0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Отклонения в цикъла
« Отговор #20 -: Април 16, 2011, 01:25:02 am »
Момичета да ви попитам нещо и за моя цикъл?Идва ми нормално с болки-поносими до умерени,рядко адски силни...1-ви ден тече нормално като цапа повече,2ри и 3ти ден обилно хубаво течение с болките му-умерени...и от 4-ти ден натам се започва една кафява до черна гадост,която цапа,но по обилно цапа около 4 пръста дължина по превръзките...Има ли някоя от вас такъв проблем и на какво се дължи това?Придружено е с лоша миризма  :oops: В календара започнах да го отбелязвам като НЕменструално кървене,незнам дали е правилно обаче...Това чудо продължава минимъм 8 дни + дните с нормално кървене...Демек 8-9 дни общо е целият цикъл....Хормони изследвах-НОРМАЛНИ....С промивки опитвах нестава....Какво може да е тва чудо???Как да разбера от къде идва и какъв е проблема...Има ли изследвания,които да го разгадаят и проблема да се разреши....???
Re: Отклонения в цикъла
« Отговор #21 -: Април 16, 2011, 09:08:31 am »
За продължителното зацапване след цикъл, особено когато е доста тъмен цвят си имам свое обяснение, въобще обаче не съм сигурна ще е много вярно.
Щом хормоните са ок, може просто да е застояла кръв, която изтича по малко и бавно, ако матката не контрахира достачно често, за да се изхвълри.

Пак казвам, може това да е пълна глупост :oops:

Отделно за промивките - не си прави такива, може само да си навредиш с тях. Те се правят изключително и само ако лекаря ги предпише, а и това вече повечето лекари не правят.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Отклонения в цикъла
« Отговор #22 -: Април 16, 2011, 09:58:32 am »
Ами незнам и аз Радостинка но е ужасно....Лекар ми е казвал,че може да е полип по матката ,а това имаш ли идея как се проверява,в смисъл какво изследване се прави?
Re: Отклонения в цикъла
« Отговор #23 -: Април 16, 2011, 10:00:41 am »
Мисля, че за да се установи полип се прави лапароскопия, но не съм сигурна.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Отклонения в цикъла
« Отговор #24 -: Април 16, 2011, 10:16:05 am »
По време на преглед с УЗ ако има полип, то той  се вижда.
Отстранява се с хистероскопия.
Re: Отклонения в цикъла
« Отговор #25 -: Април 16, 2011, 19:01:59 pm »
Както Меца е казала, полипът се вижда на преглед с УЗ. Само ще допълня, че това става само в определени дни от МЦ - първите чисти дни. След това лигавицата се удебелява и става по-трудно да се диагностицира.

При мен полипът е около 0.8 см и оказа влияние на МЦ. 3-4 дни преди да започне същинското кървене, имам кафяво зацапване, което е точно от полипа. Предстои ми оперативна хистероскопия за отстраняването му.

Мими, а Прогестерон изследвала ли си?
*
Re: Отклонения в цикъла
« Отговор #26 -: Април 16, 2011, 20:56:54 pm »
Врабчо прогестерон изследвах но мисля,че не е  в правилните дни на цикъла...Той кога се изследваше точно ,спомням си ,че имаше нещо свързано с О. И аз съм така преди същинското кървене имам кафяво цапане 1 ден и от 2-рия до 4-ия ден си е хубаво кървене и от 5-ти ден натам до към 7-8 ден е буквално черно мазало....
И още един въпрос такъв полип пречи ли при забременяване,или имплантиране на ембрион....
Re: Отклонения в цикъла
« Отговор #27 -: Април 16, 2011, 21:27:04 pm »
Врабчо прогестерон изследвах но мисля,че не е  в правилните дни на цикъла...Той кога се изследваше точно ,спомням си ,че имаше нещо свързано с О. И аз съм така преди същинското кървене имам кафяво цапане 1 ден и от 2-рия до 4-ия ден си е хубаво кървене и от 5-ти ден натам до към 7-8 ден е буквално черно мазало....
И още един въпрос такъв полип пречи ли при забременяване,или имплантиране на ембрион....

Прогестерон се изследва с доказана от специалист 7 дни след уволация !!!

Вярвам!!!!
Re: Отклонения в цикъла
« Отговор #28 -: Април 16, 2011, 21:45:36 pm »
Врабчо прогестерон изследвах но мисля,че не е  в правилните дни на цикъла...Той кога се изследваше точно ,спомням си ,че имаше нещо свързано с О. И аз съм така преди същинското кървене имам кафяво цапане 1 ден и от 2-рия до 4-ия ден си е хубаво кървене и от 5-ти ден натам до към 7-8 ден е буквално черно мазало....
Да, изследва се 7 дни след доказана овулация. Например, ако овулацията ти е на 14 ден от МЦ, на 21 ден се пуска прогестерон.

И още един въпрос такъв полип пречи ли при забременяване,или имплантиране на ембрион....

Мнението и на тримата лекари, при които ходих /при двама от тях по друг повод, не заради полипа/е, че полипът пречи на забременяването. Дори и да се оплоди яйцеклетката, полипът ще попречи на ембриона да се имплантира. Това е в моя случай.
« Последна редакция: Април 16, 2011, 21:47:13 pm от Врабчо »
*
Re: Отклонения в цикъла
« Отговор #29 -: Април 16, 2011, 22:01:30 pm »
Цитат
Дори и да се оплоди яйцеклетката, полипът ще попречи на ембриона да се имплантира.
Каквото и да ми пречи нещо има,но с черния цикъл с който започвам и с който свършвам всеки месец си е възможно и аз да имам такъв полип...Ако се окаже това следва операция нали???Е ако се окаже това мисля,че ще е най малкото зло,което може да ми се случи :( защото тук от историите на момичетата виждам,че се случват ужасни неща...Дано всички са добре и скоро да бъдат истински щастливи с рожби...
Значи ако се окаже че имам полип следва операция?Предполагам,че той се установява с вътрешен видеозон нали?
Re: Отклонения в цикъла
« Отговор #30 -: Април 16, 2011, 22:06:52 pm »
При нисък прогестерон може да се получи зацапване, затова те питах дали си го изследвала. Но зацапването не означава непременно, че имаш полип. Това само лекар може да го каже, след преглед с вагинален ултра звук /УЗ/, както по-горе ти писах в първите чисти дни от МЦ.

Не мисли от сега какво следва, преди да знаеш със сигурност причината за зацапването. Иначе няма нищо страшно в хистероскопията.
*
Re: Отклонения в цикъла
« Отговор #31 -: Април 16, 2011, 22:16:49 pm »
Врабчо прогестерона го изследвах но не в тези дни в които ми казвате че трябва да го направя...Ще го изследвам още този месец в седмият ден от доказана О. за да го проследиме...Иначе миналият месец ми беше в норма,но пак казвам не беше в тези дни и не след доказана от АГ О. Сега ще прочета как точно се извършва и тази операция за отстраняване на полипи от матката....Междо другото цикъла ми е накрая и мисля да отида при мойто АГ да погледне матката за полипи,дано да успее да установи ако има нещо и да взимам адекватни мерки .....
Re: Отклонения в цикъла
« Отговор #32 -: Април 16, 2011, 22:33:20 pm »
Да, отиди при лекаря си и пиши после какво е казал.
*
Re: Отклонения в цикъла
« Отговор #33 -: Април 16, 2011, 22:54:44 pm »
Още в Понеделник съм там...Ще пиша разбира се задължително...Благодаря за това,че ми обърна внимание и ми обесни всичко...Благодаря и на останалите момичета за всичко и за всички съвети и обеснения с,които ми помагат страшно много... :bighug: