0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Търся АГ-ендокринолог за Варна
« -: Октомври 29, 2010, 12:14:02 pm »
Здравейте,
Търся АГ-ендокринолог за Варна, т.е. д-р и с двете специалности. Чувала съм за д-р Георгиева (ако изобщо правилно съм запомнила името й).
Ако имате координати или поне инфо къде преглежда...
Благодаря!

ПП: Пробвах схемата: ходене при АГ и при ендокринолог - не ми се получи, завъртях се в порочен кръг, в който единият д-р казва едно, а другият д-р казва друго. При мен са смесени нещата.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: Търся АГ-ендокринолог за Варна
« Отговор #1 -: Ноември 04, 2010, 22:48:48 pm »
потърсих в нета и излиза, че д-р Каварджикова била единствената гинеколог-ендокринолог за Варна. Но това е само информация от Интернет.
Според инфо реклама:
"Д-Р Каварджикова, гинеколог- ендокринолог - безплодие в семейството, менструални нарушения, акне, излишно окосмяване, климактериум"
Контактна информация
 0087/8611235  052/611234
публикувано Януари 2010.

Малко странна ми се вижда тази реклама, но нищо.

Адресът е: бул. Цар Освободител №150, ет. 1, в сградата на ДКБ.

Ами при нея ще отида да видя дали ще може да ми помогне. Според форумните мнения била малко грубичка като отношение към пациентите си. Ще видим.
« Последна редакция: Ноември 04, 2010, 22:51:08 pm от Magdalena78 »
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Търся АГ-ендокринолог за Варна
« Отговор #2 -: Ноември 09, 2010, 09:24:42 am »
Аз комбинирам ендоринолози д-ри Сарджева или Клю4кова от Варна и  гинеколог в София.
Тук във Варна не  мога да направя тази комбинация.
/изклю4вам д-р Александров заради натовареността му/
Всъщност единствените адекватни лекари гинеколози  са д-р Слав4ев и д-р Йорданова.Те поне ми какзват в о4ите къде могат да помогнат и къде не за разлика от други .Все пак не се изхвърлят ,4е разбират от репродуктивни проблеми и ме препращат към София.


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: Търся АГ-ендокринолог за Варна
« Отговор #3 -: Ноември 09, 2010, 10:10:05 am »
Благодаря ти Vali :), то и аз съм се насочила към София или Пловдив. Не става иначе - пробвала съм. Много нерви изхабих тогава: д-р Сарджева казваше, че имам поликистоза (LH/FSH: 1/1.1), АГ-то което ме наблюдаваше беше категоричен, че нямам поликистоза, а си имам нормална овулация.

На мен направо ми е чудно жените от Варна с по-леката форма на надбъбречна хиперпразия  къде се лекуват и дали изобщо се лекуват във Варна. Жалко, много жалко!

Но при мен нещата определено се влошават с времето, защото аз при тестостерон 2 пъти над горна граница правя фоликул 16 мм на 10-ти ден от МЦ. Смесена форма е при мен: идва и от надбъбречните и по-малко то яйчниците, но все пак последните си работят. Друг тънък момент е маточната лигавица, която (според мен) изпреварващо се развива, заради високите стойности на андрогените, т.е. тя няма как да се "приспособи" за разлика от яйчниците.

За сега смятам да направя проследявания при АГ за 1-2 месеца + всички хормони + задълбочаване на изследванията за андрогените от надбъбречните жлези. И с всичко това отивам или при доц. Обрецова в Пловдив или при д-р Тодорова в София.

До сега във Варна никой не се е задълбочил да изследва надбъбречните (кортизол и т.н.) Само единият доктор обвинява другият (директно или индиректно), че греши.

А аз още от Юли 2008 имам изследване на което тестостеронът е над реф стройност.
« Последна редакция: Ноември 09, 2010, 12:05:02 pm от Magdalena78 »
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)