0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Напоследък телевизиите са все по-отзивчиви, когато става въпрос за скриване на самоличност. Предлагали са както снимки в гръб, така и маскиране на лицето и гласа.
Така че и това не довод...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Танита, признай че е доста неприятно, когато даваш всичко от себе си и в един момент човек, на когото си подал ръка се обърща и те захапва. Ние сме тук и сме със всички онези, които имат нужда, но държание като това идва в повече на всяко едно момиче, което е тук и работи за каузата. Грозно е, обидно е и за съжаление се случва често.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Танита, признай че е доста неприятно, когато даваш всичко от себе си и в един момент човек, на когото си подал ръка се обърща и те захапва. Ние сме тук и сме със всички онези, които имат нужда, но държание като това идва в повече на всяко едно момиче, което е тук и работи за каузата. Грозно е, обидно е и за съжаление се случва често.
Мини, напълно си права. И наистина е много жалко, че се случва толкова често, защото аз съм отдавна тук и съм се нагледала достатъчно на подобни сцени..
Напоследък телевизиите са все по-отзивчиви, когато става въпрос за скриване на самоличност. Предлагали са както снимки в гръб, така и маскиране на лицето и гласа.
Така че и това не довод...
Това, когато става въпрос за участие конкретно предаване е така, но когато трябва да си защитаваш правата пред институции и да участваш в срещи и дискусии по темата няма как да стане. Нито пък да подаваш жалби...
Ако позволите момичета,
Мисля, че най-дбре би защитила правата на момичетата с ИЯР д-р Даскалова,ако разбира се има възможност да участва в предаването.
Тя е лекар, член на Сдружението. Може професионално и адекватно да се противопостави на Бенатова и ако срещу нея се подходи агресивно, мисля че няма да им се даде.
Нали възмущението беше от това, че филмът е направен непрофесионално и преднамерено внушава,че жените,които имат нужда от яйцеклетки,едва ли не са богати лелки,които имат фикс идея.Е,някой трябва да каже високо,че това не е така и лекар най-добре би го направил.
Имам приятелки,които имат нужда от донорски яйцеклетки и честно да си кажа,изобщо не искам да ги видя в ефир срещу хиената Бенатова.

(б.м. поста е редактиран по желание на потребителя)
 
« Последна редакция: Октомври 15, 2010, 10:34:35 am от StefiZ »
dess_dess,съжалявам,че подадох идеята.Видя ми се приемлива без излизане от анонимност,все пак...Лека вечер


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Момичета, искам да помислите от следната гледна точка:
Представете си, че сте народен представител, член на здравна комисия, служител в МЗ или журналист. От една година слушате редовно, че са необходими промени, свързани с даряването на яйцеклетки. Чували сте, че има семейства, които се нуждаят от чужда яйцеклетка, за да имат дете. Понеже сте средностатистически консуматор на новини и нямате познат с ИЯР в съзнанието ви е останало някакво смътно убеждение, че в цялата тази работа има нещо гнило, че става въпрос за каприз, за черна търговия или всичко е свързано само с пари. Никога не сте виждали жена, която да признае, че мечтае да е майка, макар да не разполага вече със собствени яйцеклетки.

Бихте ли лобирали за правата на тези семейства, ако не вярвате, че те съществуват?
Бихте ли написали статия или предаване, ако няма кого да интервюирате?
Бихте ли инициирали промяна в закон, ако нито един ваш избирател не го е поискал лично?

Аз бих решила, че дори и да има наистина такива хора, те едва ли са повече от 5-6 души и усилията не си заслужават. Бих помислила, че ако някой наистина иска най-доброто за себе си, той би имал смелостта да го заяви. Не бих обърнала особено внимание на лекар, който ми разказва за проблема - ще реша, че го прави от комерсиален интерес. Не бих повярвала и на майка с две деца - ще реша, че няма никаква логика тя да защитава нечии чужди интереси, толкова далечни от нейните.
Така ще си помисля, ако съм средностатистически потребител на информация, а нашите управници са точно това в добрия смисъл.

Другият вариант е някой от нас да се престори, че има ИЯР. Няма да е прецедент. На протеста с празните бебешки колички знаете ли колко от присъстващите бяхме майки?
Над 80%!

Бъдете проактивни и управлявайте сами живота си. Излезте на светло, ние ще ви подкрепим!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Както се вижда никой не е заявил участие.
ИЯР е част от репродуктивните проблеми на жените в БГ, зачатие се бори за всички останали репродуктивни проблеми, независимо, че всички от УС имат вече деца и вече нямат репродуктивни проблеми.
Цитат
Другият вариант е някой от нас да се престори, че има ИЯР. Няма да е прецедент.
И аз се престорих пред btv - за проблем който не е мой, за да помогна.
Нали това е една от главните характеристики тук - взаимопомощ.
   Не се съмнявам че пак  ше се заговори   за  групата с ИЯР, зашото тя се подмладява и нараства за  съжаление.
  Да кажем че един от вариентите е   снимки в гръб  зад кадър, със  маскиране на глас и лице. Тук може и включване от местни  тв или радио центрове, за да не пада тежестта  само върху  софиянки. По стечение на обстоятелставата досега на тях се е падало най-голямо участие. Нека пък те да не ни се сърдят, зашото  клиниките са им в непосредствена близост и за нас е голяма трудност пътуването  в тази  криза на пазара на труда и финансова.
      Друг  приемлив вариант е писмена петиция  с подкрепа  и подписи пък било то и с псевдоними.
     И .....  благодарни сме на  Сдружението че  ни вдъхва кураж !
 
Момичета, искам да помислите от следната гледна точка:
Представете си, че сте народен представител, член на здравна комисия, служител в МЗ или журналист. От една година слушате редовно, че са необходими промени, свързани с даряването на яйцеклетки. Чували сте, че има семейства, които се нуждаят от чужда яйцеклетка, за да имат дете. Понеже сте средностатистически консуматор на новини и нямате познат с ИЯР в съзнанието ви е останало някакво смътно убеждение, че в цялата тази работа има нещо гнило, че става въпрос за каприз, за черна търговия или всичко е свързано само с пари. Никога не сте виждали жена, която да признае, че мечтае да е майка, макар да не разполага вече със собствени яйцеклетки.

Бихте ли лобирали за правата на тези семейства, ако не вярвате, че те съществуват?
Бихте ли написали статия или предаване, ако няма кого да интервюирате?

Бихте ли инициирали промяна в закон, ако нито един ваш избирател не го е поискал лично?

Аз бих решила, че дори и да има наистина такива хора, те едва ли са повече от 5-6 души и усилията не си заслужават. Бих помислила, че ако някой наистина иска най-доброто за себе си, той би имал смелостта да го заяви. Не бих обърнала особено внимание на лекар, който ми разказва за проблема - ще реша, че го прави от комерсиален интерес. Не бих повярвала и на майка с две деца - ще реша, че няма никаква логика тя да защитава нечии чужди интереси, толкова далечни от нейните.
Така ще си помисля, ако съм средностатистически потребител на информация, а нашите управници са точно това в добрия смисъл.

Другият вариант е някой от нас да се престори, че има ИЯР. Няма да е прецедент. На протеста с празните бебешки колички знаете ли колко от присъстващите бяхме майки?
Над 80%!

Бъдете проактивни и управлявайте сами живота си. Излезте на светло, ние ще ви подкрепим!

Напълно подкрепям мнението!