0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Ами ние сме сексили цяла година, мерила съм БТ и му показвам графики на налична овулация, показвам ужасна спермограма, която може би и за процедури не става, а той ни праща пак в леглото, понеже в момента на прегледа съм била в овулация и можело да стане!!! :) Чатна ли сега :) За малко да се вържа, нали доктора е казал.....!!

не, аз продължавам да не чаткам къде е "бисера". тоест, аз го виждам бисера, но не е там, където си мислиш.

бисерът е, че според теб, твоите графики за базална температура са по-меродавни от прегледа при утвърден специалист по репродуктивна медицина. и че щом ти казваш, че нямаш овулация, значи нямаш, пък той какво виждал на ехографа - много важно.

не виждам нищо лошо в съвета. нямаше да ти навреди да опитате и това. то другото, както виждам, е било предстоящо.
Джам,тя не е казала, че няма овулация, а точно обратното. Каза, че много добре си е знаела овулацията и че я има, ама спермограмата е била много много лоша. С какво да забременее, ако няма живи сперматозоиди? Това е бисерът.


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Боби, не искам да го обръщаме на анализи, но тя в първия си постинг отбелязва "при мен няма нищо" - което аз разбирам като "аз нямам овулация".
колкото до сперматозоидите, тя е писала за "ужасна спермограма" (което всеки си го разбира както иска), а не "няма живи сперматозоиди"!

ти наистина ли мислиш, че ако не е имала живи сперматозоиди, той щеше да я прати у дома да правят секс? нека припомня, че не става дума за кварталния гинеколог! човекът просто й е казал, че сега е моментът и трябва да опитат да го използват. той със сигурност е виждал много случаи, в които са ставали малковъзможни неща. аз също знам тука няколко дами, заченали спонтанно в очакване коя на ИКСИ, коя на донорско инвитро. той не й е казал, че само това е начинът да забременее, щото виждам от историята й, че е правила ИКСИ в тая клиника. просто това й е казано при първия преглед като нещо, което може да направи, докато се заемат с другото лечение.

за мен категорично бисерът си е на Smilesearching. извинявайте, но не мога да търпя подигравки с хора, които с нищо не го заслужават!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Ееее, какъв спор е настанал. :) Може да изтриете поста, не е проблем! Аз отидох не само с графики, а със снимки от узи, прегледи от доктори и т.н. За спермограмата съм написала, че е точно 10 пъти под нормата на всички показатели. Все пак това са си числа и всеки ги разбира по еднакъв начин. Да, има живи, но малко и некачествени! Хало тестът също е лош. Ако все пак стане по нормален начин, първо тук ще пиша, а и ще повярвам в чудесата. Не съм си го измислила, просто като четях бисерите, се сетих за това. Май не трябваше да пиша името, иначе щеше да е интересно. То това не беше единствения бисер, но както и да е. Ако не е на мястото си според модератора, нека се изтрие, а не да се спори ей така, за спорта! :)
Хубави, лоши сперматозоиди, ако всичко е повече от 0, шанс има, дори за естествено забременяване.
Ако коментарът беше "Вие сте в овулация, ама нахалост с тая спермограма?" по-професионално ли щеше да е?
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Не мога да се стърпя да не се намеся в спора  :oops: Лично аз бях бременна с "лоша" спермограма, не 10 пъти, а 50 под нормата...Вярно, бременноста не свърши добре, но това е друга тема. Числата са си числа, всичкото това дето броди по улиците ,не е дошло от перфектни спермограми. Кой каза наскоро /май blue sky/, много ми допадна: "Аз не вярвам в чудеса, вярвам в медицината". Та и аз така... Изказването на Smilesearching  е меко казано обидно и грозно! Златни да са им ръцете на тия, дето ни дават шанс по един или друг начин! Не зная защо, ама ми заприлича на изказването на един бакшиш оня ден, по повод новата болница, която строи доцент Щерев "ИИИИИ тоя от къде е взел тия пари да строи такова чудо бе"... 8O Абе алонколу, да не е седнал човека вила на морето или бмв-та да строи бе! Как може да сме толкова неблагодарна и проклета нация, умът ми не побира?! 8O
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
За спермограмата съм написала, че е точно 10 пъти под нормата на всички показатели. Все пак това са си числа и всеки ги разбира по еднакъв начин. Да, има живи, но малко и некачествени! Хало тестът също е лош. Ако все пак стане по нормален начин, първо тук ще пиша, а и ще повярвам в чудесата. Не съм си го измислила, просто като четях бисерите, се сетих за това. Май не трябваше да пиша името, иначе щеше да е интересно.
Smilesearching не си права. Не е заради името. И при нас числата бяха еднозначни и аналогични на вашите. Но се получи.
Щом не си имала доверие на този лекар и си отишла при друг - добре. Но точно в този случай лекарят е бил прав. За другите неща, които смяташ за бисери, нищо не казвам. Но има и лекари, на които бих им простила някой бисер заради това, което правят. Проблем не са грешки на езика или лапсуси. Проблем е когато лекар вярва, че турския въздух и особено зелка, действа на фертилитета.
« Последна редакция: Юни 11, 2012, 20:03:42 pm от Tamara »
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
За спермограмата съм написала, че е точно 10 пъти под нормата на всички показатели. Все пак това са си числа и всеки ги разбира по еднакъв начин. Да, има живи, но малко и некачествени! Хало тестът също е лош.

Не си права и не съм съгласна с теб. Не че трябва да се мерим кой е най-зле... но какво да кажат момичетата, чиито мъже са с азооспермия? В техния еякулат няма нищо - не се брои, не шава, няма никой в къщи. Там се правят биопсии, замразяване, АРТ процедури с голям риск за провал в последния момент... И пак се надяват, и успяват.

Според мен имаш възможност да приемеш съвета на лекаря като окуражаване, че не е изключено и естествено зачеване. Аз много се радвам на такива истории - тук във форума има поне 2-3 такива всяка година.
Това се опитах да намекна в предния си пост.
Сещам се за една мацка, "набор по форум", която пишеше в нашата тема за азооспермия и забременя спонтанно.
Друго момиче, което има близнаци след икси, много тежък мъжки фактор, некроспермия и лоша морфология, имат трето дете отново спонтанно. 
Всичко, различно от 0, независимо в каква ситуация е дар от Бога!
*
Айде и аз да се запиша. Отивам да се запиша за ЖК. И акушерката започва анкета. По някое време казвам - "имам завишени стойности на ТСХ и пия л-тироксин" И тя: " Чакай да го запиша - ама какво да запиша"  :D  Ами казвам точно това завишени стойности на ТСХ.
След  малко аз й казвам " Отбележи си някъде, че уреаплазмата ми е положителна"
А тя " Какво е това" ?  8O 8O 8O
АЗ : "ами някаква инфекция и аз незнам каква точно, но ще пия антибиотик на по-късен етап"
Тя: "ама това нещо на кръвта ли е?" 8O 8O 8O
Още по-късно й казвам : "Отбележи си също някъде, че бия Клексан 0,4 всеки ден, защото ми е правено генетично изследване и има риск"
А тя : " Стига, стига моля ти се направо ме ошашави"  :lol:  :lol:


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
ами то лекари не познали терминална бъбречна недостатъчност и лекували с капки за нос и инхалация (лека му пръст на детенцето!), справка - здравната министърка от днешния 24 часа, а какво да очакваме от една проста акушерка-писарушка, дето само мери кореми с шимашки метър и пише у папките.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
ами то лекари не познали терминална бъбречна недостатъчност и лекували с капки за нос и инхалация (лека му пръст на детенцето!), справка - здравната министърка от днешния 24 часа, а какво да очакваме от една проста акушерка-писарушка, дето само мери кореми с шимашки метър и пише у папките.
:good_post: :good_post: :good_post:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"