0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Моя приятелка има рак на гърдата и в момента е на химиотерапия, като шансовете са и много добри, ракът е в начален стадиий и по всяка вероятност ще бъде напълно излекуван ( дай Боже ). Тъй като при нея явно вече не може да става дума за забременяване, знаете ли с тази диагноза дали ще и дадат да осинови дете, тъй като тя е подразбрала от някъде (незнам точно от къде), че с такава диагноза няма да и разрешат да осинови.

*
Момичета, никой нищо ли не знае? Моля ви, някъде в документите за осиновяване би трябвало да ги пише...
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Мила Танитка, за съжаление аз не знам отговора на този въпрос... но си мислех, че "ключът към загадката" се крие някъде в медицинското свидетелство.

Условията за вписване в регистрите за пълно осиновяване са регламентирани в НАРЕДБА № РД-07-01 ОТ 29 СЕПТЕМВРИ 2009 Г. ЗА УСЛОВИЯТА И РЕДА ЗА ВОДЕНЕ И СЪХРАНЯВАНЕ НА РЕГИСТРИТЕ ЗА ПЪЛНО ОСИНОВЯВАНЕ

Там пише, че към документите, които се подават със заявлението, съответно се прилага и:
чл.15 (1)
2. удостоверение за психично здраве и медицинско удостоверение за физическо здраве, липса на тежки хронични заболявания и други застрашаващи живота на осиновяващия, сексуално предавани инфекции с приложени резултати от проведени изследвания за туберкулоза, сифилис, хепатит В, ХИВ/СПИН;


Предполагам, че е въпрос на виждане на личния лекар, който издава медицинското свидетелство, дали заболяването е застрашаващо живота...

От сърце желая успех на твоята приятелка!  :)
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Благодаря ти Чандра!
Може би, ако оздравее напълно....не знам!
На нея това, така или иначе в момента не и е приоритет...
Танита, мила,
аз също имам много близка приятелка, която заболя от рак на лимфата. Претърпя операция, в последствие и няколко курса химиотерапия. И две години след операцията е напълно чиста и лекарката и твърди, че няма проблем да забременеява от тук нататък.

Не знам дали има значение, че едното е рак на гърдата, а другато - рак на лимфата. Така или иначе, и в двата случая следва химиотерапия.

Може би, ще има шанс приятелката ти да забременее.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Синьо кокиче, много ти благодаря за информацията :lol:
Много ще я окуражи!
 :bighug: :jump12: