0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Флажил и микоплазма
« -: Май 19, 2010, 10:34:24 am »
Някой лекувал ли е микоплазма с Флажил?
На съпруга ми неговият лекар изписа Вибрамицин, а на мен вчера ми изписаха Флажил за пиене и свещички за слагане.
Някога съм лекувала микоплазма с Доксициклин, Вибрамици, Клацид, а и по сегашната антибиограмат на съпруга ми тези антибитици са подходящи.
На мен обаче ми изписаха Флажил и не мога да видя някой да е лекувал микоплазма по този начин.(На мен антибиограма не ми е правена)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Флажил и микоплазма
« Отговор #1 -: Май 20, 2010, 08:14:18 am »
Ами пише за Фалжила,че се дава за симптаматична инфекция с микоплазма, значи става, макар че като имате антибиограма не ми е ясно защо те лекуват с друго. Защо просто не попита лекаря, който ти го изписа, още когато ти го даде, вместо сега ние тук из форумите да се чудим кава му е била идеята?


Боби


  
Re: Флажил и микоплазма
« Отговор #2 -: Май 20, 2010, 09:49:46 am »
Нямам антибиограма.
Съпругът ми има-но неговите резултати от Кандиларов са микоплазма отр. уреаплзама положителни.
При мен е обратното микоплазма пол. уреаплазма отр. от Кандиларов, но без антибограма и от Геника същото, но пак без антибиограма.
Казах на лекаря, че съм пила някога Вибрамицин, той каза за микоплазма се пие Флажил.
След това погледнах в нета листовката на Флажил и не видях микоплазмата.
Четох във форумите, че основно се изписва друго, за това и питах за Флажила.
Както и да е, благодаря за отговора.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Флажил и микоплазма
« Отговор #3 -: Май 20, 2010, 17:17:48 pm »
Не бях разбрала, че са ви различни, затова казах, че имате антибиограма. Флажил също се дава за микоплазма. Ако знаеш английски, ето тук пише: http://www.medic8.com/medicines/Metronidazole.html


Боби


  
Re: Флажил и микоплазма
« Отговор #4 -: Май 20, 2010, 17:35:41 pm »
Да, прочетох го в този линк "черно на бяло" и малко се успокоих.

В листовката на Флажил обаче не пише, че се дава при такъв тип инфекции.

Благодаря:)
Re: Флажил и микоплазма
« Отговор #5 -: Май 27, 2010, 15:45:44 pm »
Малко късно се включвам, но да ти кажа само, че мъжа ми лекува уреаплазма с флажил иоще два други антибиотика. Предполагам и за микоплазма е подходящ.