0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

 Насочващия гиниколог от Бургас каза, че е най-добрия в специалността? Такса преглед..лв.?
*
той е ендокринолог- гинеколог. Мисля че си разбира от работата, но според мен работи с малко стари методи. Иначе е доста лаконичен и мрачен, но теб те интересува дали е добър лекар, нали така.. Ако имате проблем или не можеш да забременееш повече от една година, то се насочи в клиника по стерилитет. Коларов не помни пациентките си, въобще не знаеше до къде сме стигнали и какво следва. Това не ми харесваше в него- голямо безразличие.
*
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=29985.0

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=25817.0

2 теми за него, аз нямам лично мнение , чувала съм и положителни и не мнения ,но аз искам да те насоча след като си от Бургас най-добре във Варна при д-р Александров ,който определено съм сигурна е по разговорлив от този,който ти препоръчват. Информация: http://www.ivfcentre-varna.com/
Зависи за какво точно ще ходиш при него.
Аз го посещавах в началото на първата ми бременност, беше много внимателен и нямам оплаквания. Обадих му се една вечер, когато получих кървене и не знаех към кого да се обърна, защото до тогава ме гледаше лекарката в кварталната поликлиника на която нямах координати.
Изпаднах в шок, пуснах тема в един друг форум,който беше популярен преди време, дадоха ми неговия тел. звъннах му почти посред нощ, не ме знаеше, не ме познаваше, каза ми какво да правя, на другия ден бях при него, прие ме с предимство.
В смисъл-знам, че има много лоши отзиви за него, преди 7 години обаче беше "модерен" и на "гребена на вълната".
Ако е заради незабременяване, не бих се обърнала към него, ако е за преглед-може би да.
Хора виенаправо ме шашнахте.Аз съм в самото начало,но явно нещата не стоят добре с този доктор.
С кой да го сменя и какво да правим?На 31.05 имам записан час при него.....
*
Отиди- виж, винаги можеш да го смениш. Може това да е твоят доктор, няма едно мнение за никой лекар.
В началото бях при Коларов, хем близък лекар ми го препоръча - резултатът беше, че му нямах никакво доверие /оказах се права в последствие/, нищо не обяснява, трябваше думите му "с ченгел да ги вадя", а аз съм интелигентен човек и мога да чета, но пък не съм отишла да му "взема хляба", та можеше и повече да обяснява, но .. не би
Колко е ендокринолог ?? - незнам, каза ми, че за хормоните той отговаря, изследва ми даже половите хормони няколко пъти, но и през ум не му мина да види хормоните на щитовидната жлеза - оказах се с Хашимото. За капак последния път когато се видяхме, го попитах кога да дойдем - той ми отговори, ми елате когато имате добра спермограма  8O - това се случи при нас чак след 2 години, а междувременно лекувах ендометриоза.
Всеки да си прави заключение, но и аз бих те посъветвала да отидеш в клиника по стерилитет.
Отидох и се оказа,че не си спомня за мен,но пък не е идлъжен...Прати менанови изследвания,който естествено не се поемат от здравната каза.....Който ще ни струват оклоло 200лв.Не съм сигурна,че са оправдани.Отделно  майчин дом е превърнат в машина за пари....
Една спермограма там е 50лв,и с една неминава..понеее 2-3(150-200лв).Хорминалните изследвания,на който праща също не се поемат от ЗК.....Цветната снимка също....Смятам да се откажа от тези шарлатани и каквото Бог реши!
*
Аз не мисля, че Майчин дом е машина за пари, смятам че всички добри лекари минават от там, всички ! Спермограмата е 20-30лв и защо да са ти нужни 3? Лабораторията им не смятам, че е добра, хубаво е спермограмата да се направи от ембриолог, а не от лаборант! Какви са тези хормони, които не се поемат от касата, аз знам, че повечето се... Още повече че ендокринологията в Майчин дом е към Александровска болница, а не към Майчин дом. Цветна снимка няма как да се надяваш да мине през ЗК. Решението е твое.
Ами ето!Как да не е машина за пари?Казват ти,че с една спермограма няма да минеш....В клиниката в която ме праща Коларов(Кандиларов е клиниката) точно тези не се плащали.Казвам,че е машина за пари не случайно.Отидох с направлене,а отделно ме чакаше една дама с честитка за 35лв.След като пратих човек който разбира от правата на пациентите,се оказа ,че станало леко объркване.....
Истината е,че в момента в който чуят че имаш проблем селепват като пиявици и започват да смучат пари от теб....
*
Аз не съм съгласна с теб, но това си е мое мнение. Кандиларов е една от най-добрите лаборатории в София, не знам до колко си запозната, аз бих предпочела нещата да са ми в сигурни ръце и да си платя, отколкото да ме претупат. Е няма как да ти искат 3 спермограми, когато една няма!!! Пак малко пари са ти взели, някои взимат и по 50лв и далеч не са специалисти. Трябвало е да си наясно - навсякъде е така, повечето неща не се поемат от здравната каса. Разтърси се малко из форума, пише кое се поема от здравната каса. НЕ се сърди на Майчин дом, а на самото здравеопазване.
*
Да,да,точно в майчим ни взеха 50лв.за спемограм и ни казаха излишно,че каквито и да са резултатите,ще трябва още...
И аз се сърдя на здравеопзването като цяло.Но не е честно когато имам 13 години непрекъснати осигуровки да ме чарджат за всичко...
Благодаря ти за споделеното тук!
Усмивки! :D