0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните - 54
« Отговор #280 -: Март 08, 2010, 21:08:07 pm »
Кое от двете да искам от личния?Защото точно той ми казва, че не се поемало това изследване от касата и май ще поспорим с него.
12.04 - Изследване за автоеритроантитела при фиксирани антитела върху еритроцитите—чрез директен антиглобулинов (Coombs) тест с поливалентен антиглобулинов серум, при свободни антитела в серума—чрез аглутина ционен или ензимен метод
или     12.05 - Изследване за алоеритроантитела чрез аглутинационен или ензимен метод или индиректен антиглобулинов (Coombs) тест с поливалентен антиглобулинов серум
гинеколожката при която ходя на ЖК не работи с касата.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните - 54
« Отговор #281 -: Март 09, 2010, 09:13:05 am »
Честит 8ми Март на патерици !  :)

За всички бъдещи мами от София - стойте си вкъщи! Загащени, с шапка и ръкавички  :lol:
А тези, на които им се налага да ходят на работа или просто навън... кураж, бавничко , полека и успех !  :)
« Последна редакция: Март 09, 2010, 09:21:49 am от Raissa777 »
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните - 54
« Отговор #282 -: Март 09, 2010, 09:20:39 am »
Alimania,
аз не мога нищо да кажа по този въпрос, освен да се успокоиш...
Надявам се всичко да е наред !   :bighug:
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните - 54
« Отговор #283 -: Март 09, 2010, 09:22:34 am »
Пак аз ...
коя седмица е нормално да се запиша на ЖК ?
Re: Тема на бременните - 54
« Отговор #284 -: Март 09, 2010, 09:30:04 am »
Alimania, не се притеснявай излишно. Теченията по време на бременност се засилват и това е нещо нормално ако нямаш естествено някакви неразположения, като сърбеж, парене и т.н. Разбира се като отидеш на преглед накарай доктора да ти направи микробиологична посявка за успокоение, пък и не само :) Защо пък реши че ще прокървиш  8O Успокой се, наистина. Така само може да си навредиш. Симптомите на бремнна и аз ги бях изгубила рано, рано. Особено гърдите. В началото щяха да се "пръснат", а след някоя и друга седмица се успокоиха и така до края.
Raissa777, ако си в България, мисля че към 12 г.с. е добре да се запишеш на ЖК, и без това там кой знае какво няма да се случи :) Здравната каса не покрива кой знае какво, да не говорим, че лекарите обикновено спестяват повечето прегледи и изследвания. Ходи си за сега на частно по-добре.


*
Re: Тема на бременните - 54
« Отговор #285 -: Март 09, 2010, 09:42:33 am »
Alimania, Здравната каса не покрива кой знае какво, да не говорим, че лекарите обикновено спестяват повечето прегледи и изследвания.
Ето това не разбирам защо, като че ли си го плащят от джоба.
*
Re: Тема на бременните - 54
« Отговор #286 -: Март 09, 2010, 09:44:04 am »
ketti, понеже съм върнала направлението, не мога да се сетя кое от двете беше. В мен е само резултата, от Цибалаб, пише "Ало-Еритроантитела /вкл.Rh/".
Ето два линка набързо
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=760&Itemid=36
http://www.bg-mamma.com/articles/full/28
alimania, не се притеснявай. Само при кървене веднага се обаждаш на лекаря.Иначе всичко е както го е казала Джиджи.
Raissa777, аз се записах в 12 г.с. заради болнични и направления, след като чухме сърцата в клиниката, в която забременях.
Аз отивам на запис на тонове и после до ЖК да си взема 45-дневния болничен за майчинство. :D

Re: Тема на бременните - 54
« Отговор #287 -: Март 09, 2010, 09:49:24 am »
Alimania, Здравната каса не покрива кой знае какво, да не говорим, че лекарите обикновено спестяват повечето прегледи и изследвания.
Ето това не разбирам защо, като че ли си го плащат от джоба.
И аз не мога да го разбера. Или не им се занимава /не пестят парите на касата със сигурност, защото с очите си съм виждала как в документите, които те карат да подписваш след всяка консултация пишат неща, които не са ти правили/, или "играят" с лабораториите.


*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Тема на бременните - 54
« Отговор #288 -: Март 09, 2010, 10:02:14 am »
Добро утро момичета!
alimania Джиджи е права теченията са нормални и аз така се шашках в началото (дори понякога още се шашкам), но все пак си звънни на доки за твое успокоение.
Милички, давайте илачи за гърло, че нещо се опитвам да се предам - драска ми покашлям малко. Моля вииии!!!!
Re: Тема на бременните - 54
« Отговор #289 -: Март 09, 2010, 10:09:49 am »
Добро утро момичета!
alimania Джиджи е права теченията са нормални и аз така се шашках в началото (дори понякога още се шашкам), но все пак си звънни на доки за твое успокоение.
Милички, давайте илачи за гърло, че нещо се опитвам да се предам - драска ми покашлям малко. Моля вииии!!!!
Ще ти кажа аз как се лекувам.
Изцеден лимон с повечко мед всеки ден. Понякога си нарязвам един лимон заедно с корите и с мед. Всеки ден дори и когато съм здрава пия билков чай с мед. Много плодове, както и пресни зеленчуци преди хранене. Компрес с ракия на гърлото. Осцилококцинум /по време на бременността ми в грипния сезон го пиех и профилактично по една доза на седмица/. Спомням си че Жаси пък беше доволна от Прополките /те май бяха точно за гърло/. Успех и дано ти се размине


Re: Тема на бременните - 54
« Отговор #290 -: Март 09, 2010, 10:17:04 am »
anizi, Прополките мен ме спасяват, нищо друго.

Raissa777, аз се записах след 12 г.с. на ЖК, платено в ТК и да ти кажа малко съжалявам. Всеки път ми взимат кръв и урина, гледат на ехо и това е. Даже все още ходя веднъж месечно. В частните болници платения пакет е 160-180 лв. отгоре и от началото на 7ми месец записват и тонове и се ходи два пъти месечно. А на мен ми казаха, че два пъти ще почнат да ме следят като си взема документите за майчинството 45 дни. А и запис на тонове досега не само не са ми правили, но и не влиза в платения пакет :?
[/url][/url]
*
Re: Тема на бременните - 54
« Отговор #291 -: Март 09, 2010, 10:17:36 am »
Добро утро момичета!
alimania Джиджи е права теченията са нормални и аз така се шашках в началото (дори понякога още се шашкам), но все пак си звънни на доки за твое успокоение.
Милички, давайте илачи за гърло, че нещо се опитвам да се предам - драска ми покашлям малко. Моля вииии!!!!
Много е неприятно да се опраяш бързо.
А аз бях с студени компреси /само вода/,ментови лукчета и тантом-верде за смучене и пръскане, а като вземех да кашлям по една лъжица мед и така малко се успокоявах.
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Тема на бременните - 54
« Отговор #292 -: Март 09, 2010, 10:46:41 am »
Ох започвам веднага, че не е добре работата , страхотни сте милички!!!! :bighug:
*
Re: Тема на бременните - 54
« Отговор #293 -: Март 09, 2010, 11:04:58 am »
Anizi, сложи си капки в ушите - на мен това ми помага - моментално усещаш облекчение!! Иначе другите неща, които се смучат или пият, само преминават покрай възпалението и отиват в стомаха... аз ползвам най-евтините капки за уши, няма проблем да се слагат при бременност. Успех!
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните - 54
« Отговор #294 -: Март 09, 2010, 11:15:14 am »
Ох, толкова е лошо да не знаеш !  :lol:
Нищо де, всяко нещо с времето си . Единственното ми успокоение е, че личният ми лекар ми е роднина и се надявам , че ще ми обърне малко повече внимание.
Така или иначе имам време до ЖК .

Жаси, казваш че малко съжаляваш...
А сега ако трябваше да избираш? Какво щеше да е ..кои са тези частни болници ?

Много се извинявам, ако задавам глупави въпроси !  :)
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните - 54
« Отговор #295 -: Март 09, 2010, 11:21:01 am »
По повод гърлото,
аз една зима изкарах 4 гнойни ангини една след друга. Явно съм предразположена, защото тръгне ли да ме боли гърло - ако не го пресека го обръщам на ангина.
Точно "онази" злополучна зима открих " йода септа " ( ако се пише така... :) ),
само че аз не си правих гаргара с разтвор, а направо с концентрата си мажех сливиците.
Това не знам дали не е опасно..и дали е позволено за бременни изобщо, но на мен адски много ми помогна.
И до ден днешен като усетя че тръгвам зле - мажа си гърлото и на следващишт ден съм нов човек.

А иначе скоро карах ски ( бременна...не знаех ) и ме заболя гърлото. Ако
тези Прополки са големи вкусни таблетки за смучене - и на мен ми помогнаха . :)
« Последна редакция: Март 09, 2010, 11:23:40 am от Raissa777 »
*
Re: Тема на бременните - 54
« Отговор #296 -: Март 09, 2010, 11:25:50 am »
Раиса, както вече си открила има бутон редактирай. Не е нужно да пишеш няколко поста един след друг, ако се сетиш още нещо просто го добави.
*
Re: Тема на бременните - 54
« Отговор #297 -: Март 09, 2010, 11:28:11 am »
...
Точно "онази" злополучна зима открих " йода септа " ( ако се пише така... :) ),
само че аз не си правих гаргара с разтвор, а направо с концентрата си маьех сливиците.
Това не знам дали не е опасно..и дали е позволено за бременни изобщо, но на мен адски много ми помогна.
И до ден днешен като усетш че тръгвам зле - маьа си гърлото и на следващишт ден съм нов човек....

Без да съм лекар ще ви предупредя, че с това шега не бива. Не знам до колко е позволено при бременност, но лично съм си докарвала изгаряна на сливиците и гърлото след злоупотреба от мая страна с този метод. При положение, че само съм правила гаргара с недостатъчно разреден разтвор, да не говорим чрез директно мазане. Внимавайте!

Раиса 77, до 2 часа след публикация можеш да коригираш поста си  :wink:

Бързо оздравяване на болните!  :D :D :D
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Re: Тема на бременните - 54
« Отговор #298 -: Март 09, 2010, 12:39:14 pm »
 :)Да си презная и аз съм правила това с Йода септ ,дори сега в началото на бременноста но наистина с много страх и по малко.А бе не е желателно ама като се знае човек.Особенно аз какви гнойни ангини правя и без системи и нджекции не минават.Та за това предпочетох да се пресека така  :(
Пазете се момичета че това време и тези вируси не са шега.
Бързо оздравяване :)
Re: Тема на бременните - 54
« Отговор #299 -: Март 09, 2010, 13:52:58 pm »
Йода септ - това е ужасна работа, как търпите ужасния вкус? Не че някога съм имала проблеми с гнойни ангини или сливици, ама вкуса сигурно е ужасен!
Раиса, чувам добри отзиви за ЖК-то във Вита и Щерев. Иначе има един лекар в Младост, май беше в 25 поликлиника, който също много добре следи, въпреки, че е по НЗОК. Важно е да ти е сравнително близко.
[/url][/url]