0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Какви изследвания ми предстоят
« -: Март 23, 2010, 10:49:51 am »
В момента съм в търсене на лекар, който да назначи изследвания.
Предполагам ще се спра на д-р Савова, клиниката на Щерев, макар че за нея има доста противеоречиви мнение, но поне може да ми запишат час до две седмици (за разлика от други лекари, където ми предлагаха часове за септември и ноември.)

Така или иначе-може ли да ме ориентирате какви изследвания ми предстоят и в каква поредност, за първи път отивам на по-специализиран преглед, до момента нямам назначавани хормони или каквото и да било, започвам на чисто.
Колко време отнемат всичките изследвания?
Благодаря ви за отговорите
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Какви изследвания ми предстоят
« Отговор #1 -: Март 23, 2010, 10:55:48 am »
Като за начало ти предстоят изледване на:
1- половите хормони ЛХ, ФСХ, Пролактин, Естрадиол на 3-ти ден от цикъла ти.
2- Ултразвуков преглед на яйчници и матка
3- Спермограма на партньора
4- Цветна снимка на маточните тръби
5- Изследване за Хламидия
6- Изледване на хормона Прогестерон на 7 ден сле доказана с УЗ овулация.

Това са най-основните. След тях има още много, но евентуално в тези се открива най-често причината за стерилитет.
Успех !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Какви изследвания ми предстоят
« Отговор #2 -: Март 24, 2010, 11:49:19 am »
Благодаря ти много.
В рамките на какво време могат да бъдат направени тези изследвания или лекарите в какъв период го назначават обикновено?
Хормоните мога да ги пусна сега примерно, спермограма ще имаме в понеделник, резултата от теста за хламидии ги имаме вече, но това е, което имаме)).
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Какви изследвания ми предстоят
« Отговор #3 -: Март 24, 2010, 12:19:24 pm »
Всичко може да бъде направено в рамките на един или два месечни цикъла. Зависи от теб и лекуващият те лекар. Ако не губите време може да имате яснота за проблема съвсем скоро. Цветна снимка се прави от 8-11 ден на месечния цикъл, половите хормони се пускат на 3-ти ден от МЦ ... Прогестерон на 7-ми ден след доказана овулация ... Всичко зависи от това как ти ще се организираш.
Успех !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Какви изследвания ми предстоят
« Отговор #4 -: Март 24, 2010, 13:33:23 pm »
Благодаря ти много.
В рамките на какво време могат да бъдат направени тези изследвания или лекарите в какъв период го назначават обикновено?
Хормоните мога да ги пусна сега примерно, спермограма ще имаме в понеделник, резултата от теста за хламидии ги имаме вече, но това е, което имаме)).

Здравей,Imel!Клиниката на Щерев в София ли е?От кога си започнала да прави= изследвания!Ние досега имаме само спермограма и кръв и урина при мен!Предстои ми изследване за хламидия!Ние ходим в Пловдив при Мели Даскалова!Тя ми каза преди хормоните да направя други изследвания!Започнах ги вече,но са доста и незнам кога ще ги направим всички!Желая ти успех!:)
Re: Какви изследвания ми предстоят
« Отговор #5 -: Март 24, 2010, 16:32:00 pm »
nansi, не съм започнала още конкретни изследвания.
прочетох, че хормоните се правят в началото на цикъл 3-5 ден и ще ги направя сега, за да не губя този месец и да чакам следващия.Миналата година пускахме изследвания за хламидии, мъжът ми също-и на двамата бяха отрицателни, предполагам, че ако трябва ще ги повторим.
Кръв и урина мога във всеки един момент да дам, така че това не ме притеснява.
Мъжът ми ще направи спермограмата в понеделник.
Като отида на лекар предпочитам да занеса нещо и да започнем отнякъде.Не искам да му отнемам компетенциите, но поне да направя стандартните неща, които ще назначи и той така или иначе.
По принцип миналата година са ме гледали доста пъти на ехограф и не видяха нещо особено, имам миома, но не се предполага тя да е проблемът.
В общи линии това е:)
Аз лекари не познавам, порових из форумите, видях нелоши отзиви за клиниката на Щерев и малко на посоки си избрах лекар от нея.
*
Re: Какви изследвания ми предстоят
« Отговор #6 -: Март 24, 2010, 17:00:10 pm »
Спермограмата къде ще я правите? Ако планирате да я правите в някоя местна лаборатория, преди прегледа, по-добре изчакайте и си я направете в клиниката.
Re: Какви изследвания ми предстоят
« Отговор #7 -: Март 24, 2010, 17:28:30 pm »
Eлфи, спермограмата ще я правим в клиника "София".
Като начало се бях насочила към тази клиника, за това и запазихме час за спермограма там.
Но сега се спрях на лекар за мен от "Щерев", но спермограмата остана към другата линика.
*
Re: Какви изследвания ми предстоят
« Отговор #8 -: Март 24, 2010, 17:45:31 pm »
Eлфи, спермограмата ще я правим в клиника "София".
ок е клиниката  :D
Желая ви успех!
Re: Какви изследвания ми предстоят
« Отговор #9 -: Март 24, 2010, 17:59:18 pm »
да, и аз мисля, че е от подходящите.
след като реших да почваме изследвания, такова четене му направих последния месец, че не е истина))
дано скоро имаме и резултати за причните.
Благодаря ти. :D
Re: Какви изследвания ми предстоят
« Отговор #10 -: Март 24, 2010, 18:12:51 pm »
imel, не знам как е за клиника "София", може техните изследвания да ги признават, но за повечето неща в Щерев предпочитат да са направени в тяхната лаборатория или да са ги видяли техните ембриолози. В началото (естествено) имах съмнения, че е каприз или е за пари..., но сега мога да кажа, че си имат своите основания.

Аз съм при друг лекар, може Савова да има други предпочитания, но все пак, коментирай с нея дали да правиш нещо преди прегледа или да изчакаш и евентуално, към кои лаборатории ще те насочи. Можеш да я питаш по телефона, не е проблем.

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Какви изследвания ми предстоят
« Отговор #11 -: Март 24, 2010, 20:05:02 pm »
plumeria, аз се спрях в крайна сметка на д-р Андреева, утре ще запазя час и ще попитам дали ще има претенции за спермограмата.Ако има, което е възможно да е първата и реакция, ще я направим в клиниката на Щерев.
Re: Какви изследвания ми предстоят
« Отговор #12 -: Март 25, 2010, 15:26:54 pm »
утре ще запазя час и ще попитам дали ще има претенции за спермограмата.

Ще има  :wink:  И аз съм при нея  :D

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Какви изследвания ми предстоят
« Отговор #13 -: Март 25, 2010, 15:59:07 pm »
 Имел, моят съвет е да не се притесняваш излишно с много приготовления.Две седмици съвсем не са много време и още на първичния преглед лекарката ще назначи това, което иска да направите като изследвания.Разбира се вземи със себе си всичко с което разполагаш до момента / аз бях взела и графиките на БТ/.
Re: Какви изследвания ми предстоят
« Отговор #14 -: Март 25, 2010, 16:02:41 pm »
И да има, и да няма в клиниката на Щерев най-ранния час за спермограма с оценка по Крюгер е след 3 седмици. Опитах се да говоря днес с нея за това, но ми казаха, че няма как да стане, като отида на преглед-тогава.
Според мен  би трябвало двете клиники да  си признават спермограмите, особено ако мъжът ми си е избрал андролог в клиниката на Щерев примерно.
Де да видим. Така и така ако недай си Боже спермограмата не е добра, ще се прави и втора.
Благодаря ти за инфото.
Ти доволна ли от д-р Андреева?
Re: Какви изследвания ми предстоят
« Отговор #15 -: Март 25, 2010, 20:25:18 pm »
Имел, отговорих ти на "лични" за д-р Андреева (че излезе почти като реклама и не му е мястото тук :wink:)
Само да добавя... наистина, май са прави на рецепцията. Няма как да ти каже отсега за изследванията, защото на първичния преглед правят нещо като интервю (или тест) - разпитават те за разни неща, преглеждат изследванията, които носиш, правят ти досие и тогава решават, какво трябва да се прави и какво не. Наистина ще трябва да се въоръжиш с търпение.

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Какви изследвания ми предстоят
« Отговор #16 -: Март 25, 2010, 23:16:10 pm »
утре ще запазя час и ще попитам дали ще има претенции за спермограмата.

Ще има  :wink:  И аз съм при нея  :D

ако има претенции към спермограма, направена в инвитро клиника "София" - кажете й да ходи да се гръмне.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Какви изследвания ми предстоят
« Отговор #17 -: Март 26, 2010, 20:27:04 pm »
Ейй, Jam, как от движение ми застреля докторката... :D  На кого ме оставяш? :wink:

Нека да не ставам причина за ранната й гибел - Аз си казах, че нямам идея за клиника "София" и не мога да отгатна, дали ги признава или не!? Но знам, че "по принцип" има изисквания за спермограмата и разбирам (след малко експерименти :wink:), че е права да ги има тези изисквания.

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Какви изследвания ми предстоят
« Отговор #18 -: Март 26, 2010, 20:29:15 pm »
със сигурност има изисквания и със сигурност няма да се довери на спермограма, направена от лабораторията на Горно Нанадолнище, но на спермограма, направена в елитна столична ин-витро клиника - не виждам какво би я спряло да се довери...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Какви изследвания ми предстоят
« Отговор #19 -: Март 26, 2010, 23:38:39 pm »
Аз последно бях при д-р Андреева и призна спермограмите на мъжа ми, направени от Мели и след това в клиниката на Владимиров. Нямаше проблем.