0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Цветна снимка - къде във Варна??
« -: Април 25, 2006, 12:42:04 pm »
Здравейте момичета,
май ще ми се наложи да правя цветна снимка. Интересува ме къде във Варна може да се направи, какви са цените и поема ли се от НЗОК?
Ще ви бъда благодарна ако ме насочите!
*
Цветна снимка - къде във Варна??
« Отговор #1 -: Април 25, 2006, 13:47:02 pm »
Доколкото знам мисля, че не се поема от Здравната каса.
Моята снимка я правих в "Майчин дом" и струваше 120 лв.
Цветна снимка - къде във Варна??
« Отговор #2 -: Април 25, 2006, 14:23:12 pm »
От здравната каса евентуално могат да се поемат само платките, с което цената намалява с 15 лв.

В "Майчин дом", както ти е казала Гъбка цената е 120 лв. Включва се обезболяването и констрастното вещество.

От други момичета знам, че Александров от АГ прави цветни снимки на доста нормална цена, под 50 лв, но когато му звънях за моята беше ужасно ангажиран и нямаше време за това.  :(

Не знам защо се получава такава разлика в цената, контрастното вещество струва 8-10 лв и към 2 лв за но-шпа и алергозан.  :roll:
*
Цветна снимка - къде във Варна??
« Отговор #3 -: Април 26, 2006, 08:36:43 am »
в маичин дом  цената е 120 лева
*

    lisiche

  • ***
  • 239
  • БОРКО СТАНА НА 2
Цветна снимка - къде във Варна??
« Отговор #4 -: Април 26, 2006, 08:48:09 am »
Аз правих моята снимка в ОКРБ. Преди това се обадих на д-р Сариев, който работи в Мачин дом, уговорих се с него и той ми я направи в ОКРБ. Цената беше 60 лева. Имай предвид, че трябва сама да си купиш контрастната материя, а по аптеките я няма трябва предварително да си я поръчаш.Моя съвет е да се свържеш с д-р Сариев и да се уговориш с него. Аз съм много доволна, защото ми я направи много бързо и безболезнено. Въпреки, че ми беше изписал обезболяващо аз нямах възможност да си го поставя поради ангажираност и въпреки това изобщо не ме болеше. Ако има желание ще ти дам телефона на доктора.
Блъскането на главата в стената изгаря по 150 калории на час. (Не правете това у вас ..... но може би на работа...

Цветна снимка - къде във Варна??
« Отговор #5 -: Април 26, 2006, 08:58:34 am »
На мен също ми предстои цветна снимка след седмица и ще я правя в " Майчин дом" при д-р Сариев. Аз лично съм много доволна от него, ходя при него редовно от няколко месеца и е много внимателен. Пожелавам ти хубави резултати!!! :lol:
*
Цветна снимка - къде във Варна??
« Отговор #6 -: Април 26, 2006, 12:55:56 pm »
Лисиче,а преди снимката прави ли микробиология?И ако да,при д-р Сариев ли?
*

    lisiche

  • ***
  • 239
  • БОРКО СТАНА НА 2
Цветна снимка - къде във Варна??
« Отговор #7 -: Април 26, 2006, 14:33:00 pm »
Не, не съм правила микробиология при никого.Но най-добре се свържи с д-р Сариев и го попитай лично.Ето ти номера на GSM-а му 0888512336. Той работи сутрин в Майчин дом, можеш и там да се свържеш с него на 332000. Аз съм иключително доволна от него както вече ти писах.
Блъскането на главата в стената изгаря по 150 калории на час. (Не правете това у вас ..... но може би на работа...

*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Цветна снимка - къде във Варна??
« Отговор #8 -: Април 26, 2006, 15:51:56 pm »
Аз правих моята цветна снимка преди седмица  в АГ-Варна при д-р Чернева.Всичко мина много бързо - без излишно напрежение.Струваше ми около 100 - ина лева.Казвам около , защото платих 145 лв,но въпре влизаха преглед с вагинален узи и още едно изследване.
Цветна снимка - къде във Варна??
« Отговор #9 -: Април 27, 2006, 09:50:49 am »
При Чернева в АГ снимката ми струваше 120лв. Иначе мога да кажа, че мина леко. Бях пила предварително аолин и нош па. Болките бяха поносими.