0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Хормони
« -: Май 20, 2007, 18:58:55 pm »
Здравейте,
имам аменорея от 7 месеца,напревиха ми изследвание и резултатите са
следните:
LH 2.8
FSH  1.1
Естрадиол 289,2
ТСХ - 0,2
След една седмица ще ме приемат в Ендокринологията за изледвания.От 2 години
ходя по лекари и никой не ми казва какво ми е.
Моля, ако може някой да ми разчете

*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Хормони
« Отговор #1 -: Май 20, 2007, 19:49:25 pm »
недостатъчно си изследвала според мен. тсх мисля е доста ниско. подозирам проблем с щитовидната, но трябва да си пуснеш и другите полови и щитовини хормони и антитела.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Хормони
« Отговор #2 -: Август 20, 2009, 08:18:57 am »
Здравейте,
възможно ли е след първична аменорея да имам нормално забременяване, задължително ли трябва да пробвам директно ин витро. В момента се лекувам с естрофем и оргаментрил.

Благодаря Ви.
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Хормони
« Отговор #3 -: Август 21, 2009, 08:53:24 am »
Здравейте,
възможно ли е след първична аменорея да имам нормално забременяване, задължително ли трябва да пробвам директно ин витро. В момента се лекувам с естрофем и оргаментрил.

Благодаря Ви.
Защо директно инвитро, докторите така ли препоръчват? Цитирам:"Първична аменорея-отсъствие на менструация в първите месеци при момичета на 16-17години"(статия в сайта), т.е. мисля си че след такова събитие може да се забременее, но това най-добре лекарите ще го кажат. Ако те препоръчват инвитро, значи проблема не е само в това, ако не го препоръчват те, мисля че нямаш повод за притеснение преди лекар да е казал някаква окончателна диагноза или предложение за действие. Успех!
*
Re: Хормони
« Отговор #4 -: Август 21, 2009, 10:10:32 am »
Здравейте,
възможно ли е хормоните да не са ми наред, понеже БТ не отговаря на тестовете за овулация в графиката ми?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Хормони
« Отговор #5 -: Август 22, 2009, 09:03:33 am »
Здравейте,
възможно ли е хормоните да не са ми наред, понеже БТ не отговаря на тестовете за овулация в графиката ми?
Графиката ти все още не показва проблем /до тук/
Провери си терм-ра
Спазваш ли всички правила при измерването?
Ако, разликата в БТ /ФФ и ЛФ/ е по-малко от 0,3 - Графиката може да показва проблем

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Filadelfia

  • **
  • 122
  • ...бих продавал познайте какво?Надежда за всички!
Re: Хормони
« Отговор #6 -: Август 27, 2009, 15:35:14 pm »
Момичета,може ли да ми кажете дали след прием на примолут нор, хормоналните изследвнаия и по-точно ЛХ ще е адекватно.Знам,че примолут нор е прогестеронов препарат, но се питам дали оказва влияние на ЛХ и Е2.С поликистоза съм и се подготвям за ин витро.Ще съм ви благодарна за мненията.

*
Re: Хормони
« Отговор #7 -: Август 28, 2009, 12:19:08 pm »
Здравейте и от мен.И аз съм с аменорея от този месец.Последния ми цикъл беше на 11 юли, от товага цикъл няма,няма и бременост.Изписаха ми фемостон,но ме е стрх да го пия като прочетох  листовката.Юли когато ми дойде цикъла си пусках хормони ФСХ,ЛХ,естрадиол и ТСХ.  ФСХ и ЛХ ми са над нормата,естрадиола и ТСХ ми са почти до минимума.Сега не мога да ви пиша какви са ми точните стойности,защото не са пред мен изследванията.
Нервите ми са опнати до крайност.Ту рева ,ту се хиля.
Гинеколога ми предписа Фемостон само за един месец ,за да ми дойде,но мисля да ходя на ендокринолог в понеделник.
Искам менение за Фемостона.Как действа като го пиеш.Спират ли нервите докато се пие,щото на мен това ми е проблема,много съм емоционална.
Блоагодаря ви предврително.
*
Re: Хормони
« Отговор #8 -: Август 28, 2009, 15:49:01 pm »
Няма ли кой да ми драсне нещо бе момичета.От обед седя и чакам някой да се включи.
Никой ли няма с подобен проблем.
*

    Filadelfia

  • **
  • 122
  • ...бих продавал познайте какво?Надежда за всички!
Re: Хормони
« Отговор #9 -: Август 28, 2009, 16:07:11 pm »
  Geko, че това аменорея ли се води 8O Доколкото знам, за вторична аменорея се говори когато цикъла липсва повече от 6 месеца, а преди това е бил редовен?

*
Re: Хормони
« Отговор #10 -: Август 28, 2009, 17:08:34 pm »
Филаделфия, здравей!
Значи и преди ми е закъснявал цикъла(миналата година по това време имах също такова голямао закъснение но след прием на дуфастон ми дойде).Сега обаче и след прием на дуфастон не ми идва.Минаха 10 дни от последното ми хапче дуфастон и цикъл няма.На вагинален ехограф се вижда много тънка лигавица 4,7 мм и задържан фоликул от 24мм в десния чйчник.Освен това като си правих хормоните в юли месец като ми дойде МЦ ,естрадиола ми пеше почти на долна граница и ТСХ също ми беше почти на долна граница.
 Та по това което видя гинеколога на ехографа  ми предписа Фемостон само за един месец.В понеделник ще ме праща на ендокринолог.Днес още чакам да ми дойде,ако ли не утре започвам фемостона.Надявам се поне като започна да го пия да ми се отпуснат малко нервите.
*
Re: Хормони
« Отговор #11 -: Август 28, 2009, 17:11:43 pm »
Да цикъла преди това си ми беше редовен на 20 дни,доста скъсен и доста обилен.
*

    Filadelfia

  • **
  • 122
  • ...бих продавал познайте какво?Надежда за всички!
Re: Хормони
« Отговор #12 -: Август 30, 2009, 16:15:29 pm »
Geko, дано ендокринологът намери къде е проблема и бързо да се справите с него.Желая ти успех.И аз съм с нередовен цикъл. Идва ми на 3 месеца веднъж, но при мен е заради ПКЯ. Въпреки всичко имам 2 забременявания без медикаменти, за съжаление и двете извънматочни. :(Желая ти успешно лечение!

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Хормони
« Отговор #13 -: Септември 01, 2009, 07:22:29 am »
Момичета,може ли да ми кажете дали след прием на примолут нор, хормоналните изследвнаия и по-точно ЛХ ще е адекватно.Знам,че примолут нор е прогестеронов препарат, но се питам дали оказва влияние на ЛХ и Е2.С поликистоза съм и се подготвям за ин витро.Ще съм ви благодарна за мненията.
Ако изследването е направено на 3 ден от новия МЦ- ще е адекватно  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Хормони
« Отговор #14 -: Септември 01, 2009, 07:25:00 am »
Да цикъла преди това си ми беше редовен на 20 дни,доста скъсен и доста обилен.
20 дни МЦ - си е проблем, дори  да е редовен
Лекувай се

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Хормони
« Отговор #15 -: Септември 01, 2009, 16:54:06 pm »
Май се оплетох в темите - пуснах си резултатите от хормона Прогестерон в седмичната тема, а май е по-правилно тук, или греша? :?

Та резултата е :
Прогестерон - мерни единици- ng/ml
референтни граници:
ФФ - 0,2 - 1.5
ОФ - 0.8-3.0
ЛФ - 1.7 - 27.0  моят резултат е 15.12/ЛФ - в референтни граници 

Мисля, че ми е малко нисък, какво мислите?

П.С. Навсякъде чета за различни референтни стойности на прогестерона в ЛФ.
Самата лаборатория ли ги определя или се определят от възрастта?

П.П.С. Ако поста не е на място в тази тема или в седмичната тема за планиране на бременност, моля модераторите да изтрият, този,който е излишем. Благодаря.
[/url][/url]
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Хормони
« Отговор #16 -: Септември 02, 2009, 06:23:55 am »
Май се оплетох в темите - пуснах си резултатите от хормона Прогестерон ........

На кой ден е правен?
Трябва да е на 7 ден след доказана О./поне с тестовеза О.+ БТ/

Всяка лабор.-я си определя РГраници.
За твоя резултат - показва, че е имало О. /ако е правен точно на 7 ден след О./, но е малко нисък според мен.
За прогестерона е добре да е на горна граница, дори и да е над нея не е проблем.
По-високия прогестерон говори за по-добра функция на ЖТ.
НО - само едно изследване не е достатъчно за такива изводи, защото може нещо яйцеклетката да не е била 'много хубава'
Всеки МЦ си е сам за себе си - един път много хубава яйцеклетка, др. път просто хубава яйцеклетка и т.н. :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Хормони
« Отговор #17 -: Септември 02, 2009, 07:52:50 am »
Вчера на 21 ден беше изследването. Така ми казаха - между 19 и 21 ден на МЦ.
А ОВУ по всяка вероятност е била на 24 тъй като на 25 фоликулът беше спукан. Значи на ден 8 от ОВУ.
Следващия път ще си знам, а всички други изследвания ще пусна на 3-5 ден на МЦ.
Вижда ми се нисък и се чудя дали трябва да пия ДУФАСТОН - ще питам следващия път.
Като цяло, никога не са ме боляли гърдите, корема рядко преди МЦ, може пък да си поддържам такива нива, знам ли  :?
[/url][/url]
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Хормони
« Отговор #18 -: Септември 02, 2009, 18:46:04 pm »
Вчера на 21 ден беше изследването. ............
Аз преброих: 7 дни се пада 19 ден от МЦ...така, че прогестерона е направен 2 дни след пика  и в този случай не може да се прецени какви са нивата.
Не може да си самоназначаваш лекарства особено хормони, не е редно.
Когато пускаш пак ЛХ,ФСХ и Е2 нека да е на 3 ден от МЦ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум