0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Хормони - Spironolactone?
« -: Октомври 31, 2008, 02:09:19 am »
Здравейте! Ходих на ендокринолог поради прекалено окосмяване и нередовен цикъл. Прати ме на ехограф и на изследвания на няколко хормона.

Това са резултатите:

TSH 2.41 при 0.27-4.2
PROLAKTIN 11.92 при <30 за моята възраст
DHEASO4 6.94 при <11.2
Свободен (независим) тестостерон 0.0016 при 0.001-0.011
BIOVAILABLE TESTOSTERON 0.042 ng/ml (тук няма дадени стоности :roll:)

Ендокриноложката каза, че всичко е наред.

Първият ми въпрос е какво значат последните две стойности.

торият се отнася до назначенето лечение. Предписа ми Диане 35 и Aldactone-A 25 мг, също познат като Spironolactone. Когато погледнах листовката на Spironolactone, в нея пише, че страничен ефект може да е прекалено окосмяване 8O, а тя точно срещу това ми го изписа и каза, че подтиска тестостерона. Освен това четох листовката на този диуретик и доста се притесних, защото си е сериозно лекарство, а и води до много нежелани последствия и възможно увреждане на органи. :( Някой пил ли го е и може ли да ми даде някакво инфо?

Наистина ще съм много благодарна, защото се понаплаших и ме е страх да го започна. :(

Извинявам се, ако съм повторила тема или съм сбъркала в нещо друго.
« Последна редакция: Октомври 31, 2008, 02:45:24 am от butterfly_g »
Re: Хормони - Spironolactone?
« Отговор #1 -: Октомври 31, 2008, 20:09:32 pm »
Здраве ! Консултирай се с второ мнение ако се притесняваш...,въпросът ти е много специфичен и незнам колко момичета ще могат да ти помогнат с инфо..,аз лично бих се консултирала с още един ендокринолог преди да започна да пия хапчетата!!!
Успех
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: Хормони - Spironolactone?
« Отговор #2 -: Ноември 01, 2008, 00:59:03 am »
Благодаря ти, Любопитке! За съжаление не живея в България и ми е трудно да намеря друг ендокринолог, който да говори английски език, защото не говоря местния.
А ми е толкова притеснено за тези хапчета :(, изписа ми ги да ги пия всеки ден в продължение на 6 месеца. Не искам да си увредя нещо още млада, на 20 години съм.
Re: Хормони - Spironolactone?
« Отговор #3 -: Ноември 06, 2008, 05:57:14 am »
Тогава потърси гинеколог и се консултирай с него. Аз също смятам, че ти трябва още едно мнение.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Хормони - Spironolactone?
« Отговор #4 -: Ноември 06, 2008, 13:13:00 pm »
ето в таЗи тема подробно се обсьжда тоЗи вьпрос

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=808.msg323863#msg323863

аЗ лично сьщо сьм с пов. окосмяване от много години, но сьм се убедила, че нищо не помага. ако има ефект, то той е само ВРЕМЕНЕН.

другото което мога да кажа За спиринолактона, е че например тук в Германия, кьдето живея, той дори не е раЗрешен...
*
Re: Хормони - Spironolactone?
« Отговор #5 -: Ноември 07, 2008, 21:50:03 pm »
В различните държави е различно - напр. в Англия и Сащ е мн популярен за този проблем.
Re: Хормони - Spironolactone?
« Отговор #6 -: Юли 13, 2009, 17:10:40 pm »

Когато погледнах листовката на Spironolactone, в нея пише, че страничен ефект може да е прекалено окосмяване 8O, а тя точно срещу това ми го изписа и каза, че подтиска тестостерона. Освен това четох листовката на този диуретик и доста се притесних, защото си е сериозно лекарство, а и води до много нежелани последствия и възможно увреждане на органи. :( Някой пил ли го е и може ли да ми даде някакво инфо?

Наистина ще съм много благодарна, защото се понаплаших и ме е страх да го започна. :(

Извинявам се, ако съм повторила тема или съм сбъркала в нещо друго.

На мен именно от спиронолактон ми се появи окосмяване по лицето. До преди да го пия имах само окосмяване по тялото. Хормоните ми бяха в норма. Но лекарката, "за да сме спрели процеса" ми предписа Spironolactone. И аз като теб се бях притеснила от листовката. Тя обаче ми се накара, че това били глупости и ме навика, че съм започнала да ги пия веднага, а съм загубила време. И тазак аз започнах. Като резултат, обаче се сдобих и с хубави косъмчета по лицето...
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Хормони - Spironolactone?
« Отговор #7 -: Юли 30, 2009, 11:08:02 am »
Все съм си мислила, че Спиронолактона е диуретик, много често изписван при сърдечно-съдови, поне моя дядо затова го пиеше, че д аму спадне отока в краката  :?

Тя обаче ми се накара, че това били глупости и ме навика, че съм започнала да ги пия веднага, а съм загубила време.
  8O Какво означава това, че листовката е пълна глупост, ако беше така нямаше да има листовка към всяко лекарство.
Според мен е наложително да потърсиш второ мнение преди да започнеш да пиеш каквито и да било лекарства. Успех