0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

TSH и FT4 - помогнете!!!
« -: Април 12, 2006, 16:22:02 pm »
Преди малко научих резултатите от повторните изследвания, които правих на TSH и FT4.
FT4 - 24.84 /12 - 22/
TSH - 0.017 /0.27 - 4.2/
Много съм притеснена, защото първите изследвани, които правих /декември 2005/ бяха в референтни граници ==>
FT4 - 0.9 /0.8 - 2.0/
TSH - 1.0 /0.25 - 5.0/.
ТАТ 1.63 /N<1/    MAT 3.6 /N<1/
Изследванията са правени в различни лаборатории, което личи от различните реф. ст-ти...
Как бихте разтълкували резултатите?
TSH и FT4 - помогнете!!!
« Отговор #1 -: Април 12, 2006, 16:46:16 pm »
Ами и първите ти изследвания не са идеални. Вижда се, че имаш повишени ТАТ и МАТ антитела, което е знак за някакъв процес в щитовидната жлеза. Вероятно на тях се дължи сегашния резултат. Но може и да е лабораторна грешка, знам ли. Добре е да ги покажеш на ендокринолог. Тук момичетата не са лекари все пак.
TSH и FT4 - помогнете!!!
« Отговор #2 -: Април 12, 2006, 16:54:43 pm »
Знам, че и първите резултати не са блестящи. След тях правих ехография на щитовидната жлеза и консултация с ендокринолог. Той каза, че няма нужда от лечени в момента и препоръчва повторни изследвания и ехография след 4-6 месеца. Аз направих изследванията след 3 м. и ето резултатите - ОТЧАЙВАЩИ!
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
TSH и FT4 - помогнете!!!
« Отговор #3 -: Април 12, 2006, 17:59:50 pm »
наличието на антитела ТАТ и МАТ означава Хашимото, в твоя случай с хипертироидизъм, защото ТСХ е под норма. :(
намери си сериозен ендокринолог, който не смята, че нямаш нужда от лечение.
vkas е с хиперфункция като види темата сигурно ще се включи

не се плаши толкова, ще се коригират
TSH и FT4 - помогнете!!!
« Отговор #4 -: Април 12, 2006, 18:08:03 pm »
На мен ми е много странна голямата разлика между първите и вторите изследвания.. :cry:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
TSH и FT4 - помогнете!!!
« Отговор #5 -: Април 12, 2006, 18:26:20 pm »
Цитат на: pgzenga
На мен ми е много странна голямата разлика между първите и вторите изследвания.. :cry:


Може и да е от лабораторията да има някаква грешка в едни от двете изследвания. Не сменяй всеки път лабораторията а работи с една и съща от която си доволна и на която имаш доверие.  :grouphug2:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
TSH и FT4 - помогнете!!!
« Отговор #6 -: Април 12, 2006, 18:46:23 pm »
Стойностите на хормоните варират затова имаш различни резултати затова и при проблеми със щит. жлеза се правят изследвания през няколко месеца.През студените месеци организма има нужда от по-голямо количество хормони на щит. жлеза.
Стойностите не са ти чак отчайващи.Ще ти назначат лечение и ще ги коригираш.
TSH и FT4 - помогнете!!!
« Отговор #7 -: Април 12, 2006, 18:51:27 pm »
благодаря за успокоението........ тези заболявания лечими ли са?
*
TSH и FT4 - помогнете!!!
« Отговор #8 -: Април 12, 2006, 18:58:42 pm »
Тези заболявания се овладяват успешно.Гледай да не се притесняваш защото стреса много влияе на щит. жлеза.Аз това не мога да го постигна.
TSH и FT4 - помогнете!!!
« Отговор #9 -: Април 12, 2006, 19:52:03 pm »
i ti li si spodobni problemi?
*
TSH и FT4 - помогнете!!!
« Отговор #10 -: Април 13, 2006, 09:17:56 am »
Здравей, pgzenga:)

Както man ти е споменала аз съм точно с твоите проблеми:) - хиперфункция на щитовидната жлеза /TSH много ниско, даже като ми откриха проблема беше по-ниско и от твоето 0.007, FT4 почти с твоите стойности, FT3 малко над нормите/ и Тиреодит на Хашимото /повишените нива на ТАТ и МАТ говорят за това/.
Искам да те успокоя, че няма нищо страшно и наистина разковничето /пак както man е казала:)/ е в намирането на добър ендокринолог, който ще ти помогне. Аз самата посетих 4ма ендокринолози докато преценя на кого да повярвам за необходимата доза лекарства за моя организъм, а повярвай ми всички различни дози ми изписваха:(( - все за една и съща диагноза. Хапчетата са доста силни затова най-важното е според мен да ти се нацели дозата пропицил /или метизол по-евтиния вариант/, който да приемаш.
Аз самата пия вече 2 месеца лекарства и резултатите ми са доста окуражителни /TSH  ми е вече 0.18, а FT 4 влезе в норма/ като имаш впредвид, че се доверих на ендокринолога, който ми изписа най-ниската доза лекарства.
А за антителата какво да ти кажа - останах с впечатление, че са много малко ендокринолозите които им обръщат внимание за съжаление. За тях или не изписват нищо или селен. Но пак е добре с ендокринолог да го обсъдите в каква доза да приемаш минерала и дали се налага да е комбиниран с аспирин. Много се влияят от стрес....опитай да си по-спокойна доколкото е възможно. При мен точно от притеснение за 1 месец скочиха двойно:((
Ами това е миличка от мен, късмет и ако има нещо питай, ако мога ще помагам. Но на този момент според мен е най-важното да си намериш добър ендокринолог на когото да се довериш.Така борбата на половина е спечелена:)
*
TSH и FT4 - помогнете!!!
« Отговор #11 -: Април 13, 2006, 09:18:21 am »
Здравей, pgzenga:)

Както man ти е споменала аз съм точно с твоите проблеми:) - хиперфункция на щитовидната жлеза /TSH много ниско, даже като ми откриха проблема беше по-ниско и от твоето 0.007, FT4 почти с твоите стойности, FT3 малко над нормите/ и Тиреодит на Хашимото /повишените нива на ТАТ и МАТ говорят за това/.
Искам да те успокоя, че няма нищо страшно и наистина разковничето /пак както man е казала:)/ е в намирането на добър ендокринолог, който ще ти помогне. Аз самата посетих 4ма ендокринолози докато преценя на кого да повярвам за необходимата доза лекарства за моя организъм, а повярвай ми всички различни дози ми изписваха:(( - все за една и съща диагноза. Хапчетата са доста силни затова най-важното е според мен да ти се нацели дозата пропицил /или метизол по-евтиния вариант/, който да приемаш.
Аз самата пия вече 2 месеца лекарства и резултатите ми са доста окуражителни /TSH  ми е вече 0.18, а FT 4 влезе в норма/ като имаш впредвид, че се доверих на ендокринолога, който ми изписа най-ниската доза лекарства.
А за антителата какво да ти кажа - останах с впечатление, че са много малко ендокринолозите които им обръщат внимание за съжаление. За тях или не изписват нищо или селен. Но пак е добре с ендокринолог да го обсъдите в каква доза да приемаш минерала и дали се налага да е комбиниран с аспирин. Много се влияят от стрес....опитай да си по-спокойна доколкото е възможно. При мен точно от притеснение за 1 месец скочиха двойно:((
Ами това е миличка от мен, късмет и ако има нещо питай, ако мога ще помагам. Но на този етап според мен е най-важното да си намериш добър ендокринолог на когото да се довериш.Така борбата на половина е спечелена:)