0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #60 -: Август 31, 2006, 11:53:44 am »
Здравейте, момичета!

Минаха няколко дни откакто четох, че сте писали до телевизиите.
Има ли някакво движение по темата? Нещо ново?

В РЗОК нищо не знаят все още за програмата и всеки ден вдигат рамене.

Чувствам се като герой в Студио Х - пълна неизвестност. Както и всички вие, предполагам.

Поздрави на всички ви! И дебели нерви за чакането на неизвестното!
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #61 -: Септември 01, 2006, 15:11:06 pm »
ами за сега нещата в бтв са на холд. чакаме ани салич да се върне и имам инфо, че вероятно тя ще се заеме с темата. В Календар на нова също са получили писмото си, но някак си не върви да настояваме и да тропаме с крак за срокове и това кое кога ще бъде отразено.
Аз ще се опитвам да получавам информация. най-малкото ще се свържат с мен за евентуални лица от нас за интервюта. Надявам се да мога да проследя кое кога ще бъде отразено.
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #62 -: Септември 01, 2006, 16:37:57 pm »
Момичета, нали 01.09. беше разковничето - нещо да се е чуло, вече със сигурност ще приемат или не?

На всички желая търпение и много късмет!
Благодаря ти, Бени!







*
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #63 -: Септември 02, 2006, 00:21:39 am »
 Раздвижване няма никакво, днес бях НЗОК да си подам документите и ме върнаха с обяснението, че програмата не била отворена още. Дадоха ми телефон да звъня и да се интересувам.

А нали знаете колко са "любезни и как си вдигат" телефоните , като им звъниш.
Да се надяваме че от понеделник ще има положителна промяна.
*
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #64 -: Септември 04, 2006, 08:17:27 am »
Направих запитване на сайта на НЗОК. Отговорили са, че в края на септември ще има разглеждане на бюджета по програмата и евентуално тогава ще се реши ще се отпускат ли отново средства.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #65 -: Септември 04, 2006, 09:49:21 am »
И понеделника е като петъка - не са отворили програмата. И естествено нямат никаква информация!  :balk_153:
*
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #66 -: Септември 04, 2006, 10:10:30 am »
Здравейте и от мен.
Аз съм от групата, които още чакат отговор от касата - при подадени документи през м. март, някой има ли информация докъде са стигнали и дали въобще одобряват още?
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #67 -: Септември 12, 2006, 17:04:05 pm »
Моля те, кажи ти откъде ги взе твойте, т.е. от коя аптека?
Всяка една аптека, работеща с касата, може да ги поръча. Моите ги взех днес от първата срещната аптека (по случайност беше Санита - аптека, която не обичам).
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #68 -: Септември 12, 2006, 20:36:05 pm »
http://www.nhif.bg/downloads/Programi-01-09-2006.zip
Това видяхте ли го? В момента го чета и нещо не сфащам. Има и фостимон и меногон в лекарствата. Но като че ли са намалили количествата на пурегона и гонала.
« Последна редакция: Септември 12, 2006, 20:40:09 pm от little_rabbit »
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #69 -: Септември 13, 2006, 14:08:17 pm »
Моля те, кажи ти откъде ги взе твойте, т.е. от коя аптека?
Всяка една аптека, работеща с касата, може да ги поръча. Моите ги взех днес от първата срещната аптека (по случайност беше Санита - аптека, която не обичам).
Зайо, ако знаеш какво лутане падна с намирането на тези лекарства - не беше никак лесно. В няколко аптеки ги поръчах (това беше на 29.08) и ми обещаха, че ще ги има на другия ден. Обаче на 30.08 като звънях получавах един и същи отговор - "няма ги при нито един от доставчиците ни" - щях да полудея...
Тогава започнах да звъня на всички аптеки наред и попаднах на тази, която ми препоръчаха от касата (на ъгъла на Раковска и Графа). Там казаха, че имат всички лекарства, но да отида веднага. Излязох от работа, отидох дотам, оттам ме върнаха при личната, че ми беше сгрешила рецептата, от личната пак в аптеката... и вечерта успях да ги взема. Бях съсипана физически и психически, ама все пак доволна, че въпреки всевъзможните препятствия успях да си взема лекарствата.
И защо беше всичко това, като сега в новия лекраствен списък тези лекарства ги има, май само Декапептила липсва.
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #70 -: Септември 13, 2006, 14:13:10 pm »
Миси, твоя протокол с Пурегон ли е? С Пурегона е проблем. Моят е с Гонал-Ф и проблем няма. Затова е било бързането.
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #71 -: Септември 13, 2006, 14:31:25 pm »
Да, моя е:
Пурегон
Прегнил
Декапептил

Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #72 -: Септември 13, 2006, 16:41:14 pm »
http://www.nhif.bg/downloads/Programi-01-09-2006.zip
Това видяхте ли го? В момента го чета и нещо не сфащам. Има и фостимон и меногон в лекарствата. Но като че ли са намалили количествата на пурегона и гонала.

Ами нали бяха казали, че са намалили средствата по програмата, но това било защото са заменени някои скъпоструващи лекарства с по-евтинки - Пургон с Меногон. Не че на мен този Меногон ще ми стигне, не че ще се доредя до касата въобще...  :(
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #73 -: Септември 15, 2006, 11:25:35 am »
На същия ден в, които прочетох петицията и писъх на БТВ-репортерите. Нямах идея, че тук се е заформила такава идея. Аз още не съм сред вас, но се очаква. Това безхаберие от страна на касата и въобще на държава ни ме ужасява. Моя приятел даде идеята да пиша на Господари на ефира. Аз ще го направя. Но не се сещам как им беше саита  :?. Някои ако има идея нека ми до даде.
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #74 -: Септември 15, 2006, 12:06:29 pm »
Моя приятел даде идеята да пиша на Господари на ефира. Аз ще го направя. Но не се сещам как им беше саита  :?. Някои ако има идея нека ми до даде.

Web:
http://www.gospodari.com/
Email:
gospodari@gospodari.com

*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #75 -: Септември 18, 2006, 15:05:08 pm »
Благодаря писъх им.  :D
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #76 -: Септември 18, 2006, 15:18:33 pm »
Супер, Naha! Като гледам как им се раждам бебчета в екипа, надявам се да разберат за какво става въпрос и да има дори и мъничък резултат!
*
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #77 -: Септември 18, 2006, 15:31:37 pm »
Според мен е добра идеята за Господари на ефира. Мавриков е като питбул (в добрия смисъл на думата) - като захапе, не пуска, докато не стане както си му е  реда! :)