0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Диоптърни очила
« -: Февруари 09, 2009, 10:18:26 am »
Нося очила. За съжаление, преди 2 седмици открих, че рамките ми са се поизтъркали и процесът се задълбочава екстремно.  А моя милост си пада малко кокона, как ще ходя с излюскани рамки!?
Проблемът ми е там, че в момента въобще нямам излишни средства. Затова молбата ми е, ако ви е известна оптика, която зарежда с добри и актуални модели, и е по-скромна в надценките, да ми я посочите. (за София)
Мислех за варианта да сменя само рамките на моите очила, но това май ще е невъзможно. Въпреки че диоптърът не ми е много висок, стъклата са ми скъпи, едното ми око е с висок астигматизъм и стъклото ми винаги е индивидуална поръчка... Иначе съм далекогледа, уж. Тези очила общо бяха със следните цифри: рамка 39 лв., стъкла 130 общо стъклени с антирефлекс и златен фотосолар, 2005 г. Сега ще се радвам само на стъклени и антирефлекс :).
И още нещо, така и така ми се налага да сменям очила, няма да е лошо оптиката да прави прегледи със специалист и да има затова необходимата апаратура, за да проверя все пак и очите на къде вървят.
Май много станаха изискванията, но съм сигурна, че има такива оптики.
Благодаря предварително на всички отзовали се!  :flower: 
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Диоптърни очила
« Отговор #1 -: Февруари 09, 2009, 10:22:15 am »
 Оги, има една българска (поне така си мисля) фирма KWIAT, моделите им са добри, цените също.

http://kwiat-bg.com/?cid=11&brand_id=23
*
Re: Диоптърни очила
« Отговор #2 -: Февруари 09, 2009, 10:53:58 am »
Оги, има една българска (поне така си мисля) фирма KWIAT, моделите им са добри, цените също.

http://kwiat-bg.com/?cid=11&brand_id=23
Елфи, благодаря, знам ги. Имат много хубави рамки, но най-ниските им цени за рамка са около 100 лв. :(
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Диоптърни очила
« Отговор #3 -: Февруари 09, 2009, 11:25:09 am »
Хм, мислех , че са по-ниски цените.
*
Re: Диоптърни очила
« Отговор #4 -: Февруари 09, 2009, 15:42:09 pm »
Оги, миналата година си купих рамки за около 70 лв. (мисля) от една малка оптика във Фантастико в Младост 4.
Иначе знам, че има доста евтини до община "Възраждане" на "Стамболийски".
Можеш и да провериш в центъра за контактни лещи на ул. "Клокотница". Аз съм с лещи и съм много доволна от моя лекар, който работи там. Знам, че има и оптика, но не съм поглеждала цените.
Но само да кажа, че рамките, които препоръчва Елфи, са наистина много модерни и красиви и не знам дали за под 100 лв. би намерила нещо подобно.

И проверявай в различни оптики, защото всеки сам си слага надценката!


Успех и скоро очакваме снимка с новите очила!  :wink:



P.S. Аз имам очила, но ги ползвам само за вкъщи. Не мога да карам с тях.


*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Диоптърни очила
« Отговор #5 -: Февруари 09, 2009, 17:14:36 pm »
Оги, аз ще се вмъкна в желанието ти за преглед в оптика.. Може и да го знаеш, но не бива да разчиташ само на компютър при определяне на параметрите на зрението ти. Винаги трябва да се направи и преглед по стария метод с онези смешни метални рамки и напъхващите се в тях лупички с различен диоптър.
Май малко тъпичко го написах, но нямам познания в областта освен от личния си опит :D

*
Re: Диоптърни очила
« Отговор #6 -: Февруари 09, 2009, 19:12:24 pm »
Злати, по този повод, дето си рекла, да вмъкна на какво чудо попаднах при последната ми рецепта. Отивам в оптика с очен лекар. В определения час, защото все пак услугата не се предлага целодневно. Идва едно бабе, което в последствие при прегледа ме задуши с миризма на пържен лук и дъх на мазна маджа. Нямаше апаратура... Е това бабе, върте ме, вратка ме, сто лупи ми смени, е не можеше и не можеше да ми улучи, ни диоптъра, ни ъгълъ на астигматизма, напротив ставаше все по-зле и й казвам... А тя взе да ми пъшка и офка, сякаш аз й бях виновна, че не може да ми определи диоптъра, а и аз не съм глезла и не съм й маниерничила... Най-накрая ми писна от нея, казах да, да, тикнах й десетте лева, само и само да се спася вече от нея... :x  osi_12 После отидох на друг лекар. Няма да ви кажа каква беше разликата между едната и друга рецепта  osi_7
Та това е моят опит...
Втората лекарка ми направи добро впечатление, но й загубих дирите, така че и на координати за свестен очен лекар в тази връзка ще се радвам... Ужасна съм, нали?! :balk_183:
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Диоптърни очила
« Отговор #7 -: Февруари 12, 2009, 21:29:02 pm »
Ей, никой май не си е правил очила скоро...

Ми аз си поръчах. Отидох в познатата оптика на Преспа. За моя огромна радост ме обслужи един шестмесечен сладуран... ;) Не можа да стане номерът - да сменя само рамките и да използвам отново стъклата на старите...
Та нови стъкла без екстри само с антирефлекс и някакво покритие против петна 172 пари, рамка 69 лв. евтинка, отива ми, надявам се... Та така евтините очила са към 300 пари  osi_14
Прегледът на място от майката на сладура... Горе-долу са ми същите диоптри и гадния цилиндър на едното око, заради което се налага да се прави индивидуална поръчка на стъклото. Новите очила - след 2 седмици :)
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Диоптърни очила
« Отговор #8 -: Февруари 13, 2009, 17:49:40 pm »
Ще чакаме снимки :wink: :D

*
Re: Диоптърни очила
« Отговор #9 -: Март 09, 2009, 19:45:08 pm »
Хайде, който си е карък да си каже... Днес ме отрязаха от две места... Дано утре не е така, че...
Та звъня си днес в оптиката да питам дали са ми готови очилата - и от там, тъкмо щяхме да ви се обадим, рамките, които си избрахте са дефектни (нещо се повредили) и ще трябва да си избере нови.
Ходих, избрах нови, на Квиат - като ще е гарга да е рошава! - малко по-скъпички ще ми излезнат очилата, с 40 лв. отгоре, но поне си заслужава за Квиата.
Та това е от мен...
« Последна редакция: Март 09, 2009, 19:51:07 pm от ognyana »
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Диоптърни очила
« Отговор #10 -: Март 09, 2009, 19:47:55 pm »
Значи не си карък - уредила си се с по-готини рамки.  :wink:

*
Re: Диоптърни очила
« Отговор #11 -: Март 12, 2009, 21:00:42 pm »
Хайде, от вчера съм с нови цаки... Ама ме е срам да сложа фото...
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Диоптърни очила
« Отговор #12 -: Март 12, 2009, 21:03:11 pm »
Сложи снимка на очилата, като си такава срамежлива  :wink: