0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Anonymous

Въпрос - как да спра да пуша (б. мод.)
« -: Февруари 27, 2006, 15:09:19 pm »
Ето че теста ми показа жадуваните две черти,а сега.Кажете ми как да спра да пуша,много ми е трудно опитвам ама усещам как се изнервям все повече и ме е страх това да не хавреди на бебето :(
Въпрос - как да спра да пуша (б. мод.)
« Отговор #1 -: Февруари 27, 2006, 15:15:23 pm »
Госте, воля трябва... Както казва една приятелка (да й е жив и здрав разбойника, на 3 годинки стана)... "До обяд пушех, следобяд вече бях върла непушачка" :-)))

Това, което мога да ти препоръчам е да си купиш никотинови дъвки (заместител на цигарите), и прогресивно за 1 месец, с намаляването на концентрацията и тях да ги спреш...

По-трудно ще ти е да свикнеш да правиш нещо по-различно с ръцете си, но и това се постига - намирай си занимания.
Откажи се от сутрешното кафе (което е с цигарка), избягвай задимени помещения/заведения, за да не ти се припушва.

Също така - не се втурвай да ядеш непрекъснато разни вредни неща (човек като спре цигарите супер адски налита на сладко)....

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Въпрос - как да спра да пуша (б. мод.)
« Отговор #2 -: Февруари 27, 2006, 15:23:34 pm »
Щом двете черти са жадувани,нямаш много избор.Стягай се и смело отказвай гадините.По-добре сега да се поизнервиш,отколкото после да страдате и ти и човечето.Моята снаха пушеше през цялата си бременност и сега детенце (6г.) е непрестанно с хрема и настинки и разни алергии.Може и да не е от цигарите,но ако е от тях...?бъди разумна и отговорна.Ако трябва, се консултирай с лекар.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Въпрос - как да спра да пуша (б. мод.)
« Отговор #3 -: Февруари 27, 2006, 16:14:54 pm »
Съвсем отскоро не пуша (2 месеца), но знам кой разказ на отказал се пушач ми помогна много: Влиза баща с детето си в магазин и се редят на опашката. Бащата иска да си купи цигари, детето иска шоколад. Поглежда таткото в джоба си и преценява положението така - сине, нямам пари да ти купя шоколад, съгласен ли си да е вафличка, че иначе няма да имам пари за цигари...
Ако искаш да спираш цигарите, ги спираш отведнъж. Другото са самозалъгвания. А причини да не ги спираш винаги ще се намират. Важни са приоритетите ти за момента. Тълкувай го както си искаш.
Никотинови дъвки по време на бременност не се препоръчват.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Въпрос - как да спра да пуша (б. мод.)
« Отговор #4 -: Февруари 27, 2006, 16:29:26 pm »
 след като си видяла така ЖАДУВАНИТЕ две черти....ако тези чертички не те накарат да спреш...няма кой.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Въпрос - как да спра да пуша (б. мод.)
« Отговор #5 -: Февруари 27, 2006, 17:02:51 pm »
в моите книжки за бременни пише, че от всичко, бебчо НАЙ-МНОГО МРАЗИ ЦИГАРИТЕ
не може да е по-силно от теб. не можеш да му вредиш СЪЗНАТЕЛНО :roll:
*
Въпрос - как да спра да пуша (б. мод.)
« Отговор #6 -: Март 05, 2006, 16:33:06 pm »
Честито-от мен!А ако наистина страшно те изнервя спирането на цигарите,не го прави рязко!Защото рязкото спиране на цигари по време на бременност е по-вредно!Нервите-също.По3-4 цигари на ден (от най-леките,обаче)не вредят.Опасно е,ако са повече от 10.Споко!!! :wink:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Въпрос - как да спра да пуша (б. мод.)
« Отговор #7 -: Март 05, 2006, 16:36:31 pm »
Цитат на: le
По3-4 цигари на ден (от най-леките,обаче)не вредят. :wink:


Аааааааааа, не!  :bonk:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Въпрос - как да спра да пуша (б. мод.)
« Отговор #8 -: Март 05, 2006, 16:39:06 pm »
по добре спрете цигарите ПРЕДИ бременност...че после е по трудно. и без това са скъпи...така че имате още един стимул  :roll:  :wink:  :lol:  :P
Въпрос - как да спра да пуша (б. мод.)
« Отговор #9 -: Март 05, 2006, 21:31:58 pm »
Първо ЧЕСТИТО! Миналата година отказах цигарите с "табекс" това са малки хапченца и се пият по схема - но не бързай да ги купуваш направи консултация с доктор. Пожелавам ти успех  :D



*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Въпрос - как да спра да пуша (б. мод.)
« Отговор #10 -: Март 05, 2006, 23:13:43 pm »
Честито и от мен!!! Аз съм от хората които постоянно спират цигарите и след няколко месечна тютюнева диета си намират причина да започнат отново да пушат. Когато обаче разбрах че съм бременна незнам, как и защо се получи така ги спрях от ряз и нямах желание да пуша. После направих спонтанен аборт и точно в мига в който вече прокървих и разбрах че спасение няма започнах отново да пуша. Сега съжалявам горко за това, но съм оптимист и вярвам, че ще спра цигарите. Спри ги това е ужасно важно за бебето и най-важното не слушай приказките на стари пушачки с деца които много често се случва да успокояват бъдещите майки със собствените си грешки. Успех с отказването.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Въпрос - как да спра да пуша (б. мод.)
« Отговор #11 -: Март 06, 2006, 17:19:42 pm »
Няма не искам - няма недей  :evil:  Щом е желано бебе веднага ги спираш. Аз още като видях теста и ги спрях. Макар, че в началото не ми се гадеше просто ги спрях. Ела ме виж сега...при мисълта за цигара и бягам в тоалетната :lol:
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
Въпрос - как да спра да пуша (б. мод.)
« Отговор #12 -: Март 06, 2006, 20:02:35 pm »
Аз пък като видях двете черти започнах да ги намалям и в рамките на 10 дни ги спрях напълно. Сега бебо е на месец и още го кърмя, но като го отбия не отговарям :balk_71:   Съвсем не се гордея, но вече почти година си мисля за едно хубаво сутрешно кафе с  :balk_159:
*
Въпрос - как да спра да пуша (б. мод.)
« Отговор #13 -: Март 06, 2006, 23:15:24 pm »
И аз вече съм непушач, от една седмица. Близо два месеца ги намалях до 4-5 на ден. Най-трудно ми беше да спра сутрешната с кафето и тази след вечеря пред телевизора. Щом си решила да ги спреш, трябва да ги спреш, няма друг да го направи вместо теб. Пък и отлагането само влошава положението. На мен много ми помогна половинката. Все пак си нося една кутия с цигари в чантата, за да съм спокойна, че ако много ми се припуши, имам подръка. Това ми действа много успокоително.
*
Въпрос - как да спра да пуша (б. мод.)
« Отговор #14 -: Март 09, 2006, 13:16:28 pm »
Табекса е вреден при бременност и кърмене
Когато аз реших, че трябва да спра да пуша - обявих че съм спряла цигарите на всеослушание - колеги, роднини, приятели. Те бяха въодушевени и ме подкрепяха много. Самата мисъл да запаля цигара пред хора, които ми имат доверие и се гордеят с борбата ми с гадния навик, ми се струваше ужасна. А да се криеш за да пушиш - така пък лъжеш само и единствено себе си, което е много недостойно.
Запасих се с дъвки, лукчета и диетични бисквитки и не разрешавах да се пуши около мен..
Резултата - същите килограми, но по-богата с три лева на ден:)
Ever tried? Ever failed? No matter! Try again. Fail again. Fail better!
*

    Shell

Въпрос - как да спра да пуша (б. мод.)
« Отговор #15 -: Март 09, 2006, 13:38:08 pm »
Мислите ли, че ако съм спряла табекса 2-3 седмици преди да забременея съм успяла да го изчистя от организма си навреме?  :roll: :(
*

    mam4e

Въпрос - как да спра да пуша (б. мод.)
« Отговор #16 -: Март 09, 2006, 16:17:16 pm »
predi nqkolko meseca i na men mi se pokazaha dvete 4erti4ki! :D
pu6a4ka sam ot nqkolko godini i do sega ne sam pravila opit da gi spra. vinagi sam si kazvala 4e kato zabremeneq 6te gi otkaja.OBA4E!!!SEGA MI SE PU6I O6TE POVE4E!namalih zna4iteno broq na cigarite za denq, no prodaljava ujasno mnogo (daje pove4e ot predi) da mi se pu6i. tova 6te mi bade parvo dete i moje bi mai4inskoto 4uvstvo vse o6te ne e progovorilo v men za da me stresira fakta,4e vredq na beb4o


Пиши на кирилица и не с толкова едри букви!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Въпрос - как да спра да пуша (б. мод.)
« Отговор #17 -: Март 09, 2006, 18:39:35 pm »
Цитат на: mam4e
predi nqkolko meseca i na men mi se pokazaha dvete 4erti4ki! :D
pu6a4ka sam ot nqkolko godini i do sega ne sam pravila opit da gi spra. vinagi sam si kazvala 4e kato zabremeneq 6te gi otkaja.OBA4E!!!SEGA MI SE PU6I O6TE POVE4E!namalih zna4iteno broq na cigarite za denq, no prodaljava ujasno mnogo (daje pove4e ot predi) da mi se pu6i. tova 6te mi bade parvo dete i moje bi mai4inskoto 4uvstvo vse o6te ne e progovorilo v men za da me stresira fakta,4e vredq na beb4o


Няма такова нещо, не ми се е развило майчинското чувство.
Не мога да те оправдая по никакъв начин.Аз бях пушачка ,когато разбрах че съм бременна спрях кафето и цигарите отраз.Веднага.А съм кафеджийка...Немога без кафе.
Знаеш ли какво си мислех?Ако не се откажа от вредните навици и ако се роди с някакъв дефект,освен че аз ще страдам цял живот,но как така,съзнателно ще причиня това на собственото си дете.Правех всичко, което е полезно за бебето и нищо, с което по един или друг начин да му навредя.
Не те разбирам, ти просто си търсиш оправдание за да не спреш да пушиш.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Въпрос - как да спра да пуша (б. мод.)
« Отговор #18 -: Март 10, 2006, 11:19:43 am »
Според мен всичко е в главата и е въпрос на мотивация. Когато си минал през ада за това забременяване, спирането на цигарите е най-малкият проблем и не подлежи на коментар. Въпреки, че все още не съм бременна, след трансферът не можах да запаля нито една цигара. Спрях ги отма, без ниаккви нервни състояния и натрапчиви мисли. Чувствах се така, че все едно никога не съм пушила. Нито ми липсваха, нито ме дразнеха. Видях си ембрионите под микроскоп, борещи се за живот и картинката ми беше пред очите, когато понечих да запаля цигара. Сърце не ми даде да навредя на тези малки душички. На бебчо трябва да се помага и да не бъдем егоисти.
Е, като прокървих и последва неуспеха веднага ги започнах отново.

*
Въпрос - как да спра да пуша (б. мод.)
« Отговор #19 -: Март 10, 2006, 11:35:24 am »
И аз мисля,че всичко е в главата и въпрос на мотивация. Когато аз разбрах, че съм бременна не се наложи аз да си налагам някакви ограничения - не ми се пушеше, не ми се пиеше, изобщо не исках вече чипса - това отвратително нещо, към което съм пристратена и разни други "празни" калории. Исках да дам най - доброто за бебето ми и някак си и тялото ми искаше същите неща за себе си. Просто се получи някакъв синхрон.