0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Касата няма отношение към фонда.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Много не ми е ясни това с този фонд,кога ще може да де кандидатства,ако си платя ще ми дадат ли после парите за опита,в какъв срок ще дават отговор дали сме одобрени......???? :ask:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
didka, все още всички сме така  :ask:
« Последна редакция: Февруари 03, 2009, 23:43:16 pm от Pesheck »
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Много не ми е ясни това с този фонд,кога ще може да де кандидатства,ако си платя ще ми дадат ли после парите за опита,в какъв срок ще дават отговор дали сме одобрени......???? :ask:
И мен това ме интересува,но едва ли още някой е наясно ,за да ни отговори.Най-вече ме интересува аз сега като си платя февруари мес.процедурата имам ли шанс да кандидатствам,като започне приема на документи и да бъда одобрена?

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Сигурно скоро всичко ще се изясни, няма смисъл да си задаваме въпроси които още нямат отговори. Дано наистина е скоро, и да не чакаме безкрайно!  :crossfingers:


*
Някой дали е чувал дали кандидатстването ще става през клиниката, която сме си избрали или всеки трябва да се спасява индивидуално? 10х
Някой дали е чувал дали кандидатстването ще става през клиниката, която сме си избрали или всеки трябва да се спасява индивидуално? 10х
виж има лик как ще кандидатстваме което все още е проектhttp://www.skatafka.com/download.php?file=8cbf0c246a84ade6d85b608a88689876

   
На мен док. ми каза ,че донорската програма не влиза в тези три безплатни опита.Мвн ме вълнува обаче какви ще са тези критерии за одобряване.Моето мнение е,че жени като мен няма да имат шанса.Става въпрос за това,че съм с ИЯР.
Не е вярно и ние ще влезнем във програмата тъй като и процедурата която става със донорска яйцеклетка е чрез ин-витро така че ще заплащаме единствено на донора .така разбрах аз.
*
Това е много хубава новина kari_13.Откъде го чу това нещо и какво ще се плаща на донорката.Аз другата седмица съм на преглед и евентуално за своя трети опит на ЕЦ и ще попитам Стаменов.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Това е много хубава новина kari_13.Откъде го чу това нещо и какво ще се плаща на донорката.Аз другата седмица съм на преглед и евентуално за своя трети опит на ЕЦ и ще попитам Стаменов.

Донис, чети внимателно!
Кари е казала, че "така разбрах аз", което не означава, че е сигурна в написаното. И след като се интересувате защо не четете ето тук http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=38.0.
Ултра е дала правилника за финда, върху който да се дискутира.
Моля преглеждайте всички теми свързани с вупросите които ви касаят и успех.
Здравейте момичета!Ще ви помоля за съвет.Аз нямам друг шанс освен инвитро(премахнати са ми и двете тръби),но досега още не съм потърсила клиника.Ако започна да си подготвям вече документите евентуално да кандидатствам за безплатните опити ще има ли някакъв срок в който те важат(при мен е ясно че няма да има промяна,но спермограмата например има ли период след който трябва да се повтори,а и всички изследвания).Питам,защото нищо не ми е ясно.Ако ми кажете какви точно изследвания се правят за инвитро ще съм ви много благодарна.
Re: Какво става с темата От 2009г - до 3 безплатни оп&#
« Отговор #31 -: Февруари 10, 2009, 21:52:36 pm »
А защо не попрочетеш малко из форума или поне в темичката?
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
А защо не попрочетеш малко из форума или поне в темичката?


Освен това не е нужно да задаваш един и същи въпрос навсякъде. Достатъчно е и само веднъж. Повечето изследвания като СПИН Васерман хепатит В и хепатит С имат валидност от 6 месеца. Но нещата трябва да стане така: първо ибираш клиника, говорите с лекаря и той ти казва какви точно изследвания ти трябват. А и какви са точно необходимите документи за кандидатстване към Фонда все още не са уточнени.
А защо не попрочетеш малко из форума или поне в темичката?


Освен това не е нужно да задаваш един и същи въпрос навсякъде. Достатъчно е и само веднъж. Повечето изследвания като СПИН Васерман хепатит В и хепатит С имат валидност от 6 месеца. Но нещата трябва да стане така: първо ибираш клиника, говорите с лекаря и той ти казва какви точно изследвания ти трябват. А и какви са точно необходимите документи за кандидатстване към Фонда все още не са уточнени.
Пешек, извинявай за уточнението, но съгласно наредба 28 за дейностите по асистирана репродукция, вирусологичните изследвания важат 3 месеца. Важно е момичетата да го знаят.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Вземам си бележка - не знаех за трите месеца. Ами това още повече подкрепя моята идея - първо клиника и тогава тези изследвания. За да не се налага да ги правите отново и отново. Колкото и да не са скъпи пак са си разходи. А как да си спестите разходите за точно тези изследвания - питайте ако ви предстоят.
Благодаря за информацията и се извинявам за това че съм задала едни и същ въпрос, просто от скоро влизам в подобни форуми и има неща които на са ми ясни.Относно изследванията питам,защото личният ми гинеколог след втората операция ми каза ,че като реша че съм готова трябва да отида при него "и да подготвим някой изследвания" и да изберем клиника.
Ох, кога ще станат ясни критерийте по който ще се кандидатства за финансиране на процедурите ин-витро от фонда? Някой има ли информация?
*
Цитат
Здравейте, заседанието на работната група по Правилника за дейността на център "Фонд за асистирана репродукция" ще се състои на 19 февруари 2009 г. от 15 часа.
До края на тази седмица (13.02.2009 г.) ще Ви изпратим преработения проект на правилник съобразно решенията на работната група, взети на предходното заседание.
 
Поздрави, Надя Бранковска