0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Хормони и евнтуално ин витро
« -: Февруари 15, 2009, 22:52:22 pm »
Здравейте момичета.Пуснах си хормони на 4 ден от цикъла и се надявам да стартирам успешно поредната ин витро процедура на ЕЦ.До сега имах проблем с много ранно нарастване на фоликула/около 7-9 ден/.Дали сега са добри?

Е2 - 54 /39-189/
ФСХ - 10.17 /4-13/, по принцип съм с Ияр
ЛХ - 4.4 /1-18/
прогестерон - 0.56 /0.27-2.61/
Благодаря предварително.
Re: Хормони и евнтуално ин витро
« Отговор #1 -: Февруари 16, 2009, 12:53:47 pm »
бях с подобна констелация на хормоните преЗ януари: LH 4 FSH 8.
ами не е оптимална...по принцип сигурно Знаеш че теЗи два хормона трябва да се гонят като стойности м/у 3. и 5. ден. когато ФСХ много превишава ЛХ това е приЗнак За проблем с броя и растежа на фоликулите.

вьпреки ча моите два хормона бяха в норма сами по себе си, аЗ веднага се усьмних, че няма да стане добре стимулацията. опасенията ми се потвьрдиха. на 5. ден от стимулацията имах само три фоликула, което За мен е много малко - при стимулацията ми преЗ юни 2007 имах с по-лека стимулация 13 иЗвадени яйцеклетки. в крайна сметка прекьснахме опита по мое желание.
*
Re: Хормони и евнтуално ин витро
« Отговор #2 -: Февруари 16, 2009, 14:00:12 pm »
Аз съм нна ЕЦ.Нямам никаква стимулация, но Лх нараства много рано.Даже единия месец го блокирахме, но тогава падна Е2 и прекратихме.По принцип си правя само един фоликул, но последните месеци не мога и до пункция да стигна.
Re: Хормони и евнтуално ин витро
« Отговор #3 -: Февруари 16, 2009, 14:11:04 pm »
kolean,
мисля, че за целите на ЕЦ хормоните са добри.
Дано този опит стигнете до край!
Re: Хормони и евнтуално ин витро
« Отговор #4 -: Февруари 16, 2009, 14:11:31 pm »
да, видях че си на ЕЦ yahoo_33

исках просто да ти дам пример, че с такьв гонадотропинен коефициент при мен нещата не се раЗвиха добре. искам да кажа, че ми се струва, че не е оптимална таЗи "иЗходна поЗиция" преди опит, Защото тя подскаЗва проблем с фоликула/фоликулите.

надявам се че сега се иЗраЗих по добре :)