0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Клостилбегит
« -: Февруари 17, 2006, 11:57:32 am »
Здравейте, момичета! Спешно трябва да взема решение дали да започна прием на Клостилбегит. Доскоро нямах никакви съмнения, но откакто прочетох някои страховити статии, вече имам. Много моля, онези от вас, които са пили такова чудо,или пък имат информация,да ми кажете дали трябва да се правят някакви изследвания преди приема и какви,а също и каква е процедурата след това.Ще ви бъда благодарна,тъй като съм много объркана! :oops:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Клостилбегит
« Отговор #1 -: Февруари 17, 2006, 12:06:46 pm »
Цитат на: le
Здравейте, момичета! Спешно трябва да взема решение дали да започна прием на Клостилбегит. Доскоро нямах никакви съмнения, но откакто прочетох някои страховити статии, вече имам. Много моля, онези от вас, които са пили такова чудо,или пък имат информация,да ми кажете дали трябва да се правят някакви изследвания преди приема и какви,а също и каква е процедурата след това.Ще ви бъда благодарна,тъй като съм много объркана! :oops:



Преди да се започне стимулация е добре да се направят редица изследвания.
1.Спермограма
2.Проходимост на тръбите
3.Хламидия трихоматис
4.Тироидни хормони  
5. Репродуктивни хормони
и т.н доста неща.

Стимулация, може да се прави 3-4 ,да речем до 6 пъти през целият живот.Тя форсира яйчниците. За да няма проблеми е нужно да се отхвърлят ред неща преди това.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Клостилбегит
« Отговор #2 -: Февруари 17, 2006, 12:18:19 pm »
! Мерси много за информацията,Денис! Аз нямам нито едно от тези(освен за хламидии) , а и доктора ни ми е казал да си правя,нито пък на мъжа ми.А Прегнила и той ли е толкова опасен,защото миналия месец ми сложи инжекция Прегнил и си ми стана овулацията,а сега ми изписва Клостилбегит!?!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Клостилбегит
« Отговор #3 -: Февруари 17, 2006, 12:28:08 pm »
Цитат на: le
! Мерси много за информацията,Денис! Аз нямам нито едно от тези(освен за хламидии) , а и доктора ни ми е казал да си правя,нито пък на мъжа ми.А Прегнила и той ли е толкова опасен,защото миналия месец ми сложи инжекция Прегнил и си ми стана овулацията,а сега ми изписва Клостилбегит!?!


Не, Прегнила не е. Това е ЧХГ. А това да предлагат стимулация,без да са направени ,каквито и да е изследвания ,май си е практика вече на акушер-гинеколозите. Много се ядосвам, като чуя нещо подобно.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Клостилбегит
« Отговор #4 -: Февруари 17, 2006, 12:31:41 pm »
Цитат на: le
Аз нямам нито едно от тези(освен за хламидии) , а и доктора ни ми е казал да си правя,нито пък на мъжа ми.

Le, май не е зле да помислиш за смяна на лекуващия лекар  :)
Клостилбегит
« Отговор #5 -: Февруари 17, 2006, 14:01:18 pm »
Ле, наистина е добре първо да потърсите възможни причини за стерилитет. Също някои изследвания, ако излезне проблем, биха обезсмислили ситуацията (например запушени тръби, много лоша спермограма и т.н.). Направо стимулация си е куршум в тъмното (евентуално в твоето здраве, а може да изгубите и ценно време).

Какво прочете за Клостилбегита, което те стресна?

Успех :D
Благодаря ти, Бени!







*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Клостилбегит
« Отговор #6 -: Февруари 17, 2006, 14:51:57 pm »
Цитат на: le
! Мерси много за информацията,Денис! Аз нямам нито едно от тези(освен за хламидии) , а и доктора ни ми е казал да си правя,нито пък на мъжа ми.А Прегнила и той ли е толкова опасен,защото миналия месец ми сложи инжекция Прегнил и си ми стана овулацията,а сега ми изписва Клостилбегит!?!


ох, майка му стараааа, не се свършват тия псевдоучени идиоти, бееее...

Ле, моля те да прочетеш внимателно тази статия, към която ти давам линк по-долу:

http://www.zachatie.com/modules.php?name=News&file=article&sid=228

от нея ще ти стане ясно защо НЕ БИВА да започваш прием на Клостилбегит сега и защо ТРЯБВА да се замислиш сериозно за смяната на лекаря!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Клостилбегит
« Отговор #7 -: Февруари 17, 2006, 15:29:21 pm »
И аз бих ти дала същия съвет. При мен стимулацията беше започната след всички изследвания, НО без проследяване на спонтанна овулация , която аз си имах , но за ПО СИГУРНО да ме стимулира, резултатът беше нулев и смяна на лекаря. Сега не съжалявам, че го смених. А в твоя случай направо нямам думи.
*
Клостилбегит
« Отговор #8 -: Февруари 17, 2006, 16:39:02 pm »
Благодаря за мненията-ще си направя първо изследванията!!!
А точно тази същата статия я четох,от което и станах скептична! 8O
Клостилбегит
« Отговор #9 -: Февруари 18, 2006, 18:59:28 pm »
Здравейте,аз съм стимулирана два пъти с "клостилбегит" и нямаше никакъв резултат.Докато при стимулация с 'меногон",направих 12 фоликула."Клостилбегит" е най-нежния препарат и той не действа на всички жени.
*
Клостилбегит
« Отговор #10 -: Февруари 18, 2006, 21:25:06 pm »
Curli ,какво е това "меногон" и как така 12 фоликула? Значи ли това 12 яйцеклетки? Това води до огромна вероятност от многоплодна бременност :comm: .....Какво се случи(ако не е тайна)?
Клостилбегит
« Отговор #11 -: Февруари 18, 2006, 22:52:17 pm »
Цитат на: le
Curli ,какво е това "меногон" и как така 12 фоликула? Значи ли това 12 яйцеклетки? Това води до огромна вероятност от многоплодна бременност :comm: .....Какво се случи(ако не е тайна)?


Le мисля че бъркаш стимулацията на овулацията и последващ ембриотрансфер при ИКСИ или инвитро с многоплодна бременност-при която едва ли има начин да има 12 оплодени яйцеклетки :roll:  :wink: Погледни този адрес и статята: In Vitro или Бебе в епруветка ,за да ти се изяснят нещата :P

http://www.zachatie.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=223
*
Клостилбегит
« Отговор #12 -: Февруари 19, 2006, 15:33:31 pm »
Този месец и аз ще съм на Клостилбегит от третия ден на МЦ.
Но как смятате - дали при стимулация посещението на сауна  може да повлияе отрицателно върху растежа на фоликулите?
Клостилбегит
« Отговор #13 -: Февруари 19, 2006, 17:22:06 pm »
Точно за растежа на фоликулите - на знам, но след овулация - никаква сауна, заради евентуална бременност.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Клостилбегит
« Отговор #14 -: Февруари 19, 2006, 18:50:47 pm »
Juli7 , стискам ти палци! И аз съм от третия ден, но го отложихме за другия месец(след изследванията). За сауната - wassilena е права, а на мен ми прилошава само като си го представя...А на кой ден след това те викат пак?По каква причина ти го изписват на теб? Нямам търпение да споделиш как се развиват нещата!
 КЪСМЕТ :eggsperm:
Клостилбегит
« Отговор #15 -: Февруари 19, 2006, 20:05:12 pm »
Цитат на: le
Curli ,какво е това "меногон" и как така 12 фоликула? Значи ли това 12 яйцеклетки? Това води до огромна вероятност от многоплодна бременност :comm: .....Какво се случи(ако не е тайна)?


"Меногон" е силно стимулиращ препарат,който се извлича от урината на жени в менопауза и се използва за стимулация при инвитро.
В моят случай не беше инвитро а инсеминация и за съжаление не се оплоди нито една яйцеклетка  :(
"Клостилбегит" е много стар препарат и в момента има значително по-пречистени стимуланти.
А колкото до многоплодната бременност,BLACK_ROSE ти е отговорила съвсем точно.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Клостилбегит
« Отговор #16 -: Февруари 19, 2006, 21:07:59 pm »
Цитат на: Curly

"Клостилбегит" е много стар препарат и в момента има значително по-пречистени стимуланти.


Curly, ти просто не си достатъчно наясно, за да даваш информация по въпроса за стимулантите на овулацията.
Нещата не са толкова прости, колкото си ги представя неинформираният читател - "старо и непречистено" срещу " ново и пречистено".
няма такова нещо.
Клостилбегит (активното вещество се нарича Кломифен цитрат) е един вид стимулант, който действа по един начин върху организма на жената и се използва при определени случаи.
Гонадотропните стимуланти от рода на Меногон (уринарен препарат, смес от ФСХ и ЛХ), Пурегон (синтетично получен препарат, съдържа чист ФСХ) действат по съвсем друг начин и се прилагат при други случаи.
двете изобщо не са сравними и не си приличат, освен по едно - и двете групи се използват САМО по лекарско предписание и под лекарско наблюдение!
освен тях, има и други видове стимуланти.

за повече информация и образование, може да се прочете тук:

http://www.ivf.bg/?p=81
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Клостилбегит
« Отговор #17 -: Февруари 19, 2006, 22:45:26 pm »
И аз съм Клостилбегит за втори месец .пьрвия пих по 2 но направих 1 фуликул
и сега доктора ми изписа по 3

*

    Anonymous

Клостилбегит
« Отговор #18 -: Февруари 20, 2006, 11:44:12 am »
Цитат на: Juli7
Този месец и аз ще съм на Клостилбегит от третия ден на МЦ.
Но как смятате - дали при стимулация посещението на сауна  може да повлияе отрицателно върху растежа на фоликулите?

Не знам за фоликулите, но високата температура може да изтрепе плувците.