0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте, днес излязоха резултатите ми от хормоналните изследвания, много моля някой да ми помогне в разтълкуването, защото докато отида при лекаря...ще минат 2 седмици, през които няма да спра да се вълнувам.
Много ще съм Ви благодарна!!!
А ето и резултатите:
     Резултат              Референтни ст-ти
FSH  8.05 mlU/ml        ф. 3,5-12,5  ов. 4,7-21,5 лут 1,7-7,7
LH   9.20 mlU/ml        ф. 2,4-12,6  ов. 14,0-95,6 лут 1,0-11,4
Естрадиол 104.56mlU/ml  ф. 90,1-716  ов. 243-1509 лут 147-958
Пролактин 516.3 mkl/ml  м. 86-390  ж.72-511

Изсладванията на хормоните са направени на 3-я ден от МЦ
Всякакви мнения ще са ми от полза!!
Мерси
Re: Моля помогнете за разтълкуване на резултати
« Отговор #1 -: Юли 16, 2009, 23:47:47 pm »
 Пролактина ти е повишен. :wink:
Re: Моля помогнете за разтълкуване на резултати
« Отговор #2 -: Юли 17, 2009, 00:50:02 am »
Пролактина е стресов хормон.Незнам дали знаеш,но поне 15 мин.преди да ти вземат кръв за него трябва да си била в покой/седнала или легнала/.
Можеш да го повториш само него независимо кой ден от цикъла си.
Re: Моля помогнете за разтълкуване на резултати
« Отговор #3 -: Юли 18, 2009, 20:51:13 pm »
ох, момичета, не знам,май колкото повече чете човек и се интересува, нещата стават по-зле.
Колкото до стреса, и пролактина....когато давах кръв бях под нервно напрежение, бързах и т.н., но като чета че болкоте в гърдите са симптом, а те често ме болят по време на Ов и преди да ми дойде МЦ....не знам
Ами съотношението на LH/FSH....не е ли високо, не са ли високи стойностите....???
Кофти работа, докато дойде деня при лекаря ще ми умрат хиляди нервни клетки.....
Все пак много мерси на вас, момочета , че ми писахте :bighug:
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Моля помогнете за разтълкуване на резултати
« Отговор #4 -: Юли 30, 2009, 11:00:18 am »
На мен също ми изглежда, че само пролактина е завишен, но наистина трябва да го повториш. И на други места можеш да провериш, но когато ти взиамт кръв за изследване на Пролактин трябва да спазиш няколко неща: 1/ половин час поне трябва да си в покой, никакво нервно напрежение, 2/ никакъв секс или дразнене на гърдите предишния ден.
Хайде дано док ти обясни по-подробно нещата, но на мен личо ми изглежда че нямаш повод за притеснение поне при тия хормони. Може би ще ти назначат да изследваш и тестостерон и Прогестерон след доказана овулация обаче/за прогестерона/.