0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
ТАТ- завишен хормон на щитовидната жлеза
« Отговор #40 -: Февруари 15, 2006, 12:09:58 pm »
Аз също съм със повишени стойности на ТАТ и МАТ, пет пъти над нормата или поне такива бяха преди три месеца.След няколко дни пак ще правя изследвания да видя какво са благоволили да правят моите антитела.TSH беше на горната граница.Досега не съм открила точно обяснение какво влияе на антителата.Може би от голямо значение е стреса от натовареното ни ежедневие.Поне за себе си си давам такова обяснение.Хубавото е, че след като започнох да пия еутирокс си чувствам значително по-добре.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
ТАТ- завишен хормон на щитовидната жлеза
« Отговор #41 -: Февруари 15, 2006, 12:57:13 pm »
Момичета, антителата НЕ СЕ ЛЕКУВАТ - това е положението :( държат се изкъсо, в нашия случай с тироксин, в другите с квото трябва. от съществено значение е ТСХ да се държи в определени граници за бременността, това е. имуновенина също временно решава проблема с тях, но те не могат да бъдат излекувани, не и с традиционна медицина :(
*
ТАТ- завишен хормон на щитовидната жлеза
« Отговор #42 -: Февруари 15, 2006, 14:21:21 pm »
Цитат на: manhattan
Момичета, антителата НЕ СЕ ЛЕКУВАТ - това е положението :( държат се изкъсо, в нашия случай с тироксин, в другите с квото трябва. от съществено значение е ТСХ да се държи в определени граници за бременността, това е. имуновенина също временно решава проблема с тях, но те не могат да бъдат излекувани, не и с традиционна медицина :(


ман, благодаря, че уточни"традиционна" медицина, защото въпреки че не мога да твърдя,че това или онова от нетрадиционната 100% лекува, все пак има опити в тази насока ( визирам имуномодуларотори предимно, но със сигурност има и други варианти)
между другото, след 3 кратно приложение на Имун съпорт-а миналата година, саморъчно приготвени сиропи от бъз, прополис и не знам какво още, ТАТ при мен е спаднал от 115 на 34, а МАТ от 600 на 492. Е, не е идеално при МАТ, но при всички случаи е по-добре от преди. А да ти кажа годината ми беше ужасна- много отрицателни емоции, така че не може тези добри резултати да бъдат обяснени примерно с липса на стрес.
The impossible is often the untried [/i]
ТАТ- завишен хормон на щитовидната жлеза
« Отговор #43 -: Февруари 15, 2006, 15:32:13 pm »
А, ъъъ, мацки, нека уточним едни понятия ;)

Традиционна се разбира в точно два смисъла - тази, която е праквика в лечебните заведения, както и тази, която произхожда от традициите на съответната страна.

Аз предпочитам термина конвенционална (малко като оръжие звучи, ама  :lol: ).
*
ТАТ- завишен хормон на щитовидната жлеза
« Отговор #44 -: Февруари 15, 2006, 16:03:41 pm »
Цитат на: little_rabbit
А, ъъъ, мацки, нека уточним едни понятия ;)

Традиционна се разбира в точно два смисъла - тази, която е праквика в лечебните заведения, както и тази, която произхожда от традициите на съответната страна.

Аз предпочитам термина конвенционална (малко като оръжие звучи, ама  :lol: ).


бе традиционна, конвенционална- кой ти гледа, даже в тоя ред на мисли китайската, дето ние я сматаме за алтернативна, си е баш традиционна, щото я има доста по-отдавна от хипократовата, "традиционната" или "конвенционалната" или как там я наречеш...
това между другото :D
The impossible is often the untried [/i]
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
ТАТ- завишен хормон на щитовидната жлеза
« Отговор #45 -: Февруари 15, 2006, 16:06:16 pm »
да, да, уточнението е на място :balk_21: