0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    nani

  • **
  • 74
  • Обичта е това от което имаме най-огромна нужда
Re: Петиция - LHC
« Отговор #1 -: Септември 12, 2008, 23:33:21 pm »
Това е мн лошо,аз четох някъде че има опасност да се почви черна дупка,която сега няма да се забележи,но след години ще стане мн голяма. Дано се сещате какво означава това. надявам се всеки който разбере за тази петиция да я подпише. Ще се постарая всички които познавам да разберат за това.
ОБИЧАМ означава да поемеш куршума заради любимия човек! Всичко по-малко от това е просто ХАРЕСВАМ!
*
Re: Петиция - LHC
« Отговор #2 -: Септември 13, 2008, 23:04:18 pm »
Ако преди 250 г. имаше такава петиция когато Ото е разработвал ДВГ, а  и някой се беше вслушал в нея още щяхме да се придвижваме с файтоните. За интернет, комуникациите и всичко, което дължим на физиката и техниката като фундаментална база няма да говорим :)
« Последна редакция: Септември 13, 2008, 23:18:43 pm от cygnus »
Re: Петиция - LHC
« Отговор #3 -: Септември 13, 2008, 23:22:57 pm »
Всеки има право на свое собствено мнение.
ОБИЧАМ означава да поемеш куршума заради любимия човек! Всичко по-малко от това е просто ХАРЕСВАМ!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Петиция - LHC
« Отговор #4 -: Септември 14, 2008, 00:35:12 am »
хм, не мисля, че аналогията с ДВГ е уместна. касае се за неща от съвсем различен мащаб. аз лично съм леко притеснена от този експеримент и като цяло скептична към изливането на милиарди за чиста наука без практическа стойност.
тия лафове, дето колайдерът щял да допринесе за лечението на рака да ги продават на папуасите.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Петиция - LHC
« Отговор #5 -: Септември 14, 2008, 07:55:43 am »
Мащаба се определя от моментното техническо ниво на цивилизацията.
99% е медийна истерия, такива експерименти се правят непрекъснато, този има по-голям ПР просто и струва много кинти :) Чела съм, че има такива ускорители още в 6 клас, това не е нещо непознато на учените. Още повече всички институти по физика застават зад експеримента, но ще вярваме на журналистите естествено, защото знаем колко са в час и навътре с материята (имайки предвид как пишат и за АРТ). Спи спокойно душата, най-много физиката, която учи Мартин да има някои нови уроци, с които ти не си наясно, ако резултатите от експеримента са налице и има наличната техническа база за тяхната интерпретация и анализ.
Не мисля, че парите дадени за научни изследвания са похарчени напразно.
« Последна редакция: Септември 14, 2008, 08:10:33 am от cygnus »
Re: Петиция - LHC
« Отговор #6 -: Септември 14, 2008, 09:16:41 am »
Джамо, не съм съгласна - бозонът е нещо, което трябва да се открие, или най-малко да се направи опит да се открие. Да не говорим, че за Н-ти пореден път новината беше представена изкривено и сензационно, специално по телевизиите. А и да ми изтъпанят философка, която да обяснява, че от този опит ще възникне черна дупка - бляяяяя :?

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Петиция - LHC
« Отговор #7 -: Септември 14, 2008, 09:39:46 am »
http://asthfghl.blog.bg/viewpost.php?id=231601 - вж. двете дълги мнения

Ето тук един младеж го е описал в блога си много ясно :)
« Последна редакция: Септември 14, 2008, 09:42:44 am от cygnus »