0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Имуществена застраховка
« -: Март 11, 2010, 16:23:50 pm »
Някой правил ли е, къде? Въобще има ли смисъл, коректни ли са застрахователите при евентуално изплащане на обезщетение. Ще съм много благодарна за всякаква информация по темата.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Имуществена застраховка
« Отговор #1 -: Март 11, 2010, 16:42:49 pm »
Аз си правя от години, но за щастие не ми се е налагало да ми изплащат щети. В Булстрад е моята, по препоръка на застрахователния агент - твърди, че са коректни при изплащане.
Re: Имуществена застраховка
« Отговор #2 -: Март 11, 2010, 16:52:57 pm »
Благодаря Мидж,а каква е приблизителната цена на застраховката, разбира се ако е удобно да споделиш :oops:, нямам никаква представа, предполагам се правят някакви периодични вноски??


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Имуществена застраховка
« Отговор #3 -: Март 11, 2010, 17:03:48 pm »
http://www.bulstrad.bg/bg/Products/PropertyInsurance/Home/apartment.htm тук е базовия пакет.
Към него аз съм добавила опис на имущество (със сериен номер и стойност) и тази година платих 80тина лв, но полицата не е пред мен, за да ти кажа за каква стойност. Тогава не плащат 3000 за движимото имуществото, а стойността в-у която си платил. В тази сума и е т.нар. гражданска отговорност - ако наводниш съседите например, застрахователя поема ремонта им. Малко е общо това, но наистина не помня наизуст подробностите.
Re: Имуществена застраховка
« Отговор #4 -: Март 11, 2010, 19:37:37 pm »
Благодаря, Мидж!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Имуществена застраховка
« Отговор #5 -: Март 11, 2010, 19:58:24 pm »
Много е удобно да имаш жилищна застраховка, особено след като закона за междуетажната собственост не е на ниво. Аз ползвах ДЗИ в продължение на няколко години и съм много доволна. Два пъти имах застрахователно искане и двата пъти ми покриха щетите - 1. Покрива протече през горния етаж, че и при нас, а 2. щетите бяха от трети лица, тъй като апартамента го давах под наем.
За 60 кв.м апартамент и имущество за около 3-4 хил.лева плащах около 100-120 лв на година, струва си!




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Имуществена застраховка
« Отговор #6 -: Март 16, 2010, 14:58:30 pm »
Понеже работя в застрахователна компания, наистина ви препоръчвам да си направите такава застраховка, имаме клиенти които си правят застраховка, както те казват, за да не им се налага да я ползват. От около 3 години се говори, че тази застраховка ще става задължителна кат огражданската /на автомобила/, но за съжаление все още не е факт, но сигурно щом един път се е заговорило, рано или късно ще стане.
*

    Veselia

  • ***
  • 218
  • И все пак тя се върти!
Re: Имуществена застраховка
« Отговор #7 -: Март 16, 2010, 15:41:39 pm »
Наистина е хубаво да си направите застраховка. Нашата е в ДЗИ от години. Има и клауза "гражданска отговорност" (т.е. ако наводниш съседите).
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Имуществена застраховка
« Отговор #8 -: Март 17, 2010, 14:38:56 pm »
След едни наводнения и ние си направихме на къщата на село. 20-25 лв на година е. Още не ни се е налагало да ги търсим. Но при въпросното наводнение си платиха на хората със застраховки.

Понеже работя в застрахователна компания, наистина ви препоръчвам да си направите такава застраховка, имаме клиенти които си правят застраховка, както те казват, за да не им се налага да я ползват. От около 3 години се говори, че тази застраховка ще става задължителна кат огражданската /на автомобила/, но за съжаление все още не е факт, но сигурно щом един път се е заговорило, рано или късно ще стане.
Застраховка и "за страх уловка" синоними ли са? Че застахователите реализират огромните си пеалби на гърба на застрахованите, е ясно. Но чак да го афишират така е нагло.
И след като стана дума - да попитам. Когато стане задължителна застраховката, която сега струва 80 лв, каква ще е цената (160 лв. или 240 лв.) Дано не им хрумне, че имтите могат да се изнасят в чужбина, че тогава и 800 лева няма да ни оправят.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Имуществена застраховка
« Отговор #9 -: Март 17, 2010, 14:58:44 pm »
Имаме ипотека на жилището в ДСК.
Изискват застраховка .Тази година е в УНИКА  с кауза за изтекла вода или нещо подобне/бе ако ме наводни комщия/ за 160 лв.
Ипотеката е за 80 000 лв. :?


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: Имуществена застраховка
« Отговор #10 -: Април 28, 2010, 15:39:05 pm »
Тамара мисля, че никого не съм убидила, за да обиждаш и ти, нали.А между другото ти можеш и за 10 лв. да си направиш застраховка, но зависи какви лимити си избереш? Защо цената да скача, напротив би следвало да се запазиили даже да се даде стимул на хората да си я сключват, защото неможе да плачеш за наводнението и да искаш пари, ама кой да ти даде, нали затова искат да става задължителна, за да не се товари държавата- все пак това е твой имот и ако искаш да го имаш си го ремонтираш, поддържаш и така...Ако съм засегнала някой, моля да ме извинява. А и искам да кажа, че всяка фирма печели иначе няма да съществува, и аз така мислех преди да започна работа в тази фирма, но пък като виждам хората колко са нагли и как доят като чуят за застраховател, просто не е истина
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Имуществена застраховка
« Отговор #11 -: Април 28, 2010, 16:15:08 pm »
 Това със застраховките е хубаво, но стане ли задължително ...
 Има много хора, които едва свързват двата края и предполагам ще им е в тежест. А като си помисля колко пенсионери с нищожни пенсии има... Ако им стоварят още една тежест на главите, няма да им се хареса  :?
 Иначе наистина е добро като замисъл. Наскоро си запалих кухнята и щеше да е страхотно, ако имах застраховка  :? Непременно ще се поинтересувам. Благодаря за идеята.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.