0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #280 -: Юли 29, 2008, 13:08:14 pm »
все повече се замислям за водно раждане.
vixi при водно раждане няма обезболяване, упойки и т.н. а и ако се наложи секцио, пак няма да е водно. Освен това се задължаваш да платиш избор на екип и наем на зала. Ако си имаш екип в такава болница ок, а иначе цената става солена.

Долната граница за хемоглобина е 120.
Аз започнах с хапчетата когато моя падна на 112.
mpia аз все повече се убеждавам, че за измерването на хемоглобина има много голямо значение лабораторията. Моят хемоглобин винаги е бил висок. Преди години обаче се наложи да ми пуснат хемоглобин в Майчин дом преди да ме изпишат и беше 157. След две седмици в Тина Киркова се оказа 117. Казах на лекарката, а тя каза - не се безпокой добре ти е хемоглобина. Не трябва да пада под 100. Ама аз - Тома неверни реших да пия малтофер фол и го вдигнах на 119. При раждането се получил кръвоизлив ама аз пак си се чувствах идеално след това. А тези с ниския хемоглобин се носеха като призраци по коридора.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #281 -: Юли 29, 2008, 14:50:06 pm »
Здравейте момичета,

и аз да ес отчета след днешната ЖК. Този път не ме гледаха на видеозон, а само записвахме тоновете на бебчето. Госпожицата се чувства добре, скача и се движи. Матката ми е спокойна, без контракции. Дано да е така до края. Мериха ми кръвното - 110/70. Пуснах и контролни изследвания, че бях правила в началото на 4 месец: ПКК, утайка, кр. захар, желязо и обикновена урина. В урината се оказа, че имам единични бактерии и 7-8 левкоцита на поле. Докторката поиска утре да пусна стерилна урина, за всеки случай. Аз нямам никакви оплаквания при уриниране. Не знам откъде цъфнаха тия гадинки, дано стерилната урина да е добре. Иначе ПКК е наред, само хемоглобина е малко нисък - 112. Следобяд чакам  да излезнат и стойностите на желязото и лекарката ще реши какво да правим. Ако желязото е в норма няма да се наложи да приемам нищо допълнително, ако не е трябва да приемам таблетки. Учудвам се, че хемоглобина ми е паднал, при условие, че преди 3 месеца беше 128. Може би ще трябва да увелича яденето на месо, че аз карам повече на зеленчуци, плодове и постни манджи. Това е засега от мен, ще пиша пак като имам новини.
Малко съм притеснена за този хемоглобин и урината, ама това да с апроблемите...Бели кахъри....
за хемоглобина.......просто в края на бременноста си пада повече  и по-бързо
аз ям много месо и по принцип хапвам много и разнообразна храна......почти  през цялата бременност си поддържах хубав хемоглобин около 120 ,и то без витамини и други........но около  30 гс ....изведнъж спадна и като цяло започнах да се чувствам много отпаднала......и определено се оказа че има нужда от витамини е желязо :D

за единични левкоцити.......не се притеснявай.....по-важнато е стерилна урина да е наред :D.......ако има някакви съмнения,вземи си направление и  няправи консултация с нефролог,при бременни често се случва да има леки бъбречни проблеми
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #282 -: Юли 29, 2008, 15:49:34 pm »
Ади,
благодаря ти за успокоителния отговор!
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #283 -: Юли 29, 2008, 18:13:47 pm »
Момичета благодаря ви на всички за подкрепата, да броени дни ни делят до срещата с малкия мъж :lol:
Beni 13,
добре дошла в тази хубава темичка, леки и безоблачни дни до финала! :lol:
За хемоглобина и аз да си кажа-от 4 месец беше около 113, въпреки приема на желязо, сега към финала миналата седмица беше 129, и то на 2 различни места, явно бебо не черпи вече .
« Последна редакция: Юли 29, 2008, 18:16:24 pm от everton »
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #284 -: Юли 29, 2008, 22:41:48 pm »
Момичета, сега се прибирам от морската градина. Има прекрасна изложба на Александър Иванов. Пускам линк към снимките, които са изложени на централната алея. Заглавието е От птичи поглед
http://www.alexanderivanov.com/birds_eye.html
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #285 -: Юли 29, 2008, 23:07:52 pm »
А сега малък отчет от днешното посещение при доктора. Първо на обикновен ехограф бебето се оказа с почти три седмици назад. Веднага ме прехвърлиха на 4Д и там се видя, че всъщност всичко е в норма. Само главичката изостава с 5 дни, но това било обичайно при бебета разположени седалищно (ако съм запомнила израза правилно). Направиха ни снимка в профил, но се оказа, че не било момче, а било момиче :D. Е, не по профила разбраха, разбира се. Та сега вече категорично решихме да говорим за бебето в среден род. До сега беше Никола, но да не създаваме на поколението комплекси от рано :wink: Нека се чувства свободно да избере :D
*
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #286 -: Юли 30, 2008, 01:26:48 am »
Бубе, снимките са чудесни :) В кой град е морската градина?
Beni 13, добре дошла, спокойна и безпроблемна бременност и прекрасно бебе на финала  :D