0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
49г жена и бременност
« -: Юли 24, 2008, 22:24:53 pm »
Майка ми иска отново да забременее,а е на 49г и ме помоли да питам какви са шансовете и за нормално дете?Има редовен мензис..
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: 49г жена и бременност
« Отговор #1 -: Юли 24, 2008, 23:07:16 pm »
статистически - много ниски. но това може да каже най-добре лекар - специалист по репродуктивна медицина, след като я прегледа и назначи изследвания.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: 49г жена и бременност
« Отговор #2 -: Юли 24, 2008, 23:17:49 pm »
статистически - много ниски. но това може да каже най-добре лекар - специалист по репродуктивна медицина, след като я прегледа и назначи изследвания.

кое е ниско-вероятността детето да е нормално ли?има много случаи на жени,които са родили на тази възраст и то абсолютно нормални деца..здрав,прав човек.по скоро логичното е да не може да забременее,а не да роди ненормално/болно дете
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: 49г жена и бременност
« Отговор #3 -: Юли 24, 2008, 23:28:51 pm »
а, извинявай. аз прочетох, че питаш какви са шансовете да се забременее изобщо.
та, шансовете да забременее изобщо са много ниски. а шансът за раждане на дете със синдром на Даун на 49 години е под 1 към 20 - тоест, доста висок. за това се прави изследване, наречено амниоцентеза.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: 49г жена и бременност
« Отговор #4 -: Юли 25, 2008, 07:28:24 am »
Нека майка ти отиде на лекар и си пусне необходимите изследвания за яйчников резерв,хормони и всичко останало..Тогава лекаря спокойно може да каже какви са шансовете.. Да провери има ли овулация още и т.н. Успех и пожелавам..
*
Re: 49г жена и бременност
« Отговор #5 -: Юли 25, 2008, 11:58:08 am »
амниоцентеза беше това с иглата ли,която се вкарва в околоплодната течност?

майка ми не смята да ходи на гинеколог да и изчислява шансове и пр.бебето вече се прави и тя отгоре на всичко е с големи надежди,че ще се получи.аз лично се притеснявам за нея.от близо 30г пуши и то яко,към 2 кутии цигари на ден,не е спряла да го прави дори и като аз и брат ми сме били в корема и(макар и не толкова цигари),та не я виждам сега.дори и да забременее цигарите ще са най-малкото от което ще трябва да се лиши,ще трябва и повече да се пази,а тя работи и ти доста интензивно...честно казано не я виждам бременна.как според вас може да се роди здраво дете при толкова активен пушач и то на такава въсраст?но за нея цигарите явно са нещо като част от нея и дори не се замисля,че организмът и вероятно е яко скапан от тях...
« Последна редакция: Юли 25, 2008, 12:02:52 pm от Isi »
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: 49г жена и бременност
« Отговор #6 -: Юли 25, 2008, 12:00:25 pm »
Късмет тогава! :wink:
*
Re: 49г жена и бременност
« Отговор #7 -: Юли 25, 2008, 13:14:40 pm »
Много голям оптимист е майка ти :) Дано да успее и ако успее ,аз ще се кандидатирам за уроци по оптимизъм при нея :)

Съвсем добронамерено го казвам и се радвам че жени на нейната възраст искат да раждат.. Помоли я обаче да намали цигарките..
Re: 49г жена и бременност
« Отговор #8 -: Юли 25, 2008, 13:21:49 pm »
Isi, ти май си сърдите на майка си за нещо. И според мен имате друг личен проблем, а не детето. Ти на колко години си?
А това с иглата (амниоцентеза) според мен ще и се наложи да го прави, дори и да не и се ходи по доктори. Въпроса не опира само до направата на дете, а и до следене на бременнос и износване на здраво дете.
Съжалявам, че съм малко рязка, но ме възмущава безотговорноста с която подхождате.
]
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: 49г жена и бременност
« Отговор #9 -: Юли 25, 2008, 14:35:21 pm »
Isi, това за което пишеш е меко казано безотговорно. Така де, та коя майка ще поръча изследване на детето си за шансовете и (на майката) да забременее 8O Леко ме втрещи. Малко ме гложди и мисълта защо сега точно иска още едно дете след като явно съзнава, че една бременност би била рискова на тези години и с този начин на живот. Но това си е неин избор, а мойто си е просто любопитство. Поне да отиде на гинеколог в кварталното ДКЦ ако не иска да отиде при репродуктивен специалист, където наистина ще й обърнат необходимото внимание.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: 49г жена и бременност
« Отговор #10 -: Юли 25, 2008, 14:46:26 pm »
темата ми намирисва доста още от първия постинг, но нека да видим...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: 49г жена и бременност
« Отговор #11 -: Юли 25, 2008, 14:50:39 pm »
Не съм ядосана на майка ми и нямаме никакъв личен проблем,но нека не се отклоняваме от темата.не съм я пуснала,за да обсъждам отношенията ми с майка ми!

Относно втрещените,че иска още едно дете,нека ви кажа,че човек,когато обича е нормално да иска бебе от любимия човек.аз съм майка на едно,но искам поне още две деца,защото децата те карат да се чувстваш жив,те са най-хубавото нещо в живота!Благодаря ви за съдействието и за празното любопитство.Явно,болшинството от вас(особено втрещените прости критикарки)си търсят тръпката във форума,поради липса на такава извън него.Е,трепкайте и си бийте тъпите глави,чудейки се как може някой да иска да живее дори и на 50г!Смотаняци!4ао!
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: 49г жена и бременност
« Отговор #12 -: Юли 25, 2008, 14:59:09 pm »
 :D Не, че jam ще излезе права, но както и да е..
 Мила ми Isi, благодаря ти, че ни напомни в какво се състои смисълът на живота ни. Ние тук просто си убиваме излишното време в празни приказки. Да, малко повече от необходимото съм любопитна, но то ще да е от професията ми. Не знам къде точно в постинга ми прочете, че си мисля, че живота на 50 приключва. Просто се чудя как жена на тази възраст толкова силно обичаща и желаеща да дари любимия си с рожба, не може да отиде на лекар и да поговори с него за рисковете (поне от пушенето на 2 кутии цигари на ден).
Сега ще ме извиниш, но имам много свободно времеи си мислех дали пък да не ида да си поблъскам тъпата глава някъде.
Подпис: Смотанячка Втрещенова

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: 49г жена и бременност
« Отговор #13 -: Юли 25, 2008, 15:02:51 pm »
поведението ти е отвратително, шегичката ти - плоска и тъпа. получаваш забрана за достъп до форума, а темата се заключва.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!