0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
АМ за бебета на 2 месеца
« -: Април 16, 2008, 12:10:37 pm »
Здравейте,има подобна тема от Таурус,но аз реших че тук ще ми отговорите по бързо.Както знаете и моите бебета бяха много малки,но за месец стигнахме 3000 кг.досега ги хранех по препоръка на педиатърката от АГ -то със ПРЕНАН но от два дни е трагедия няма спане непрекъснато искат да ядът явно вече не ги засища и са все гладни,но пък като количество изяждат по около 90-100 мл. на ядене,а ядем по 8 пъти ако не и по 9.Сега звънях на педиатърката и я питах дали да не сменим млякото и тя каза да го сменяме но въпроса е да продължим ли на НАН 1 или на Фризолак което сега тя каза че е по хубаво или да вземем съвсем друго.Ако може да споделите вашите бебета от кое хапват кое е по хубаво дали надават нормално за да мога да сменя млякото от утре.Благодаря за отговорите предварително.
Re: АМ за бебета на 2 месеца
« Отговор #1 -: Април 16, 2008, 15:27:16 pm »
Макар че отдавна не ядем АМ, ще ти кажа как беше при нас. Още в болницата започнахме с НАН 1. Продължихме докъм 3-4 месец, но започна да се запича и минахме на Милумил 1. От което пък се надунди бързо. За Фризолака също съм чувала, че запича, но най-добре да се изкажат и по-вещите. :wink: Успех!
Re: АМ за бебета на 2 месеца
« Отговор #2 -: Април 16, 2008, 15:33:38 pm »
Ние сме от 20-тия ден от раждането на Фризо НА - около две седмици имахме проблеми, докато й свикне стомахчето, но след това не сме имали, дори в момента яде по-малко от количеството, обозначено на опаковката, но ситната наддава добре и не се притеснявам. Доколкото разбирам бебето е недоносено, така че защо не попиташ в темата за недоносени? Другото, което помня е, че около 2-месечна възраст ситната беше постоянно гладна и аз, въпреки съветите на педиатърът, увеличих дозата - хапваше малко повече около седмица, след което се регулира сама.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: АМ за бебета на 2 месеца
« Отговор #3 -: Април 16, 2008, 16:39:15 pm »
Здравей и аз да си кажа думата.От раждането на дребчо сме на дохранване ,а вече и само на АМ.От началото сме на Аптамил 1.Педиатърката от родилното ни го препоръча.
Re: АМ за бебета на 2 месеца
« Отговор #4 -: Май 29, 2008, 09:19:52 am »
Мия пие Аптамил - много хубаво мляко е. Пробвали сме и Лактана Био, което също много хареса, но то все още не се намира навсякъде в магазините.
<br />[link=http:
*
Re: АМ за бебета на 2 месеца
« Отговор #5 -: Май 29, 2008, 11:38:37 am »
Ели пиеше първо Фризопеп -предписано от лекар,заради вероятна алергия
След това мина на Милумил.Много вкусно и ароматно в сравнение с първото.
Фризолак не й понесе също.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: АМ за бебета на 2 месеца
« Отговор #6 -: Май 29, 2008, 15:21:32 pm »
Виждам, че темата е била актуална преди месец, ама...
Аз давах Аптамил, защото ми бяха казали, че от него бебетата наддавали повече. Той обаче много го запичаше. В такива случаи давах Нутрилон.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: АМ за бебета на 2 месеца
« Отговор #7 -: Май 29, 2008, 15:45:01 pm »
Първият месец бяхме на смесено хранене кърма и АМ. Препоръчаха ни от клиниката Фризолак, да обаче детенце много го болеше коремчето/силни колики и преминахме по съвет на педиатър на Нутрилон Кмофрот (Омнео). Имаше леко подобрение, после по стечение на обстоятелства минахме на безлактозно АМ. Аптамил и Милумил са много калорични и бързо наедряват децата от тях. Ние също се запичахме от тях, предполагам поради това, че са с по гъста консистенция. Отказах се от тях, поради по трудното приготвяне, отколкото Нутрилон например.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: АМ за бебета на 2 месеца
« Отговор #8 -: Юни 26, 2008, 15:10:06 pm »
Ние бяхме на дохранване от 20 ден. Заради регфлукс бяхме на АПТАМИЛ АР, но много се запичаше. Минахме на АПТАМИЛ 1 - същата работа. След това заради запека пи една седмица пробиотици на Аква сорс + смяна на млакото с ЛАКТАНА БИО, на което сме до сега. С него няма проблеми, и вече сме на 2-ката. Не съм забелязала да дебелее от Аптамила. Само 1-я месец качи кило и малко, а после по около 700-800 гр./месец, а си ядеше с апетит.