0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

въпрос за цитонамазка
« -: Юни 06, 2008, 11:00:08 am »
Здравейте мами,

В 12 г.с.съм /инвитро при Стаменов/.Личния лекар ми даде направление за цитонамазка.Гинеколога от ЖК беше озадачен защо като съм бременна трябва да си правя това изследване.А да си призная-нямам доверие на никой друг гинеколог, освен на д-р Стаменов и д-р Сигридов.Какво е вашето мнение- безопасно ли е за бебетата и за мен взимането на секрет от шийката?

Предварително много ви благодаря.
Re: въпрос за цитонамазка
« Отговор #1 -: Юни 06, 2008, 11:34:42 am »
Цитонамазката си е нормално изследване в началото на бременността. Има го по програмата на НЗОК за майчино здравеопазване. До коя седмица обаче трябва да се направи не мога да ти кажа. Чудно ми е как така гинеколога от ЖК ще се чуди, когато точно той е длъжен да направи това изследване и да даде направление за него.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: въпрос за цитонамазка
« Отговор #2 -: Юни 07, 2008, 10:34:38 am »
Здравейте мами,

В 12 г.с.съм /инвитро при Стаменов/.Личния лекар ми даде направление за цитонамазка.Гинеколога от ЖК беше озадачен защо като съм бременна трябва да си правя това изследване.А да си призная-нямам доверие на никой друг гинеколог, освен на д-р Стаменов и д-р Сигридов.Какво е вашето мнение- безопасно ли е за бебетата и за мен взимането на секрет от шийката?

Предварително много ви благодаря.

Питай доктор Стаменов дали е наложително да го правиш.
Лично аз забременях при доктор Персенска, като тя ми следи бремеността до осми месец. При мен гинката от ЖК напираше за цитонамазка, но доктор Перси, както и израждащия ме лекар ми казаха, че не е задължителна при все че имам такава непосредствено преди забременяването и съм пап 2. Така че я прескочих.
Това не попречи обаче когато детето ми беше на десет месеца на не ми се наложи конизация на шийката.
Горното написах с цел, да ти кажа, че всеки случай е индивидуален и лекаря, който ти следи бремеността преценява. А след раждането и преминаването на лохиите - контролен преглед и цитонамазка задължително.
Успех!
Re: въпрос за цитонамазка
« Отговор #3 -: Юни 09, 2008, 15:28:51 pm »
Благодаря ви за отговорите,

Записах си час за д-р Сигридов и ще го питам него.

Лек ден
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: въпрос за цитонамазка
« Отговор #4 -: Юни 09, 2008, 15:33:26 pm »
доктор Даскалов ми беше казал, че ако имам правена в предната една година преди датата на забременяването цитонамазка, няма смисъл да правя по време на бременността
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: въпрос за цитонамазка
« Отговор #5 -: Юни 09, 2008, 15:47:02 pm »
Здравей!
На мен също ми взеха цитонамазка, мисля беше в 16 г.с (не съм много сигурна). Това е стандартна процедура и не веждам проблем нито за бебето, нито за теб. Ако имаш правена обаче, в рамките на 6 месеца преди забременяване - няма нужда от нова по време на бременост.