0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: Проблеми с нослето
« Отговор #20 -: Август 14, 2008, 09:07:42 am »
На нес също ни се запушва нослето почти всяка сутрин.Педиатърката ни каза или да пробваме с физилогичен разтвор,или със "Sterimar"(океанска вода).Помага ни да изкараме секретите.
Re: Проблеми с нослето
« Отговор #21 -: Август 14, 2008, 13:44:26 pm »
И това дали е достатъчно?
Аз вече се тревожа за това носле.Вечно ли трябва да го отпушвам?
Не са ли вредни все пак тия физиологични разтвори и океански води?
Пробвах и с помпичка за нос,но толкова рев и разтройване на бебе не мога да понеса само и само да изкарам два сопола.
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

Re: Проблеми с нослето
« Отговор #22 -: Август 14, 2008, 13:58:55 pm »
И това дали е достатъчно?
Аз вече се тревожа за това носле.Вечно ли трябва да го отпушвам?
Не са ли вредни все пак тия физиологични разтвори и океански води?
Пробвах и с помпичка за нос,но толкова рев и разтройване на бебе не мога да понеса само и само да изкарам два сопола.

Кърмачетата могат да дишат само през носа. Така че представи си какво е чувството и прецени кое е по-непоносимото.
Аз вече година при нужда ползвам физиологичен разтвор и няма проблем.
Чела съм, че причината за системно запушен нос може да са стафилококи, консултирай се с педиатър.
« Последна редакция: Август 14, 2008, 14:01:31 pm от Нели* »
Re: Проблеми с нослето
« Отговор #23 -: Октомври 02, 2008, 15:06:49 pm »
Проблема ми е , че не знам как да искарам сопола от нослето. Пробвах помпичката. тампон с физиолигичен р-р, тампон с лайка. Не става.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Проблеми с нослето
« Отговор #24 -: Октомври 02, 2008, 23:09:20 pm »
Проблема ми е , че не знам как да искарам сопола от нослето. Пробвах помпичката. тампон с физиолигичен р-р, тампон с лайка. Не става.

Физиологичен разтвор капвай в нослето, без да ползваш тампон. Изчакай малко и след това с помпичката. И на мен ми беше много кофти с тая помпа и малко съм я ползвала. На Криси и без помпа излизаха, изчаквам малко след физиологчния и те се подават леко и след това с тампончето обирах. Успех!  :)