0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте на трети ден от цикъл си направих изследвания. Според мен в референтните стойности трябва да гледам фоликулярна фаза.
Ето и резултатите:
ЛХ 6,14 при реф/0,8-10,5/
ФСХ 7,03 при реф /3,0-12,0/
Естрадиол 71,30 / 3,0-120,0/
Пролактин 19,76 при реф /1,2-19,5/при небременни жени
На пръв поглед ако вярно съм се ориентирала за фазата, пролактина ми е високичък.
Но незнам дали е много, а чак на 31,05 имам час при гинеколога и юни при ендокринолога.
Моля Ви споделете как Ви се виждат резултатите?
Предварително ви благодаря.
Re: Резултати от изследване - мобя коментирайте
« Отговор #1 -: Май 21, 2008, 22:52:58 pm »
Наистина пролактина ти е малко над горната граница.Но е много важно как ти е взета кръвта.Нали знаеш,че пролактина е стресов хормон и за да отчете по-правилно трябве да не си правила секс предната вечер,да не си докосвала гърдите си и преди самото взимане на кръв да си полежала в лабораторията 20-30 минути.
А иначе чичо доктор ще ти каже какво да правиш,но завишението е малко,така че не се плаши-лесно ще  се коригира.
От мен
Re: Резултати от изследване - мобя коментирайте
« Отговор #2 -: Май 22, 2008, 11:20:50 am »
Наистина пролактина ти е малко над горната граница.Но е много важно как ти е взета кръвта.Нали знаеш,че пролактина е стресов хормон и за да отчете по-правилно трябве да не си правила секс предната вечер,да не си докосвала гърдите си и преди самото взимане на кръв да си полежала в лабораторията 20-30 минути.
А иначе чичо доктор ще ти каже какво да правиш,но завишението е малко,така че не се плаши-лесно ще  се коригира.
От мен
И аз мисля по-същия начин.
Успех!