0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Това са резултатите от изследвания на хормони на 5 ден :)
Нещо ме притесняват високите стойности на FSH и Естрадиола, и съотношението LH/FSH  :)
Помагайте ако можете момичета :)
Благодаря предварително  :hug:

Име на теста (изследване)     Резултат       Единици     Референтни стойности
LH    7,04        mIU/ml      жени: фол.фаза 1.0-18.0,овул.фаза 24-105,лут.фаза 0.4-20,менопауза 15-62,мъже 2-12

Име на теста (изследване)    Резултат      Единици    Референтни стойности
FSH    9,52        mIU/ml      жени: фол.фаза 4-13,овул.фаза 5-22,лут.фаза 2-13,менопауза 20-138,мъже 1-8

Име на теста (изследване)    Резултат      Единици    Референтни стойности
Prolactin    12,99        ng/ml      М 1.6-18.8 Ж 1.4-24.2

Име на теста (изследване)    Резултат      Единици    Референтни стойности
Estradiol    168        pg/ml      жени: фол.фаза 39-189,овул.фаза 94-508,лут.фаза 46-309,менопауза 20-40,мъже 20-77
Re: Резултати от изследвания :) има ли проблем
« Отговор #1 -: Май 19, 2008, 17:37:01 pm »
Ами малко по-високичко ти е ФСХ и естрадиола,но тук има момичета и с досто повисоки стойности,когато говарим за изчерпан яйчников резерв.Но при теб е малко и на 1 мц,да се притесняваш небива.Споко.Кога ще ходиш при доки да каже,следвашия мц пак ги пусни,но на 3ден. :balk_103:
*
Re: Резултати от изследвания :) има ли проблем
« Отговор #2 -: Май 19, 2008, 18:12:58 pm »
Чак на 29 май имам час при д-ра :( а той ми беше писал на направлението между 4 и 7 ден ама аз реших че е късно :) и едно не ми е ясно първия ден на цикъла брои ли се? защото ако не - са на 4-ти ден :)
аз и друг път съм ги пускала (на 3-ти ден) и пак си бяха в такова съотношение само че с по 2 единици по ниски ЛХ и ФСХ, а Е2 беше тогава пък на долната граница  :(
Не знам и аз вече :( уж ПКЯ ама май не е ПКЯ и се чудя да се радвам или не  :lol:
*
Re: Резултати от изследвания :) има ли проблем
« Отговор #3 -: Май 19, 2008, 19:07:58 pm »
Според мен всички хормони са ти в норма, най-добре е лекар да ги види, а даже и ФСх ми изглежда нормално , и хич не е високо. :) Даже е далече от горната си граница, надявм се всичко е наред.  :wink:
*
Re: Резултати от изследвания :) има ли проблем
« Отговор #4 -: Май 19, 2008, 22:30:03 pm »
Мисля, че са ти наред. Покажи ги на лекаря си, но не мисля, че имаШ причина да се притисняваШ.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Резултати от изследвания :) има ли проблем
« Отговор #5 -: Май 19, 2008, 22:37:58 pm »
Мисля, че са ти наред. Покажи ги на лекаря си, но не мисля, че имаШ причина да се притисняваШ.
ми тя не се притеснява бе - хили се даже и в заглавието на темата. А в самите постинги да не говорим.
На мен ми звучи като - "Ей вижте какви са ми готини изследванията. А дали е така кой ще ми каже?"
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Резултати от изследвания :) има ли проблем
« Отговор #6 -: Май 20, 2008, 10:11:03 am »
Усмихвам се не защото са ми наред изследванията :) според мене ФСХ-то и Е2 са височки и точния ми вапрос е дали да се притеснявам или не са чак толкова зле :(
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Резултати от изследвания :) има ли проблем
« Отговор #7 -: Май 21, 2008, 13:13:45 pm »
Усмихвам се не защото са ми наред изследванията :) според мене ФСХ-то и Е2 са височки и точния ми вапрос е дали да се притеснявам или не са чак толкова зле :(

И защо по-точно си решила че са ти височки!? Няма такова нещо изследванията ти са О.К. от всякъде защото всичко си е в нормата и няма място за притеснение. Успокой се и се радвай на добрите резултати.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Резултати от изследвания :) има ли проблем
« Отговор #8 -: Май 21, 2008, 15:04:54 pm »
точния ми вапрос е дали да се притеснявам
Да, смешно е - какъв отговор очакваш на този въпрос - да притеснявай се?
Всички ще ти кажат да не се притесняваш, притеснението не лекува нищо. Ако знаеш какво ти е няма да се притесняваш, а ако не знаеш ще се притесняваш. Сега сама познай дали беше по-добре проблемът да излезе тук или да не излезе и да се чудиш къде е.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.