0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    veni_I_koci

  • ****
  • 609
  • Няма невъзможни неща, когото има желание за тях.
Помощ помогнете - шарка
« -: Май 31, 2008, 09:38:46 am »
Здравейте милички дано се намери някой да ми каже какво да правя, незнам дали мястото на тази тема е тук но .....
Дъщеря ми преди два дни имаше висока температура 39.5 днес вече я няма но по цялото и тяло се показаха множество малки петънца приличаще на лишеи, аз от своя страна съм бременна в първото тримесечие и не знам дали съм карала такава шарка.
Въпроса ми е знаели някои каква е тази шарка и дали влиае на бременността за увреждане на плода, и ако влиае какво може да се направи за да се предотврати увреждане на бебето?


*
Re: Помощ помогнете - шарка
« Отговор #1 -: Май 31, 2008, 09:43:49 am »
Доколкото знам рубеолата е най-опасна.
Не може ли да изпратиш малката докато се оправи при някоя от бабите?
Тъй като контакта е вече налице консултирай се с лекаря , който ти следи бременноста!
*
Re: Помощ помогнете - шарка
« Отговор #2 -: Май 31, 2008, 09:51:27 am »
Първо трябва да разберете каква е точно шарката - и то бързо!! и задължително след това посещение или разговор с гинеколога!!!
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Помощ помогнете - шарка
« Отговор #3 -: Май 31, 2008, 10:40:26 am »
veni_I_koci,ВЕДНАГА се обади на личния да прегледа малката, заведи я при накоя баба, а ти бегом при гинката!Тук нама как да ти помогнем да диагностицираме какво й е куклата. Пиши, моля те за развитието на нещата!
« Последна редакция: Май 31, 2008, 10:45:36 am от mecheto »
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Помощ помогнете - шарка
« Отговор #4 -: Май 31, 2008, 11:33:19 am »
Миличка не изпадай в паника. Може и да не е шарка. Първо детето при педиатъра да каже какво му е и след това консултация за теб как да се предпазиш и какво може да се случи. Имай в предвид че аз не съм карала нито една шарка а съм била контактна стотици пъти, така че божа работа. Стискам пали всичко да е наред.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Помощ помогнете - шарка
« Отговор #5 -: Май 31, 2008, 22:59:16 pm »
и аз съм като Лидия - карала съм само скарлатина
Майка ми е правила кави ли не опити да ме зарази. Сестра ми е изкарала всичките шарки ама аз - инат. Сега умирам от страх, че и имунизации нямам...
В детската градина до нас цели групи с деца са изкарали варицела. Има и рубеола в момента и морбили... и трите са...
В мойта книжка пише, че в такъв случай се слага гама глобулин, за да се намали вероятността ти да се разболееш. Ама... ннам
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Помощ помогнете - шарка
« Отговор #6 -: Май 31, 2008, 23:10:56 pm »
Аз пък от както прочетох в темата на Бърди за тоталната неразбория относно "шарките" и названията им - се отказвам да коментирам, вече не съм наясно коя "шарка" е опасна по време на бременност, коя не се среща често и т.н. А и аз незнам вече от какви точно "шарки" съм боледувала...само знам, че няколко...


Ето какво пише Бърди:
Rubeola=Morbilli <<-- това в Бг Педиатрични среди ДЕСЕТИЛЕТИЯ не могат още да осъзнаят!
Детето е било болно от  Морбили? съмнявам се...
Ако имате съмнение за прекарана Рубела (ваксината е срещу Морбили [Rubeola],Паротит, Рубела )може да направите изследване с ВЕНОЗНА кръв.
Какво е Рубела?
http://en.wikipedia.org/wiki/Rubella

Може да направите ваксината.

А ето и СтефиЗ:

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=24530.960





« Последна редакция: Май 31, 2008, 23:33:07 pm от Nina »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Помощ помогнете - шарка
« Отговор #7 -: Май 31, 2008, 23:46:27 pm »
До колкото ми е известно няма регистриран случай на Морбили в България от 20-тина години насам. :?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Помощ помогнете - шарка
« Отговор #8 -: Юни 01, 2008, 08:22:40 am »
нпълно възможно е и да не е шарка.Температура, после обрив.... Ти води ли детето на лекар?
*

    veni_I_koci

  • ****
  • 609
  • Няма невъзможни неща, когото има желание за тях.
Re: Помощ помогнете - шарка
« Отговор #9 -: Юни 01, 2008, 09:00:30 am »
Здравеите милички, слава богу се оказа че имаме алергия кам аналгина който давах за сваляне на температурата. Ходихме вчера на лекар и той беше сигурен че тези петънца не са от шарка. Уууууууууффффффф така ми олекна бях се стресирала много.
Благодаря за подкрепата и за бързата ви намеса, аз си знаех че мога да разчитам на вас. Цеилувки и :bighug:


*
Re: Помощ помогнете - шарка
« Отговор #10 -: Юни 01, 2008, 09:51:32 am »
Да, морбили няма от известно време, но умните глави наричат рубелата с латинското има за морбили-рубеола. Мен също ме тресе треска на тази тема, защото рубелата е най-опасна за бременни, но тук идва голямата дилема. В задължителните изследвания за бременни влиза изследването за рубеола (прави се с венозна кръв, за да се види дали има антитела), такааа, обаче ние тук казваме рубеола на рубелата, но все пак аз не съм съвсем убедена, че и по лабораториите използват тези термини.
Това ми е болната тема, много съм бясна и скоро мисля и в МЗ да се разправям, защото е абсурдно.
АЗ съм карала рубеола, поне според тестовете, защото мама твърдеше, че не съм карала никаква шарка. Обаче аз от къде да знам дали съм карала морбили или рубела, абе, страната на абсурда пак. :?
« Последна редакция: Юни 01, 2008, 09:54:20 am от StefiZ »
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Помощ помогнете - шарка
« Отговор #11 -: Юни 01, 2008, 19:57:56 pm »
Стефи, защо не провериш дали не си имунизирана за морбили и рубеола. Това ще обясни резултатите. А тези имунизации са сред задължителните. Щом на мен са ми правени, няма как на вас да не са.
Когато детето е имунизирано за морбили или рубеола (все едно как се казва) ако то изкара тази шарка я кара с една де пъпчици и трябва да се търси морбили, за да се познае че я кара. Да не говорим че и симптомите на двете са близки...
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Помощ помогнете - шарка
« Отговор #12 -: Юни 01, 2008, 20:41:18 pm »
да, ваксинирана съм и може би затова съм я изкарала с 1-2 пъпки и майка ми дори не е разбрала :wink: явно друга не съм карала.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Помощ помогнете - шарка
« Отговор #13 -: Юни 01, 2008, 21:50:51 pm »
А аз мислех, че ако си имунизирана си имаш имунитет и не трябва да я караш изобщо.
Не може ли изследването да отчете имунитет придобит от ваксината?
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Помощ помогнете - шарка
« Отговор #14 -: Юни 01, 2008, 21:55:43 pm »
Спомням си, че още в основното училище ни ваксинираха срещу рубеола като ни обясняваха, че един ден като забременеем тази ваксина ще ни предпази бебето. Била съм на около 10-11 години, но явно много съм се впечатлила, щом съм го запомнила.
*
Re: Помощ помогнете - шарка
« Отговор #15 -: Юни 01, 2008, 22:02:42 pm »
ами съмнявам се да отчита от ваксината. ето например при заушката е нещо подобно, имаме ваксина, но пак се разболяваме, просто преминава по-лесно и без последствия.
*
Re: Помощ помогнете - шарка
« Отговор #16 -: Юни 02, 2008, 08:48:46 am »
Всъщност Стефи би трябвало да се отчита имунитета, придобит от ваксината. Нали точно практиката е да се направи изследване за наличие на имунитет преди планиране на бременност и ако няма да се направи ваксинация. В този случай се хващат и антителата, образувани в резултат на предишна ваксинация, не само в резултат на преболедуване. Въпросът е, че имунитета в резултат на ваксина е нетраен и се налага реимунизация.