0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #280 -: Януари 13, 2009, 18:59:18 pm »
само мед лимони и 4аи,никакви лекарства каза моя док, а за кашлица и гьрло  3 л.масло с 3л. мед и 1 цупена лажица ракия.
:)
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #281 -: Януари 13, 2009, 19:13:07 pm »
Момичета, взимате ли нещо профилактично за да се предпазите от настинка или грип.
Купих си ОСЦИЛОКОКЦИНУМ и сега се чудя дали да го пия??? Много ме е страх сега последните месеци да не се разболея.
Аз взимах, докато бях бременна. Пише, че няма противопоказания за бременни.
Взимах по една ампула седмично.

lb2f
*

    Aubergine

Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #282 -: Януари 13, 2009, 19:33:48 pm »
Аз взимам пчелен прашец, но не съм особено редовна.
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #283 -: Януари 13, 2009, 20:04:49 pm »
Да се отчета и аз в тази темичка. Днес бяхме на доктор да си видим барбарончетата - растат си и хич не им дреме  :lol: И шават, ама яко! Не могат да ги снимат чак! Ама ги издебна доктора - нали си го слушкат него  :lol: Иначе нали не е от много приказливите - каза че са си нормални за седмиците, шийката е добре и за още нещо каза че е добре, ама аз като си видях снимките и забравих да слушам  :oops:
каза ми, че утрогестана мога вече да го спирам / 12г.с и 1 ден съм/, ама на мен ми се щеше още малко да го вземам и той каза, че няма проблем, ама и нямало смисъл. При вас до кога го взимахте пустия му утрогестан? Знам, че при всеки е различно и все пак? И за фолиевата ми каза, че мога да я спирам вече.
И аз още не съм се записала на ЖК, ама мисля тази или другата седмица вече да ходя.
А да ви попитам: много ми се издува корема, особено вечер. То аз, че пия и много вода - пия, ама пък като се надуя - все едно съм в 5 месц вече :lol: И сутринта като се посъбудя за тоалетна и едни газове, ама........ и чак тогава ми олеква. Има ли някой подобен проблем? Днес и за това щях да питам, ама като забравих  :oops:
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #284 -: Януари 13, 2009, 20:14:32 pm »
Против настинка мойта доки ми каза да пия витамин С на ампули,а относно ракията каза не,защото бебето няма изграден ензим към алкохола.
Иначе това мед,ракия,зехтин действа безотказно :)

*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #285 -: Януари 13, 2009, 20:59:03 pm »
barbaron0708, все едно аз съм го писала поста ти  :D аз вчера спрях утрогестана и така разпитвах. Д-р Персенска каза и фолиевата да спирам, но четох Мели, че препоръчва тя да се продължи, та нея я продължавам.
ЖК ще записвам другата седмица, след като д-р Сигридов ми каже при кого да ходя.
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #286 -: Януари 14, 2009, 07:47:33 am »
Барбаронче ние нали сме при един д-р та и аз спрях утрогестана и фолиевата в 12г.с. Записах се на ЖК и след направените изследвания на кръв и урина ми изписаха желязо заради ниския хемоглобин и неоринал защото съм имала песачинки.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #287 -: Януари 14, 2009, 08:49:58 am »
Елма, не мисля, че е чак такъв проблем. Не се притеснявай излишно! На повечето бременни им го спират в 4 месец. Просто витамините, които ми е предписал моят доктор, включват и фолиева. Дано Мели се включи с по-компетентно мнение все пак!
Може ли аз, че Мели е навън :)
Значи преди забеменяването и до 3 месец има отношение към развитието на невралната тръба на плода, а после има отношение към подобряване на усвояването на желязото за да се избегне желязодефицитна анемия при жената. Спокойно, щом всичко е наред, значи проблеми няма :) След това се пият витамини за бременни, които също имат фолиева киселина вътре :)

Момичета, няколко страници по-назад Сигнус е пояснила...
Преценете си, аз пиех и докато кърмех!
 yahoo_17Айде и все повече да се пълни темата....
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)