0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
миома съвет
« -: Март 22, 2008, 11:59:42 am »
Здравейте, имам миома и досега вниманието ми беше насочено към забременяване, което май не е в момента на дневен ред.Моля момичетата от Варна със същия проблем да ме насочат към лекар, който им е помогнал и от който са доволни!Искам и второ мнение за да реша какво да правя!
Re: миома съвет
« Отговор #1 -: Март 22, 2008, 23:24:51 pm »
Здравей!
Ами аз имам миома /около 3см/, но успях да забременея, износих плода и родих. При нас това не бе причина за незабременяването. Аз също се притеснявах пречи ли тази миома или не както на забременяването, така и на износването на плода. Моята е от външната страна на матката. От това което изчетох във форума и в бг-мама стигнах до извода, че в повечето случаи бременостите са успешни. Принципно миомата расте заедно с матката и я придърпва и това води до контракции -  така ми беше обяснил един лекар при когото ходих като бях бременна в началото. При мен миомата не нарасна много - около 2 см само. Според друг лекар при когото ходих в последствие това не било вярно. На практика никой не може да ти каже при теб след забременяване колко ще нарасне и дали ще създаде сериозни проблеми. Аз бях пациентка на д-р Стаменов и се подготвях за инвитро /но забременях по естетсвен начин/ и според него това не  беше сериозна причина да не се извърши процедурата. Преди това исках да правя и инсеминация, но той каза че при инсеминацията миомата би попречила за забременяването, шансовете намалявали.
Мисля, че при миома от вътрешната страна на матката проблема е в това, че оплодената яйцеклетка не може да се "захване" за матката там където е миомата. И ако ще правиш някакви процедури /инвитро напр./ тя наистина ще пречи. Но не е невъзможно забременяване.
Така, че аз миома не съм лекувала.  Ако искаш пиши подробности да обсъдим нещата. Но дано сега вече си наясно какво да правиш.
*
Re: миома съвет
« Отговор #2 -: Март 23, 2008, 10:55:40 am »
Благодаря ти за отговора Danydany, при мен е много комплексно и незнам от къде да започна:Правим опити за бебе от 1 година аз съм на 35, още от началото март миналата година ми намериха тази миома, беше1,5 на 1,8.Правих хормонолни изследвания - в норма, съобразно моите години, редовен цикъл, наличие на овулация, отрицателни изследвания за хламидия и токсикоплазмоза.Спермограмата на мъжа ми не е добра,вече бях решила да си направя цветна снимка и според резултата - първо инсе. или направо инвитро, но бях вчера на лекар при този, който ми откри миомата за да видя какво е положението с нея нараснала е двойно за година и лошото е,че лекаря видя нущо в матката ми, което не можада разбере какво е.Ако не се махне със следващата менструация, иска да ми прави хистероскопия и тогава да прицени какво да правим.
Искам, някой с подобен проблем да ме насочи къ специалист във Варна който е помогнал!!!
*
Re: миома съвет
« Отговор #3 -: Март 23, 2008, 16:32:56 pm »
Здравей Таис,аз съм от Варна и имам същия проблем.Миомните ми възли са 5 на брой,единия 1.5 см е в стената на матката а другите са външни.Ходя при д-р Яков,той ми ги откри,правила съм оглед на маточната кухина слава богу там нещата изглеждат добре,правила съм и цветна снимка пак при него.Доволна съм от Яков,той е мн.добър по миомите.Ние също сме с проблеми при мъжа,те се очертават като водещи.Правили сме четири инсеминации и едно икси неуспешни.И двамата д-р Яков и д-р Владимиров/София/ са на мнение,че миомите нямат отношение към забременяването,възможно е да са проблем при износването.Аз в началото много исках да се оперирам но Яков беше категоричен, че не съм за операция.Моите миомки за сега не нарастват, сега след инвитрото ще ходя да видя дали има някакво движение след стимулациите,дано да няма.Пробвай с доктор Яков аз съм доволна,мненията за него са противоречиви,но аз не бих го сменила,два пъти годишно ходя на профилактика-ръчен преглед, вагинален ехограф,цитонамазка.Успех ти желая!   
*
Re: миома съвет
« Отговор #4 -: Март 24, 2008, 10:05:05 am »
Ised и аз ходя при д-р Яков,не че не съм доволна от него за миомата му имам доверие, но искам и второ мнение за това, което и той не може да ми каже на този етап какво е в матката ми.Кажи ми къде и при кой лекар си правила инесминациите?
Re: миома съвет
« Отговор #5 -: Март 24, 2008, 12:26:08 pm »
За мен най-добрия диагностик във Варна е д-р Давидков. Освен това има много добра апаратура. Друг е въпроса, че не винаги съм съгласна с мненията на лекарите какво трябва да направя след поставена диагноза, включително и неговите.  Винаги си имам едно на ум че може и да има и друго разрешение на нещата. Колкото лекари толкова и мнения. Предлагам ти да отидеш при него на преглед, и след като имаш по-ясна представа за нещата да  зададеш  въпрос към д-р Стаменов за състоянието си. Нали отговаря на въпроси във форума. Или пиши тук. Може и на лична да ми пишеш.
От моите контакти с лекари от АГ, т.е. такива които се занимават с операции, съм стигнала до извода че не са новатори, вършат нещата така, както са се вършили преди 30г.
А за годините - не се притеснявай. Аз съм на 37 :wink:
А за инсеминацията - единственият лекар на когото бих имала доверие във Варна е д-р Ангелина Симеонова от Олимед. Познавам момичета от форума които ходят при нея и са доволни. Занимава се с инвитро, но предполагам, че прави и инсета. Но пак трябва да говориш с нея на четири очи.
*
Re: миома съвет
« Отговор #6 -: Март 24, 2008, 13:03:39 pm »
Таис,инсеминациите ги правихме в Център по Репродуктивно здраве София,при д-р Владимиров,честно казано, когато става въпрос за проблем при мъжа, аз не вих си губила времето във Варна пък и нямам такова на 39 съм.При инсеминациите от голямо значение е обработката на спермата от високо квалифициран специалист и късмет де :D.Това ходене до София направо ме убива, вече едвам дишам но няма отказване!!!
Re: миома съвет
« Отговор #7 -: Март 24, 2008, 16:12:56 pm »
Откриха ми миома 1,8см 2,2см. В момента пия Мужик корен  и  правя промивки с невен. Ще видим резултата, надявам се на  нещо добро.
Re: миома съвет
« Отговор #8 -: Март 24, 2008, 21:09:13 pm »
A какво мислите за Фемин на д-р Тошков?
Re: миома съвет
« Отговор #9 -: Март 25, 2008, 00:19:49 am »
Според мен можете да си позволите лечение с билки, ако не сте притиснати от времето на биологичния часовник и не бързате с плановете за бебе. Изхода не е ясен, а се губи ценно време.
Тайс, ще ти  кажа на мен какво ми каза един от най-добрите гинеколози/хирурзи във Варна - д-р Георги Георгиев от АГ. Обсъждахме възможностите за премахване на миомата. Според него, ако се прави операция, се маха миомата и част от матката, не е възможно да се запази. Остава част от матката, жената има цикъл за 2-3г и после настъпва климактериум.  Бях много изненадана и казах, че в София се правят операции, които запазват матката, а той само вдигна рамене, не си спомням какво каза. Искам да ти кажа, че след като това е мнението на един от най-добрите във Варна, вярвай ми, другите лекари са на същото мнение. Ако има някои или нещо което да ти спаси матката ако се налага операция или друго лечение го търси в София!
Между другото, като чета какви изследвания си правила, виждам че не си правила цветна снимка. Това също е важно. Първо, виждаш какво е състоянието на тръбите, и второ, те се продухват и ако има някакви малки сраствания се отпушват. Също можеш да си направиш и тест за киселинността на влагалището - продават такива ръкавици с които се прави теста. Отчитат РХ-то на влагалището. Но тези работи са на втори план.
Успех!
*
Re: миома съвет
« Отговор #10 -: Март 25, 2008, 09:25:52 am »
A какво мислите за Фемин на д-р Тошков?
Аз го пия от две години с почивки,доволна съм,миомите ми не изчезнаха но намаляха или поне не нарастват,комбинирам го с бял равнец.Намаляха болките в гърдите,цикъла ми е точен като часовник,овулацията също.Трябва много постоянство за да има ефект най- малко 6 месеца и нещо друго,всичко е много индивидуално.Успех
*
Re: миома съвет
« Отговор #11 -: Март 25, 2008, 09:52:29 am »
Danydany точно по същия начин като теб бих отговорила на въпросите за пиенето на хранителни добавки, дано да помагат аз по принцип не съм против тях даже съм пила за други болести, ползвала съм и хомеопатия.
Този месец имах уговорка да правя цветна снимка и след това да решаваме инсе. или ин витро.С тези нови проблеми с матката обаче мисля, че първо тях трябва да разреша.
*
Re: миома съвет
« Отговор #12 -: Март 25, 2008, 09:52:51 am »
Според мен можете да си позволите лечение с билки, ако не сте притиснати от времето на биологичния часовник и не бързате с плановете за бебе. Изхода не е ясен, а се губи ценно време.
Тайс, ще ти  кажа на мен какво ми каза един от най-добрите гинеколози/хирурзи във Варна - д-р Георги Георгиев от АГ. Обсъждахме възможностите за премахване на миомата. Според него, ако се прави операция, се маха миомата и част от матката, не е възможно да се запази. Остава част от матката, жената има цикъл за 2-3г и после настъпва климактериум.  Бях много изненадана и казах, че в София се правят операции, които запазват матката, а той само вдигна рамене, не си спомням какво каза. Искам да ти кажа, че след като това е мнението на един от най-добрите във Варна, вярвай ми, другите лекари са на същото мнение. Ако има някои или нещо което да ти спаси матката ако се налага операция или друго лечение го търси в София!
Между другото, като чета какви изследвания си правила, виждам че не си правила цветна снимка. Това също е важно. Първо, виждаш какво е състоянието на тръбите, и второ, те се продухват и ако има някакви малки сраствания се отпушват. Също можеш да си направиш и тест за киселинността на влагалището - продават такива ръкавици с които се прави теста. Отчитат РХ-то на влагалището. Но тези работи са на втори план.
Успех!
Правена ми е операция на 12см. миома-и 6 малки миомни възела-нито съм в климактериум , нито ми е махана част от матката.
Операцията ми е правена в Пазарджик-щом там могат да направят такава операция за запазване на матката, не мога да си обясня защо във Варна да не могат да го направят.
Това са глупости , че се маха част от матката.
*
Re: миома съвет
« Отговор #13 -: Март 25, 2008, 11:35:30 am »
аз също съм оперирана от миома 11 см и още няколко по малки.отделно кисти на 2 яйчника и пластика на тръби.какви са тези твърдения за махане част от матка или влизане в климакс.потърси добър хирург по оперативна гинекология.забременях нормално 1.5г след операцията.успех.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: миома съвет
« Отговор #14 -: Март 25, 2008, 12:59:07 pm »
Не съм казала, че не може да се спаси матката при операция от миома, а че това не може да стане във Варна! Ако д-р Яков /а ние от Варна знаем кой е д-р Яков!/ беше дал на Тайс отговор за състоянието и което да е удовлетворява, тя нямаше да пише тук и да търси съвет!
Тайс, напомням ти, че аз бях пациентка на д-р Стаменов. Не намерих лекар на когото да се доверя във Варна!
*
Re: миома съвет
« Отговор #15 -: Март 25, 2008, 13:55:15 pm »
Благодаря за мненията, ще мисля какво да правя!
*
Re: миома съвет
« Отговор #16 -: Март 25, 2008, 14:09:46 pm »
аз съм от Русе и тук не се намери специалист да ме оперира, и стигнах до София.специално при нас не им се занимава, и пристъпват към крайни методи.както ми бяха предложили на 29г да ме изчистят и вкарат в климакс.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: миома съвет
« Отговор #17 -: Март 26, 2008, 22:49:35 pm »
Здравейте,
И аз съм оперирана от миоми. В София!
Мога да кажа, че в повечето лекари в провинцията, не че не искат, но не могат да правят такива операции. Това е пипкава работа! Естествено, че е по-лесно да  махнат матката!
Да, но има гинеколози, които са страхотни оператори! И могат да правят перфектно тези операции! Доверете се на добър специалист. Внимавайте какво правите със себе си!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: миома съвет
« Отговор #18 -: Април 12, 2008, 12:50:36 pm »
Аз бих те посъветвала да не си губиш времето във Варна .В четвъртак оперираха сестра ми в МД -София .Премахнали са и -незнам и аз колко точно миоми , на ултразвук се виждаха една 11 см и една 6 см. Миомите и бяха много лошо разположени - при шийката на матката -където са и обяснили ,че е много кръвоснабдено място и има опасност от кръвоизлив и усложнения . Оперира я д-р Тюфекчиева - аз също ходя при нея .Премахнала е миомите и и е запазила матката , след близо 3 часова операция . За мен това е доктора за подобни операции .Наистина е много добър хирург .
*
Re: миома съвет
« Отговор #19 -: Април 12, 2008, 17:31:09 pm »
И мен тя ме оперира! Няма нужда да казвам, че успешно!
Оперира и доста мои познати след мен!
Нямам думи просто! Ще й бъда благодарна за цял живот!
Страхотна е!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."