0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Мерси :-)))))
« Отговор #20 -: Март 17, 2004, 21:58:25 pm »
Здрасти Мия,

мерси за стискането на палците.

А за хваленето-можеш да бъдеш сигурна, че ще го направя. то един път да стане, няма проблеми.  :wink:
Към 1-2 април ще знам повече. Надявам се да не се изненадам с 1во априлска шега  :D  :D  :D

поздрави

6o6i
за билките
« Отговор #21 -: Март 26, 2004, 14:06:13 pm »
Здравейте пак!
В на 28 март ще станат 2 седмици откакто пия билките. Около този ден ми се пада и овулация /от womandesktop и blooddays/. Да спра ли да ги пия вече? От 4 дена температурата ми е все 36.8, гърдите ми не са напрегнати и имам някакво слабо, но достатъчно, за да ме притеснява, течение.
А доколко е обезпокояващ фактът, че имам "обърната" матка, може и да ми се смеете, но ми казаха да си вдигам на високо краката след акта или да си подлагам възглавничка. В статията на Зачатие прочетох, че трябва да се лежи по корем.
Ще съм ви признателна, ако някой сподели този проблем.
Алекса
*
Nova tuk
« Отговор #22 -: Март 27, 2004, 13:31:28 pm »
здравей,
не мога за съжаление нищо особено да ти кажа или посъветвам. Още не съм започнала да пия живовляк.
но пък ти стискам палци да стане тоя месец.
На мен днес ми е 23я ден от цикъла, вече нямам търпение да идва 28я и да видим този месец какви сме ги сътворили.
Късмет!!!!!
Късмет и на теб!
« Отговор #23 -: Март 29, 2004, 10:19:47 am »
Благодаря ти за хубавите думи! На 25 ходих на църква и се помолих, дано да стане! Желая ти от сърце да те "сполети" най-хубавото нещо на света!
А какъв е този уред за овулацията и какво представлява! Нещо като тестовете ли е или нещо друго?
До скоро и успех
*
Nova tuk
« Отговор #24 -: Март 29, 2004, 11:13:06 am »
Привет от мен!
Благодаря ти за подкрепата!
Уредът, който изпозллзвам се казва Перзона. Не знам дали е разпространен в България, аз живея в Германия. Та той на базата на 8 уринни теста ти определя кои дни са подходящи за забременяване и кои не. Показва и настъпването на овулацията. Но принципно не се различава от тестовете за овуцлация, според мен.
Айде нападай мъжа си, щом си изчислила овулация за 28ми март!!!! Стискам ти палци!

Лек и слънчев ден!
Nova tuk
« Отговор #25 -: Март 29, 2004, 12:04:01 pm »
Да ти кажа честно, малко съм объркана от всичко, което съм прочела. Цикълът ми варира от 27 до 32 дена и затова го смятам средно по 30-31. Сигурно си прочела по-горе, че имам силно напрегнати гърди в продължение на почти три седмици - преди, по време и след менструация. Остава ми една седмица спокоен сън, защото обичам да спя по корем :) Този ми проблем се появи след аборта, който направих преди 4 години. Оттогава всеки цикъл е така. Помагат ми и програмите от Зачатие - малко се разминават, но няма значение. Вече трети месец меря температура и от 26 до днес ми е все 36.6. Не мога да разчитам графиките, а и от програмите не могат да се разпечатат:( Очаквам другата седмица да излезе резултатът от цитонамазката. Не знам при теб как е, но понякога ми се струва, че насила нещата не стават - просто понякога дори не си помислям да правим секс! А това направо ме убива...
*
Nova tuk
« Отговор #26 -: Март 29, 2004, 15:55:00 pm »
Разбирам те със спането по корем  :D  :D  :D .
И аз имам същия проблем. При мен пък след овулация и до менструация ме болят и изглеждат огромни. И всеки път си мисля, че това е признак за бременост, но уви, псоле се оказва, че не е.
А с температурата не мога да ти помогна. Нямям идея как се прави и тн. При меренето знам само, че ти показва овулациятя след като вече е минала, т.е. ти разбираш това по покачването на температурата. Но предполагам, че ти всичко това го знаеш много по-добре от мен  :wink:
Нещата със сигурност не стават насила, права си. Но важното е да не губим надежда и да продължаваме да се пробваме. Все някога ще стане!
Стискай ми палци четвъртък/петък да не ми дойде!!! Така искам най-после да е станало......
*
Re: за билките
« Отговор #27 -: Март 30, 2004, 09:26:18 am »
Цитат на: novalexa
Здравейте пак!
От 4 дена температурата ми е все 36.8, гърдите ми не са напрегнати и имам някакво слабо, но достатъчно, за да ме притеснява, течение.
А доколко е обезпокояващ фактът, че имам "обърната" матка, може и да ми се смеете, но ми казаха да си вдигам на високо краката след акта или да си подлагам възглавничка. В статията на Зачатие прочетох, че трябва да се лежи по корем.
Ще съм ви признателна, ако някой сподели този проблем.


Здравей,
Знам, че малко късно се включвам, но дано съм ти полезна за следващия път (дай боже да не се налага да има такъв). За билките нищо не мога да ти кажа.  :( За течението - не е ли възможно това да е цервикалната слуз :? А що се отнася за обърнатата матка, аз знам че след полов акт трябва да лежиш по корем  :? Една приятелка практикува това с вдигането на краката и така е забременяла. Аз не знам дали имам обърната матка, но като легна по корем всичко си отива на мястото  :) При мен лично точно това помага, в противен случай всичко "излиза".

Поздрави и лек ден

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*
Nova tuk
« Отговор #28 -: Март 30, 2004, 09:33:30 am »
Цитат на: novalexa
Вече трети месец меря температура и от 26 до днес ми е все 36.6. Не мога да разчитам графиките, а и от програмите не могат да се разпечатат:(


Базалната температура е строго индивидуална за всяка жена. Дори при някои тя е неприложима. Може пък ти да си точно такъв случай. Преди 2-3 месеца и аз я мерих, но реших че ми действа отрицателно и я зарязах. А иначе при мен нещата бяха следните - през първите дни от цикъла БТ ми беше 36 - 36.1. Следваше леко покачване до 36.3 най-много. Около овулация БТ ми падаше до 35.9-36 и веднага на следващия ден се покачваше на 36.5-36.6. Според мнения на други момичета овулацията е в деня на понижение на БТ, точно преди повишението и (дано успях да ти обясня като хората  :oops: ). След овулация БТ при мен се задържа между 36.3-36.4 и в деня на менструацията ми става 36 - 36.1.
Но както си знаеш от значение е къде се мери БТ - аз я меря в устата.

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
за Таня
« Отговор #29 -: Март 30, 2004, 10:32:27 am »
Благодаря ти за включването и дано наистина да не се налага за друг път! От 25 насам пробваме всеки ден, само на 28 си дадохме почивка. Но и по корем, и по гръб все "излиза", освен ако не си вдигна краката на високо, като "на свещ", и не стоя така поне половин час. Естествено на сутринта, изтича нещо малко, но не мога да преценя:(( В едната програма в Help-a има интересни неща, които при другите не ги пише - колко време могат да живеят сперматозоидите в тялото на жената и други. Надявам се силно този път да стане или вече да е станало, защото наистина много се притеснявам. Имам приятелка, която също е на 24, а чака вече трето дете!
Благодаря ти още веднъж.
*
Nova tuk
« Отговор #30 -: Март 30, 2004, 11:54:47 am »
И моите приятелки вече са поне с едно детенце  :) Но това не бива да ни отчайва, а само трябва да се радваме за тях. Знам че е безкрайно трудно, но ни остава надеждата че скоро и ние ще станем майчета  :) Ще видиш че и това ще се случи  :) Само не се отчайвай  :)

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
резултата от цитонамазката
« Отговор #31 -: Март 31, 2004, 11:41:16 am »
Момичета, резултатът е много добър - втора група. Сега вече стискам палци на ръцете и на краката дано този път да е станало НЕЩОТО и да съм уцелила. След трите дни на една и съща температура - 36.6, днес ми е 36.8 :wink: !!! Дано, дано, дано!
Прегръщам ви всичките!
*

    Clar4e

Nova tuk
« Отговор #32 -: Април 02, 2004, 00:35:46 am »
Момичета това с лежането по корем наистина е вярно при обърната матка, аз самата сам с такава. Независимо че изтича не изтича цялото съдържание, но трябва да се стои по корем най-малко 20 минути.
Успех на всички ви
Re: за билките
« Отговор #33 -: Април 06, 2004, 10:32:57 am »
Цитат на: Clar4e
Здравейте,
искам да изразя своето мнение за рецептите с билки.
незнам може би е било време, но аз си мися, че в тях има доза истина.
Вече съм в 4-ти месец след 1 година опити, и то след като пих прочистващия чай с живовляк теснолист и широколист живовляк се запарват за 1 час в 500 мл. вода незнам къде да сложа това писмо надявам се да съм полезна на някой.
Успех
kakvi koli4estva se smesvat, za kavo sluji 4aq, pro4istva- kakvo??

От МОД: Пиши на КИРИЛИЦА или ползвай КРЕДОР!
« Последна редакция: Октомври 24, 2008, 11:06:39 am от rally_pat »
*

    Anonymous

Nova tuk
« Отговор #34 -: Април 08, 2004, 12:54:26 pm »
givivliak e bilko kojato deistva kato koprivata ako ste pili koprivi ili sa vi prepora4vali da ia iadete pri lipsa na geliazo v organizma. givovliaka uveli4ava 4ervenite kravni telca i neznam to4no kak dejstva na ovulaciata.
6irokolistnia pre4i na po-barzoto sasirvane na kravta a tesnolistnia ima ob6to "pro4istav6 efect" taka sam 4ela niakde no nemoga da si spomnia to4no kade.
ina4e receptata e ravni koli4estva  po 1 lag ot dvata vida se zaparvat za 1 chas pie se 3 pati na den predi iadene
*

    Iliana

Nova tuk
« Отговор #35 -: Април 08, 2004, 16:35:38 pm »
Цитат на: Anonymous
givivliak e bilko kojato deistva kato koprivata ako ste pili koprivi ili sa vi prepora4vali da ia iadete pri lipsa na geliazo v organizma. givovliaka uveli4ava 4ervenite kravni telca i neznam to4no kak dejstva na ovulaciata.
6irokolistnia pre4i na po-barzoto sasirvane na kravta a tesnolistnia ima ob6to "pro4istav6 efect" taka sam 4ela niakde no nemoga da si spomnia to4no kade.
ina4e receptata e ravni koli4estva  po 1 lag ot dvata vida se zaparvat za 1 chas pie se 3 pati na den predi iadene

kolko mesetsa se pie tozi jiwowliak ?

От МОД: Пиши на КИРИЛИЦА или ползвай КРЕДОР!
« Последна редакция: Октомври 24, 2008, 11:06:50 am от rally_pat »
Re: Nova tuk
« Отговор #36 -: Октомври 23, 2008, 10:31:08 am »
Здравейте!Аз също съм нова тук и реших да споделя моя проблем.Най-вероятно не е тук точното място,но не можах да се ориентирам къде точно да пиша.
Значи проблемът е следния:
Аз съм на 27г.
Пиех противозачатъчни таблетки  "Жанин" около 2,5-3 години до декември 2007.Тогава изпих последната опаковка и решихме да ги спра.Това,което ми дойде като М тогава си беше само кафяво течение.След това януари и февруари месец нямах М и така до днес.Ходя на доктор ,пия Утрогестан и М ми идва след като го спра;следващия месец пак ми идва някакво подобие на М и след това няма нищо.Вече се отчаях,започнах да се депресирам,че няма да мога да имам деца.Започнах да чета най-различнои форуми и още повече да се депресирам.А иначе веднъж в месеца си имам симптоми на М,само че то така и не идва и съм толкова притеснена,че направо съм се паникьосала.някъде четох за бял равнец,че много помагал.Изпих една опаковка от него - нищо.Днес отидох да си купя бял равнец и живовляк за чай.Ще видим какво ще стане.Разбира се ще посетя докторката пак,но исках да споделя някъде ,да си излея мислите,които много ме притесняват.А възможно ли е това да се е получило от противозачатъчните?Защото преди това пак съм пила,като студентка,но след като ги спрях нямах такива проблеми?Защо точно когато решихме да имаме бебе се случва това?!И ще имам ли изобщо деца?!Ето такива въпроси ме мъчат всеки божи ден.
Благодаря предварително за вниманието :(
*
Re: Nova tuk
« Отговор #37 -: Октомври 23, 2008, 13:02:42 pm »
Не се отчайвай и не се настройвай негативно!
Ще намериш отговор на въпросите си и решения на проблемите си!
Re: Nova tuk
« Отговор #38 -: Октомври 25, 2008, 11:26:58 am »
Ох, момичета, тази тема е отпреди 4 години...
Първо, направете спермограма на мъжа ти! Задължително. После намерете добър и компетентен гинеколог в областта на стерилитета. Погледни тук http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=99999999&board=2.0 Той ще ти назначи съответнит изследвания. Успех!