0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

резултати от МБ ?
« -: Март 10, 2008, 13:09:37 pm »
ЗДРАВЕЙТЕ МИЛИ МОМИЧЕТА :D!пак имам въпроси..днес излязоха резултатите от МБ(пуснах я защото на 04.03.08 док каза,че има някакво възпаление,а пък на 17.03.08 ще правим цветна снимка) обаче неразбирам изследването-2-5 левкоцити са открити или това са референтни граници.. 8O,и тия лактобацили >30 нормално ли е или не?  :ask:
МАТЕРИАЛ   ВАГИНАЛЕН СЕКРЕТ     
ДАТА   05.03.2008
МИКРОСКОПИЯ:   ЛЕВКОЦИТИ 2 – 5 / ПОЛЕ      
      ЕПИТЕЛНИ КЛЕТКИ   5 – 10 / ПОЛЕ   
      LACTOBACILLUS SPP.    > 30 / ПОЛЕ   
               

         
КУЛТУРЕЛНО ИЗСЛЕДВАНЕ:
1   БАНАЛНА ФЛОРА   -   НЕ ДАВА РАЗВИТИЕ НА ПАТОГЕННИ БАКТЕРИИ
2   КАНДИДА      -   НЕ СЕ ИЗОЛИРА
3   МИКОПЛАЗМИ   -   НЕ СЕ ИЗОЛИРАТ
4   Т.ВАГИНАЛИС “IN POUCH”   НЕ СЕ ИЗОЛИРА   


п.п. звънях в кандиларов и казаха,че това са стойностите,които са регистрирали,а не референтни граници..но за лактобацилите казаха да го коментирам с лекаря си..обаче той е толкова зает,че ми е неудобно да му звъня по телефона...дали ще се сети изобщо коя съм аз!от друга страна четох в на търсачка,че на някакво момиче му били изписвали аугментин за тия лактобацили,което ще рече че трябва да се лекуват,а аз другата седмица имам час за цветна снимка...какво да правя????
« Последна редакция: Март 10, 2008, 14:01:17 pm от любопитка »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: резултати от МБ ?
« Отговор #1 -: Март 10, 2008, 14:45:35 pm »
Не разбирам много,ама що си мисля че лактобацили трябва да има.Няма ли ги-кофти.Това май са полезните бактерий които ни пазят от инфекции.Даже се продават като вагинални кремове и таблетки.Но не разбирам както казах,  а само така си мисля,така че не разчитай на моето мнение.
Re: резултати от МБ ?
« Отговор #2 -: Март 10, 2008, 15:03:38 pm »
Не разбирам много,ама що си мисля че лактобацили трябва да има.Няма ли ги-кофти.Това май са полезните бактерий които ни пазят от инфекции.Даже се продават като вагинални кремове и таблетки.Но не разбирам както казах,  а само така си мисля,така че не разчитай на моето мнение.
пукииии,ти си ми такова съкровище,винаги намираш време да се отзовеш със съвет и да помогнеш  :bighug: !аз вече говорих с един от докторите,които са асистенти на моят док и той ме увери че трябва да си ги има тези бактерии :oops:,ама аз се бях притеснила,защото док нали беше казал,че имам възпаление/но да не се притеснявам беше казал/,имах и парене леко във четвъртък и петък и като видях лактобацили >30 реших че нормата е 30!!затова се притесних,но доктора ме увери че е нормално да ги има и нямало референтни граници за тях ,да не се притеснявам от това >30  :lol:!!много беше любезен и ми обясни подробно каква им е ролята..ох пуки миличка благодаря ти,голяма съм паника значи :oops:!
след две седмици вече няма да имам постоянна работа/само ако ми е кеф ще работя отвреме на време/,та като имам вече много свободно време ще потърся най-накрая учебници : "акушерство и гинекология","ендокринология" и някои други,за да понауча повече неща,а да не се притеснявам излишно и да питам постоянно за разни неща тук.. :oops:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: резултати от МБ ?
« Отговор #3 -: Март 10, 2008, 15:34:29 pm »
Е,ти пък.Чак учебници.Не се товари толкова.
Re: резултати от МБ ?
« Отговор #4 -: Март 11, 2008, 09:55:00 am »
Е,ти пък.Чак учебници.Не се товари толкова.
това за мен не е товар..обичам да чета,а и ми е страшно интересно почти всичко свързано с медицината  :oops:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!