0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    fo

клостилбегит
« -: Януари 15, 2006, 10:03:18 am »
Здравейте , на 32 години съм. Имам 1 сп.аборт преди 1.5 години.
По предписание на лекарката ми от 3 месеца пия дуфастон заради нисък прогестерон. Сега ми казва да пия клостилбегит за  1 месец, да сме видели какво ще стане. По графиките и по прегледите, на които съм била съдя, че си имам ову и си мисля че не трябва да го пия. притеснено ми и много и не мога да взема решение.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
клостилбегит
« Отговор #1 -: Януари 15, 2006, 10:17:17 am »
прочети тази статия:
http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=228

тя казва всичко по въпроса ти.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
клостилбегит
« Отговор #2 -: Януари 15, 2006, 12:50:51 pm »
Любопитна съм как установи, че е нисък прогестерона? Прати те на 21 ден от цикълан на изследване или проследи цикъла на УЗ (или поне БТ и тестове), установи кога е овулацията и те прати на изследване на 7ия ден след овулацията?


*

    fo

клостилбегит
« Отговор #3 -: Януари 15, 2006, 19:28:50 pm »
прати ме на 21 ден
клостилбегит
« Отговор #4 -: Януари 16, 2006, 11:35:08 am »
А на кой ден ти е овулацията? Защото прогестерон се изследва 7-и ден след ову, а не стандартното 21-и ден от цикъла  :D
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    fo

клостилбегит
« Отговор #5 -: Януари 17, 2006, 11:23:39 am »
ами аз съм си го установявала на 12 ден
предполагам ,трябва да отида на 19-я.
Мисля да си направя фоликуметрия преди да пия боклуци. При кого да отида във Варна?
Майчин дом? Кой лекар?
Re: клостилбегит
« Отговор #6 -: Януари 17, 2006, 12:06:56 pm »
Цитат на: fo
ами аз съм си го установявала на 12 ден
предполагам ,трябва да отида на 19-я.
Мисля да си направя фоликуметрия преди да пия боклуци. При кого да отида във Варна?
Майчин дом? Кой лекар?

Правилно, че ако ти е на 12-и ден трябва на 19-и да изследваш Прогестерон и най-сигурното е фоликулометрия. Но не съм наясно къде можеш да отидеш във Варна.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!