0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Anonymous

Какво ме боли, ако не е яйчника?
« Отговор #20 -: Ноември 12, 2005, 20:20:02 pm »
Пак съм гостът, който се изказа преди малко . Само да допълня, че това ми е проблемът за забременяване, а ако забременея естествено е много възможно да е извънматочно така ми казаха. Решението е лапароскопия, на която още не съм се решила, но ми я препоръчаха. По принцип смятам, да опитам с хидротубация първо и ако не стане лапаро. 99% съм сигурна че това ти е проблемът, но винаги има 1% :roll:
Какво ме боли, ако не е яйчника?
« Отговор #21 -: Ноември 14, 2005, 10:41:40 am »
Цитат на: Anonymous
... Решението е лапароскопия, на която още не съм се решила, но ми я препоръчаха. По принцип смятам, да опитам с хидротубация първо и ако не стане лапаро. ...


Наистина решението е лапароскопия - защото може да се и оправят тези сраствания. А хидротурбацията с какво ще ти помогне. На всичкото отгоре казваш, че имаш снимка, от която се виждат срастванията.

Извинявай Ултра за офф-а.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Какво ме боли, ако не е яйчника?
« Отговор #22 -: Ноември 14, 2005, 11:33:08 am »
Аз да докладвам - болките продължават, на моменти не мога да си поема въздух, а друг път с часове не боли. Днес след работа ще ходя при личната да видя къде ще ме прати за по-подробно изследване и без това от години не съм ползвала здравната каса. Сега, естествено, ми влезе нова муха в главата - баба ми по бащина лния имаше подобни болки дълги години, най-накрая преди 5 години се реши на изследване и се откри рак на дебелото черво, успешно опериран и без рецидиви досега.
Абе и аз не знам що го пиша това :D  Паниката е много лош съветник...
Ако нищо не се открие видимо, май ще си изпрося една лапароскопия - с един куршум - три заека - и поликистозните ми яйчници ще надупчат, и тръбите ще се видят, и сраствания, ако има...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Какво ме боли, ако не е яйчника?
« Отговор #23 -: Ноември 14, 2005, 13:54:07 pm »
Цитат на: ultra
с един куршум - три заека

Шъ ти кажа ас на тебе  :lol:
Ултра, сериозно, колитът също боли, не само прави други неприятности. И няма да мислиш глупости, ей!
*
Какво ме боли, ако не е яйчника?
« Отговор #24 -: Ноември 14, 2005, 14:10:24 pm »
Същите симптоми си ги имам и аз само, че от ляво. Минавало ми е какво ли не през ум, но след многократните посещения и проверки дали нямам възпаление на левия яйчник и тръба отидох на гастроентеролог и се оказа, че имам спастичен колит и възпаление на дебелото черво. Пих някакви хапчета (не ги помня) и мезимфорте в продължение на 20-на дни и нещата се пооправиха. Сега пак имам от време на време кофти кризи, като силен спазъм и невъзможност да си е поемеш дъх, но поне знам от какво е и не ми пука :wink:
Така че споко и бягай на гастроентеролог ако не си ходила още :D
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Какво ме боли, ако не е яйчника?
« Отговор #25 -: Ноември 14, 2005, 14:46:09 pm »
Цитат на: little_rabbit

Шъ ти кажа ас на тебе  :lol:

В момента, в който го написах, очаквах включване от теб :lol:
Отивам на гастроентеролог и без това го бях планирала. Благодаря за включването, от помощ ми е.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Какво ме боли, ако не е яйчника?
« Отговор #26 -: Ноември 26, 2005, 10:46:26 am »
ето малко и от мен.
Аз получих такава болка за първи път на абит. си бал. Съучениците ме бъзикаха ,че съм препила и трябва да повърна, защото първо започна да ме боли ниско долу. Когато 5 часа по- късно болката не минаваше отидох в Пирогов. Та, хирург, гинеколог, хирург, уролог. Навсякъде- едно и също- нищо.Биха ми една конска доза  успокоително и за 8 часа бях като нова. След това болката се върна и беше там една седмица. Обаче ме дърпаше вече и отзад...Изследванията не показаха нищо...
След година, по пово кандидатстване във ВИЗ, нали се иска медицинско, та на ренгена се видя тенденция за... нещо си...Но с прости думи , следствие комбинацията от дюстабан и художествена гимнастика, тазобедрените стави могат да прещипват нерв и така... болка

Извод : това , че имаме трудност при забременяването , не е задължително всяка болежка да е  свързана с  женската репродуктивна система.
Какво ме боли, ако не е яйчника?
« Отговор #27 -: Ноември 28, 2005, 11:08:04 am »
Ултра, как си, оправи ли се :D
Поздрави :D
Благодаря ти, Бени!







*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Какво ме боли, ако не е яйчника?
« Отговор #28 -: Ноември 28, 2005, 11:20:37 am »
Ми не :(
За една седмица ми изчезна заплатата от ходене по лекари, надявам се до края на седмицата да се конкретизира диагнозата.
На рентген се видя смъкване на дебелото черво и явно притиска яйчника или тръбата и оттам е непрестанната болка.
Един лекар категорично ми забрани да забременявам, а друг каза, че дори ще ми се подобри състоянието при бременност. Закъснява ми доста и за пръв път се моля да не съм бременна заради облъчването от два рентгена за една седмица...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Какво ме боли, ако не е яйчника?
« Отговор #29 -: Ноември 28, 2005, 15:26:39 pm »
Цитат на: didon
следствие  художествена гимнастика, тазобедрените стави могат да прещипват нерв и така... болка

Извод : това , че имаме трудност при забременяването , не е задължително всяка болежка да е  свързана с  женската репродуктивна система.


аууу, ново 20, ако гимнастиката ми е виновна за девиациите ще е върхът :balk_144: не стига, че заради нея всичко ми е малко и тясно и...остава да ми кажат, че няма да мога да раждам нормално, а със секцио :balk_163: "Спортувайте за здраве!" ама друг път
*
Какво ме боли, ако не е яйчника?
« Отговор #30 -: Ноември 28, 2005, 15:45:42 pm »
Стига бе Ман, к'во му е на секциото, аз съм ЗА :D
*
Какво ме боли, ако не е яйчника?
« Отговор #31 -: Ноември 28, 2005, 21:11:11 pm »
Цитат на: manhattan
Цитат на: didon
следствие  художествена гимнастика, тазобедрените стави могат да прещипват нерв и така... болка

Извод : това , че имаме трудност при забременяването , не е задължително всяка болежка да е  свързана с  женската репродуктивна система.


аууу, ново 20, ако гимнастиката ми е виновна за девиациите ще е върхът :balk_144: не стига, че заради нея всичко ми е малко и тясно и...остава да ми кажат, че няма да мога да раждам нормално, а със секцио :balk_163: "Спортувайте за здраве!" ама друг път

За огромно съжяление,мила, но е така.Между другото аз се убедих , 4е здравето го дава спорта, но не професионалния:(.А толкова много съм спортувала.
Обаче не трябва да подценяваш факта от дюстабана, който допълнително натоварва ставите и бъобще целия скелет
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Какво ме боли, ако не е яйчника?
« Отговор #32 -: Ноември 29, 2005, 13:13:04 pm »
е, само дюстабан нямам, но от художествената гимнастика наследството ми е подобаващо. само се чудя, никоя от съотборничките ми и познатите ми гимнастички няма проблеми с фертилитета :aerobik: аз ли съм издънката, егати :balk_145:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Какво ме боли, ако не е яйчника?
« Отговор #33 -: Декември 01, 2005, 10:16:55 am »
Вчера бях на гастроентеролог при доцент Василева, работи и в Малинов и в Правителствена. Общо взето се потвърди, че дебелото ми черво е в безобразно положение и вдясно е толкова смъкнато, че опира в яйчника, а вляво прави прекалено остра чупка. Според нея, болките са от сраствания. Вчера ми беше първи ден от цикъла след 10 дневно закъснение и се видя на ехограф киста пак на същото място като преди, но доста по-малка - 2 см. Мисля си, че е същата дори, защото пак е двукамерна. Беше изпаднал един час при Стаменов за днес та ще видим за какво става въпрос. Опасенията на доцентката са, че дясната тръба е неизползваема при това положение на червото. Продължава да ме боли и изхода бил строга диета и умерен спорт. Трябва да направя още едно извънредно гадно изследване и не знам дали ще се реша...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Какво ме боли, ако не е яйчника?
« Отговор #34 -: Декември 01, 2005, 10:56:08 am »
ultra, и аз бях лятото на преглед при тази доцентка и мисля, че е много читава- много внимателно оглежда всичко и обяснява. Даже по собствено желание реши да погледне и щитовидната ми жлеза ( бях отишла за ехография на коремни органи), за да е сигурна в диагнозата на ендокринолозите.
И като се има предвид че е гастроентеролог, мисля че си попаднала на правилното място! успех!
The impossible is often the untried [/i]
*

    Anonymous

Какво ме боли, ако не е яйчника?
« Отговор #35 -: Януари 16, 2006, 13:34:16 pm »
Здравейте, и аз имам същият проблем. От месец имам доста големи болки вдясно - областта на яйчника и леко отзад. Болките особено се усилват сутрин преди да отида до тоалетна и вечер. Ходих на гинеколог, мислейки, че е киста. Гинекологът каза, като видя операцията ми от апандисит и след преглед, че вероятно дебелото ми черво се е сраснало с десният яйчник и ме насочи към гастроентеролог. Още не съм отишла, понеже малко ме е страх. Можете ли да ми кажете, какви изледвания мога да очаквам като отида там. Не могат ли просто да ми направят ренгенова снимка и да ми кажат какво ми е.
*

    Anonymous

Какво ме боли, ако не е яйчника?
« Отговор #36 -: Януари 16, 2006, 13:45:37 pm »
Искам още да питам ултра, какви изследвания ти направиха и какво лечение ти назначиха, защото предполагам, че при мен положението е същото. Също така след като отиде при гастроентеролога колко парички ти взеха за изследванията при него.
*
Какво ме боли, ако не е яйчника?
« Отговор #37 -: Януари 16, 2006, 19:37:22 pm »
Аз също имам операция от апандисит, и то с усложнения, но нямам такива болки. При мен се получи нещо подобно като при Ултра, но не чак толкова силно. Отидох при личната си лекарка, реши след преглед че е проблем с дебелото черво, предписа ми Eспумисан и проблема ми изчезна.
Успех Ултра!