0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Имам чувството, че върша нещо нередно.
« -: Декември 15, 2005, 23:48:02 pm »
Мили момичета, приемете моите комплименти - свършили сте страхотна работа! Календарът Ви е колкото полезен, толкова и красив и приятен за употреба.
Само че... в заглавната страница на Зачатие е записано, че това е портал за "семейно планиране" и "репродуктивно здраве", като разбира се акцентът се поставя върху лекуването на стерилитета. И все пак според мен, би трябвало се предлага помощ не само на двойките, които се опитват да си родят дете, но и на тези, които точно в този момент не желаят такова. Семейното планиране включва и двете страни. По начина, по който е формулирана информацията към Вашия календар, оставам с впечатлението, че не заслужавам да го ползвам, щом не се опитвам да забременея. Аз вече съм майка, но въпреки това намирам, че подобен продукт ми е безкрайно полезен - най-малкото ми позволява лесно и бързо да изчисля датата на цикъла си месеци предварително. Няма ли начин да се направи малко по-гъвкава формулировка?
Извинявам се, ако темата вече е била дискутирана. Признавам, че нямах възможност да прочета всички предложения.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Имам чувството, че върша нещо нередно.
« Отговор #1 -: Декември 16, 2005, 03:07:47 am »
Според мен забележката е уместна.
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Имам чувството, че върша нещо нередно.
« Отговор #2 -: Декември 16, 2005, 08:05:49 am »
А според мен не е уместна.
Зачатие е за борба със стерилитета....това, че календара може да се ползва и от непроблемни жени е добре но мисля, че думата семейно планиране е достатъчна. Иначе ще станем клюкарник като бг-мама.
Това, че имате вече деца по никакъв начин не ви пречи да ползвате календара а и да не забравяме основната негова цел.
Нека не забравяме сдружение Зачатие е в основата...и за какво се бори.
Мама мия не се притеснявай...не вършиш нищо нередно :lol:
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
Имам чувството, че върша нещо нередно.
« Отговор #3 -: Декември 16, 2005, 08:34:37 am »
Мамче, мисля, че календара е полезен за всяка жена по принцип (както хартиеното менструално календарче), но календарния метод е много несигурен откъм предпазване от забременяване. Може би ако мериш температура, ще има някакъв по-смислен ефект, но пък е стресиращо... Въобще, струва ми се, че жените, които са родили желания брой деца, би трябвало да се предпазват с някакъв по-сигурен метод, като хапчета, примерно. Спирали не - те са рискови. Презервативи в семейството ми се струва неприемливо. Е, то не останаха други сигурни методи ;)
Имам чувството, че върша нещо нередно.
« Отговор #4 -: Декември 16, 2005, 14:52:05 pm »
Цитат
Мамче, мисля, че календара е полезен за всяка жена по принцип (както хартиеното менструално календарче), но календарния метод е много несигурен откъм предпазване от забременяване


Напълно съм съгласна. И все пак, както казвате, календарът може да бъде полезен за всяка жена, която иска да проследява цикъла си. Ясно ми е, че не такъв е бил първоначалният замисъл, но на практика, календарчето се оказва много по-богато на възможности, отколкото е било планувано. Това според мен е чудесно! Видях, че Вие се стараете да го споделите с жени и от други страни и превеждате на различни езици. Можете да го споделите и с нас - достатъчно е в профила да се отметне, за какво се използва календарът (като помощно средство за забременяване или само за проследяване на месечния цикъл). Така и статистиката на забременелите потребителки ще бъде много по-точна, защото ще е ясно, колко действително са искали да забременеят.
Няма да се натрапвам повече. Включих се повторно само за да доразвия идеята си. Благодаря, че ми отделихте внимание!
И съвсем искрено пожелавам на всички Вас скорошно сбъдване на мечтата за бебе! Все пак Коледа е време за чудеса!
Поздрави!
Имам чувството, че върша нещо нередно.
« Отговор #5 -: Декември 16, 2005, 15:00:51 pm »
Не се натрапваш. Твоето мнение е важно за нас  :D
*

    Wizard

Имам чувството, че върша нещо нередно.
« Отговор #6 -: Януари 25, 2006, 14:07:27 pm »
Всеки има право на мнение-изразете го... :lol:
http://calendar.zachatie.org/jsp/common/tickers/ticker110.gif[/img][/url]
Имам чувството, че върша нещо нередно.
« Отговор #7 -: Януари 25, 2006, 15:23:59 pm »
Цитат на: Wizard
Всеки има право на мнение-изразете го... :lol:
http://calendar.zachatie.org/jsp/common/tickers/ticker110.gif[/img][/url]



а ти какво точно искаше да изразиш че не ми стана много ясно  :roll: :P
*
Имам чувството, че върша нещо нередно.
« Отговор #8 -: Януари 25, 2006, 15:36:14 pm »
Ами май се е пробвала да си сложи графика, ама неуспешно :wink:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Имам чувството, че върша нещо нередно.
« Отговор #9 -: Януари 27, 2006, 13:44:21 pm »
Разбира се, че календарът може да се ползва от всеки. Няма никакви ограничения и проблеми. Аз примерно го ползвам освен по предназначение и да си въвеждам задачите за деня, много ми е удобно.

Ако сме дали акцент върху забременяването, то е защото това е трудната част. На една жена, която се предпазва от забременяване, не са й нужни голяма част от екстрите на календара. С други думи, много по - просто е да се напарви един календар с цел предпазване и доста по - сложно такъв като нашия. Да не говорим, че имаме още много идеи за доразвиване и разширяване в насока към репродукцията, бременността, мъжките проблеми и т.н.

И пак казвам - всеки е добре дошъл да ползва календара.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу