0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    vkas

Здравейте, момичета:)

От скоро влизам в клуба, но съм възхитена от милото отношенеи на момичетата тук и готовността им за помощ с информация.
И в случая ще помоля за такава.
Значи аз съм от Бургас, на 31г. С един яйчник съм и една тръба, вследствие травматологична киста и последвала операция на 16год.
Преди 4год ми откриха и 2 миомни възела, които към момента са с размери 2 на 2 см, разположени в стената на матката. Знам че имам и сраствания от предишната операция, които пречат. Незнам и какво е състоянието на тръбата и яйчника....
Опитваме за бебче,но не се получава:(
Изчетох доста информация и реших да си оперирам миомите. В Бургас никой не се наема да ми направи такава операция, защото"мястото било много кръвоснабдено и било опасно". Затова се ориентирах към София - доц.Попова от 5та градска болница или д-р Славчев от Майчин дом.
Моля и за информация за приемните им часове.
Моля момичетата, които са се оперирали да споделят впечатленията си.
Ако искат може да ми пишат и на E-mail: misti_bisti@yahoo.com

Благодаря Ви предварително:).
*
кого да избера - доц.Попова или д-р Славчев?
« Отговор #1 -: Декември 02, 2005, 22:08:19 pm »
zdrawej. Аз съм ходила и при двамата / беше ми махната кист, за която има съмнения че е карцином / За щястие за сега не ми се налага операция.Ще намеря визитките и ще ти пратя приемните им часове.
Та значи, и двамата са на най- високо ниво.
Моя приятелка я оперира Попова.Сега си има бебче. Но пък заради дермоидна киста и махна един яйчник и доста от другия  / може би така е трябвало. Тя е работила дълги години в онкологията и личното ми мнение е ,че преди всичко е онколог.
Ако на мен ми се наложи / да не дава господ / ... ще ми е трудно да избера.
От онкологията ми препоръчаха горещо Славчев , имайки предвид че не съм раждала.Пък разбирам ,че и ти не си

Мисля ,че е най- добре да отидеш на прегледи и при двамата
Да събереш мнения.
Мога лично да те заведа
*
кого да избера - доц.Попова или д-р Славчев?
« Отговор #2 -: Декември 02, 2005, 22:13:51 pm »
а ,още нещо: и за двамата получих препоръки , с думите ,че освен отлични оператори са и много отговорни и ще направят възможно най- щадяща операция.
Името на Славчев се спряга, като хирурга, който през последните три години прави едни от най сложните операции и се заема съсъ случаи, от които негови колеги се отказват
Не знам дали имам право да те съветвам. Трябва да избереш този, който ти вдъхне по- голямо доверие при срещата ви


/ аз избирам Славчев /  :oops:
*
кого да избера - доц.Попова или д-р Славчев?
« Отговор #3 -: Декември 03, 2005, 22:08:36 pm »
Mnogo ti blagodarq didon za poleznata informacia. Shte se radvam ako mi poddyrzame vryzka po e-mail. Moq e misti_bisti@yahoo.com. I ako moje da pomolq za informacia za priemnite dni na d-r Slavchev.
Blagodarq ti predvaritelno.
*

    mimss

  • *
  • 156
  • И от най-тъмните облаци вали светла вода!
кого да избера - доц.Попова или д-р Славчев?
« Отговор #4 -: Декември 07, 2005, 18:36:03 pm »
Славчев приема в Майчин дом - София. Не помня номера на кабинета, но е на 2 ет.

Преглежда само в понеделник от 15 до ок 21ч.

Добре е да запишеш час предварително, защото иначе може да чакаш и до 22ч. пред кабинета.

тел. 02/917 22 23 - най-сигурно е да звъниш в понеделник, за да вземеш час за следващ понеделник например.

Успех!
кого да избера - доц.Попова или д-р Славчев?
« Отговор #5 -: Декември 08, 2005, 13:24:20 pm »
Аз съм чувала отлични неща за Славчев - оправи една позната, която имаше доста проблеми. За д-р Попова също казват, че е много добра, но аз лично съм ходила веднъж при нея и съм безкрайно разочарована от бездушното и отношение и желанието да печели.
На мен ми махнаха преди години 4 см миома в предната стена, без проблеми, даже не ми отвориха кухината на матката.

Успех! :D
Благодаря ти, Бени!







кого да избера - доц.Попова или д-р Славчев?
« Отговор #6 -: Декември 12, 2005, 09:29:06 am »
:( По последни новини - мен вероятно също ме очаква операция за премахване на два броя миомни възела (по-големият е 1,5 см). На 20-ти съм на консултация при доц. Щерев и тогава ще знам със сигурност, но вече се подготвям душевно...

Изчетох всичко писано тук и в дир-а по въпроса и имам следните въпроси:

1. Каква е цената на тази операция?
2. Колко болничен дават за удоволствието и колко от него не може да бъде пренебрегната (мисълта ми е, че поне да речем 5 дни си вън от играта)?
3. Операцията може ли да мине през здравната каса?
4. За колко напред се определя и в какъв момент от цикъла се прави?

Аз съм имала много въпроси май...  8O

Целувки и прегръдки!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

кого да избера - доц.Попова или д-р Славчев?
« Отговор #7 -: Декември 12, 2005, 10:23:37 am »
Здрасти Камбозола, пиши първо къде са миомните възли и за лапароскопия, или за хистероскопия става въпрос? Иначе съм правила и двете и мога да ти бъда полезна с инфо :D
Благодаря ти, Бени!







кого да избера - доц.Попова или д-р Славчев?
« Отговор #8 -: Декември 12, 2005, 10:52:54 am »
Ми не знам къде са  :oops: В смисъл, че нямам медицинско наименование на мястото, където се намират. Иначе Савова всъщност се притеснява, че е възможно единият да деформира маточната кухина... начи сигурно е някъде в нея?!... (да си имам обясненията просто!)
Вероятно ще знам повече на 20-ти, като се видя с Щерев.
Относно операцията - каза, че се оправя с коремна такава, което означава, че не е лапароскопия (за това и за колко време ще се пазим питах изрично  :wink: )

Така че на мен въпросите ми се отнасят по-скоро до тази традиционна интервенция, не до лапаро/хистеро- скопиите.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
моля те за инфо
« Отговор #9 -: Декември 12, 2005, 11:56:28 am »
Моля те да ми кажеш по кое време се прави операция-коремна.Става дума за цикъла
кого да избера - доц.Попова или д-р Славчев?
« Отговор #10 -: Декември 12, 2005, 14:31:13 pm »
Камбозола, чакай сега - коремна операция за две миоми, от които по-голямата 1.5см? Иначе, няма проблем, правила съм и коремна операция. :D
Моята миома обаче беше 4 см, отпред на фундуса, което ако не бъркам ще рече в маточната стена. Къде мислиш да я правиш операцията? Мисля си, че доц.Щерев може да те погледне, но все пак това не му е тясна специалност. Щом не става забременяване с тия мимоми, направо ги разкарай.
Ако ти правят отворена, коремна операция, после трябва да се въздържаш от бременност поне 6 месеца. Ако е лапароскопски - само 1-2 обикновено. Какво ти казаха за пазенето?
Коремните операции и лапароскопиите се поемат от касата, за хистероскопията няма клинична пътека, но ако я правиш в държавна болница, финансира се от държавния бюджет.
Все пак хубаво провери дали няма да някъде да се навият да ги махнат лапароскопски (и ако местоположението позволява, де). Иначе и коремната не е толкова страшна, но после трябва да си почиваш.
Болнични обикновено дават, както следва - при коремна операция - до шест месеца, от които поне един е добре да почиваш, за лапароскопия - един месец, от които поне 1 седмица е добре да почиваш, хистероскопията - дават 15-тина дни, от които поне 3-4 дни почивка е добре.

Ако мога да съм ти полезна с друго, казвай :D
Благодаря ти, Бени!







кого да избера - доц.Попова или д-р Славчев?
« Отговор #11 -: Декември 12, 2005, 14:32:39 pm »
Цитат на: cambozola
Иначе Савова всъщност се притеснява, че е възможно единият да деформира маточната кухина... начи сигурно е някъде в нея?!... (да си имам обясненията просто!)

Ей тия в кухината ги махат с хистероскопии, но май по-рядко са там.
Благодаря ти, Бени!







кого да избера - доц.Попова или д-р Славчев?
« Отговор #12 -: Декември 12, 2005, 14:39:19 pm »
Леле Фрешчеееее - ти си направо енциклопедия по тия въпроси, личи си през какво си минала  :kiss:
За коремната операция - така ми каза Савова, нищо не е 100%, докат не чуя на доцента тежката дума - всъщност консултацията при него ще е точно, за да разберем дали въобще ще се оперирам и как.

Въпросите явно ще трябва да задавам след това :)

айде, успех на теб с почивката и празнуванията  :D  И хубави подаръци да получиш  :wink:
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: кого да избера - доц.Попова или д-р Славчев?
« Отговор #13 -: Януари 04, 2006, 18:19:28 pm »
Цитат на: vkas
Здравейте, момичета:)

От скоро влизам в клуба, но съм възхитена от милото отношенеи на момичетата тук и готовността им за помощ с информация.
И в случая ще помоля за такава.
Значи аз съм от Бургас, на 31г. С един яйчник съм и една тръба, вследствие травматологична киста и последвала операция на 16год.
Преди 4год ми откриха и 2 миомни възела, които към момента са с размери 2 на 2 см, разположени в стената на матката. Знам че имам и сраствания от предишната операция, които пречат. Незнам и какво е състоянието на тръбата и яйчника....
Опитваме за бебче,но не се получава:(
Изчетох доста информация и реших да си оперирам миомите. В Бургас никой не се наема да ми направи такава операция, защото"мястото било много кръвоснабдено и било опасно". Затова се ориентирах към София - доц.Попова от 5та градска болница или д-р Славчев от Майчин дом.
Моля и за информация за приемните им часове.
Моля момичетата, които са се оперирали да споделят впечатленията си.
Ако искат може да ми пишат и на E-mail: misti_bisti@yahoo.com

Благодаря Ви предварително:).
Здравей. Искам да ти кажа за доц. Попова.Значи аз лично съм оперирана в нейното отделение но не от нея тя само ме прегледа и определи дата на постъпване.Чаках 4ч. да ме прегледа понеже имаше много жени.Значи докато бях в болницата останах с много добри впечетления за нея.Много отговорен лекар да не говоря за отделението изключително чисто ходила съм и в други но там просто всичко е на ниво както починените и само лекарите които са и екип са 12 нататък са сестри санитари.Повечето опер. жени бяха от провинцията  много голям наплив тя да оперира.Отделението беше пълно и тя прави доста тежки операций .Случвалосее на ден по 5 да правят. Само да ти кажа да знаеш ако постъпваш там че искат символично дарение за отделението.С всички жени които разговарях там бяха много доволни и те повечето бяха с тумори.Всичко това ти го казвам като човек които е бил и е видял за 15 дни там.Отиди и виж какво ще ти каже. Дано поне малко съм ти помогнала.Желаяти успих :!:  :wink: