0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

микробиология, какво представляват...?
« -: Декември 12, 2007, 16:44:47 pm »
Здравейте,
от известно време се въртя в цикъла изследване-лекарства-преглед-изследване и т.н.
За съжаление не се подобрявам.
Първо имах clue cells, за които ми предписаха ДалацинС. След това пак имах Clue cells! Резултатът от  това второ изследване беше абсолютно същият. Рецептата този път-Флажил вагинално, а последвалото изследване - епителни клетки и микоплазми за разнообразие...
В иследванията на съпругът ми не се открива нищо, а и не сме правили секс, докато се "лекуваме"!!!
Може ли някой да ми обясни какво точно представляват епителните клетки и по-специално микоплазмите и как се "хващат"?
Бих искала също да попитам в коя лаборатория правят антибиограма? До сега ходя в Кандиларов. Там няма.
Благодаря на всички, които ще се отзоват!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: микробиология, какво представляват...?
« Отговор #1 -: Декември 13, 2007, 06:03:01 am »
Епителни клетки е едно - това е повърхностният слой клетки /епител/, а микоплазми друго - това са патогенни микроорганизми.
Clue cells - това в случая са  вагинални епителни клетки, покрити с бактерии така, че границите им стават неясни.
Признак за Бактериална вагиноза /B.V./
Ето ти и картинка:
Епителни клетки с бактерии и без бактерии:

Микоплазмите са  най-малките и прости действителни организми, които са  известни. Те са група еубактерии, облигатни паразити по различни животни и растения.
 За разлика от другите прокариоти микоплазмите нямат стена. 
Ето снимка на микоплазма - стрелките сочат места на прикрепване към клетката-гостоприемник.

Честа причина за заразяване са домашни животни - кучета напр.
Лекува се, не е толкова опасно

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: микробиология, какво представляват...?
« Отговор #2 -: Декември 13, 2007, 09:12:34 am »
Мерси, а защо епителните клетки се споменават изрично в изследването? Не е ли нормално да ги има?