0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

iskam da popitam.......
« -: Януари 05, 2005, 10:07:43 am »
Zdraveite na vsi4ki.Iskam da popitam,dali e vazmojno pak da imam problem sas bremenostta?Tai kato predi 2 godini prejivqh abort,pri4inata be6e lipsa na sarde4na deinost na ploda.Sega pak sam bremenna i mnogo sam pritesnena.Utre 6te hodq na lekar ,stiskaite mi palci DANO VSI4KO E NARED.Pojelavam na vsi4ki prez novata 2005 godina da jivi ,zdravi i Vi pojelavam nai-iskreno da se sdobiete s taka jelana rojba.
iskam da popitam.......
« Отговор #1 -: Януари 05, 2005, 10:17:19 am »
Стискам ти палци. По-малко се притеснявай. Леко и безпроблемно бременеене ти пожелавам и най-прекрасното бебче. :crossfingers:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
iskam da popitam.......
« Отговор #2 -: Януари 05, 2005, 10:38:57 am »
И аз ти стискам палци!!!Дано всичко бъде наред този път!Ела да ни разкажеш как е минал прегледа и не се притеснявай-ще имаш прекрасно бебче! :babyflips:
<br />
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
iskam da popitam.......
« Отговор #3 -: Януари 05, 2005, 10:45:38 am »
Това, че един път е станало така, не означава ще пак ще стане. Всичко ще е наред. И моля те, пиши на кирилица.
Посещение при лекар.
« Отговор #4 -: Януари 06, 2005, 18:38:04 pm »
Искам да разкажа как мина посещението при моя гинеколог.Гледаме на видеозон близо 10 минути,каза че има плод ,но тъй като сам близо 8г.с ,по нейните думи е твърде рано да се види сърдечната дейност на плода.Предписа ми да пия "Duphaston", "Foladcid", "Papaverini hydrocloridum".Ако знае някой за какво се предписват последните две,ще го помоля да ми обясни.Тъй като доктора не ми обясни.Не и рареших да ме прегледа на магарето.Тя ми отговори ,че не е нужно тъй като съм в рисков период.Викаме пак на преглед след 2 седмици,дано да види малко туптящо сърчице.
*
iskam da popitam.......
« Отговор #5 -: Януари 06, 2005, 18:51:27 pm »
"Folacid" - това е фолиева киселина, витамин от групата на B витамините, необходима е да се пие от бременни в първите седмици на бременността и за жени, които имат намерение да забременяват. Има статии за фолиевата киселина в сайта - прочети там е обяснено много подробно.

"Papaverini hydrocloridum" не знам какво е, но съм чувала че го изписват също в първите седмици на бременността.

Лека и спокойна бременност  :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
iskam da popitam.......
« Отговор #6 -: Януари 06, 2005, 19:28:46 pm »
Papaverini hydrocloridum-спазмолитик е-има релаксиращ ефект върху гладката мускулатура на матката.
<br />
Едно питане
« Отговор #7 -: Януари 20, 2005, 15:51:46 pm »
Искам да попитам дали е възможно  Дуфастона да предизвика спонтанен аборт.Една близка твърди че в него е причината.Аз мисля че не е така ,даже мисля че предпазва от аборт.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
iskam da popitam.......
« Отговор #8 -: Януари 20, 2005, 16:11:03 pm »
Дуфастонът е прогестерон - така нареченият хормон на бременността, който се отделя от жълтото тяло и служи за подготвянето на лигавицата да приеме зародиша, както и за неговото изхранване. Така че дуфастонът в никакъв случай не е причина за аборт.
iskam da popitam.......
« Отговор #9 -: Януари 21, 2005, 10:39:05 am »
Незнам тук ли е мястото да изразя моите чуства.Много съм щаслива.Преди малко се върнах от гинеколожката , която посещавам,повече от 2 години.Много съм доволна от нея.Прегледа  ме на видеозона и видяхме едно туптящо сърчице.Даже си поплаках от радост.Искам да честитя на всички акушер гинеколози празника.Да им пожелая все по често да ни радват с хубави новини.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
iskam da popitam.......
« Отговор #10 -: Януари 21, 2005, 10:46:07 am »
Браво!Новината е страхотна!Радвай се сега на малката точица и го давай по-спокойно,без никакви лоши мисли.Пожелавам ти да родиш едно прекрасно здраво бебче!УСПЕХ!
<br />
iskam da popitam.......
« Отговор #11 -: Януари 21, 2005, 10:52:57 am »
Браво време беше тази година някой да съобщи тази хубава новина. Пожелавам ти много щастие, лека бременност и едно здраво и хубаво бебе.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
iskam da popitam.......
« Отговор #12 -: Януари 21, 2005, 10:53:31 am »
Честито mari_23  8)  8)  8)
Чудесна новина! Лека бременност, много спокойствие и усмивки ти желая и много сладко и здраво бебче  :)
 ylinfant  :sunshine:
:)