0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Разчитане на графиката
« -: Ноември 26, 2007, 21:20:40 pm »
Здравейте,

как разчитате графиката ми, която се намира в подписа?

Закъсняваща овулация???

Имам пред вид конкретно една от индикациите на ову-прозрачна слуз-цяла седмица след предвидените от календара фертилни дни?...

Благодаря!
*
Re: Разчитане на графиката
« Отговор #1 -: Ноември 27, 2007, 08:58:07 am »
Здравей vrabche,
Графиката ти не се вижда.
Пишеш, че имаш цервикална слуз седмица след определените от календара фертилни дни, а как е БТ. Само по данни за цервикалната слуз, малко трудно може да се определи кога е овулацията.

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: Разчитане на графиката
« Отговор #2 -: Ноември 27, 2007, 13:17:03 pm »
Здравей Зеленоочка,

темпрература не съм мерила, мислех, че слузта е по-сигурен индикатор.

Препратка към графиката ми има в подписа ми като линк, защото не знам как да я направя като твоята например да се вижда.....
*
Re: Разчитане на графиката
« Отговор #3 -: Ноември 27, 2007, 13:24:21 pm »
vrabche виждам ти подписа, обаче не се отваря графика. Отваря се календара само.
Цервикалната слуз, много често не може да бъде определена точно, докато при БТ си има данни от термометъра, които могат да се анализират.

Влез си в профила в календара и следвай тези указания за да направиш лентичката си като моята:

5. Създаване на лентички за форумите 

         Овулационният календар предоставя възможност да си генерирате код, който да поставяте в подписа (сигнатурата) си във форумите, които посещавате. Това представляват добилите напоследък популярност "лентички" - картинка, която представлява линк към Вашата текуща графика.
         За да си направите лентичка, първо се уверете, че сте маркирали в профила си, че позволявате графиките Ви да бъдат видими за другите потребители. В противен случай линкът към Вашата графика ще води до съобщение за грешка. Отидете в ляво и от навигационноте меню изберете линка "лентички". Ще ви се отвори галерията с лентички, с които разполага календара. Изберете своята лентичка, като кликнете с мишката върху нея. Ще ви се зареди нова страница, на която ще е изобразена избраната от Вас лентичка, а под нея в текстово поле календара ще ви генерира код, кйто трябва да копирате и поставите в подписа (сигнатурата) на форумите, които посещавате. Така Вашата графика ще може да бъде разгледана от другите участници във форума. (ето от тук го взех този текст http://calendar.zachatie.org/work/HelpHowCalendar).

А тук можеш дапрочетеш повече за базалната температура и цервикалната слуз http://calendar.zachatie.org/work/HelpWhyCalendar

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: Разчитане на графиката
« Отговор #4 -: Ноември 27, 2007, 15:27:21 pm »
сега вижда ли се?
*
Re: Разчитане на графиката
« Отговор #5 -: Ноември 27, 2007, 16:16:48 pm »
mrawche или vrabche избери си един ник, че модераторите ще те скастрят ;)
Мила, наистина без данни за БТ ми е ужасно трудно да ти кажа кога ти е била овулацията. Виждам че на 14-ти ден си имала някаква болка в корема - може да е от овулацията. Виждам и кога си отбелязала дните с фертилната цервикална слуз, но трябва да знаеш че такава слуз се появява и след овулацията, но не всеки цикъл. Следващият месец следи и температурата и ще можем да коментираме графиката ти. Ама дано няма следващ месец де ;) а още този се похвалиш с двете чертички :)

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: Разчитане на графиката
« Отговор #6 -: Ноември 27, 2007, 16:27:26 pm »
Всъщност съм mrawche :)

....vrabche-то ползувах докато ми изпратят забравената парола на мейла, но исках да поговорим преди това за графиката ми, което и сторихме.

Уговорено е с модератора beast да изтрие vrabche, за да няма излишно натрупване на неактивни никове.

Оставам обаче с vrabche като регистрация за овул.календар....

Както и да е-не знаех, че фертилна церв. слуз може да има и след ову-то.
С тази инфо ми помогна.

Болката не беше точно в корема, а странно чувство на натиск в десния яйчник, което си появява отвреме на време по време на целия цикъл....преди да забременея имах леко увеличение на яйчника заради повишени андрогени, но не си спомням дали беше на десния точно....ако това продължава ще отида на ултразвук.

Не бързам за 2-те чертички още, защото ми е рано, имам почти едногодишен син вече :)
По-скоро искам този път дългосрочно да си следя цикъла, за да видя дали ще се появят отново хормоналните ми отклонения, които преди 2 години ми попречиха да забременея....едното от тях беше цялостно изместване на цикъла назад и синдром на поликистозни яйчници.

Това е общо взето :wink:

Благодаря ти, че ми писа :P