0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Въпрос за температурата
« -: Ноември 09, 2007, 16:01:37 pm »
По принцип много трудно се ориентирам в графиката си на БТ и до сега не съм успявала само по нея да си определя овулацията, за това си помагам с тестове за ову.
Около датата на ову - температурата ми беше 36.7-36.8
След нея спадна на 36.5 - и от 4-5 дни насам постоянно се покачва с по 1-десета.
Днес беше 37.00. Не съм болна, така че мисля че е настинка. Малко ме болят и гърдите
Страх ме е да се надявам, за да не съм пак разочарована. Моля ви за съвет
Повишава ли се температурата ако съм бременна? От ову-то са минали 7 дни :?
Благодаря
*
Re: Въпрос за температурата
« Отговор #1 -: Ноември 09, 2007, 16:14:46 pm »
На 19-ти ден си отбелязала положителен тест за овулация, това означава че овулацията не е същата вечер, а след 24 до 36 часа!
Според БТ на 21-ви ден имаш 36.5 градуса, а на 22-ри не си мерила. На 23-ти ден вече си с 36.9 градуса БТ, което според мен значи, че овулацията е била или на 21-ви ден (ако на 22-ри БТ е била пак висока, което сега не можеш да знаеш) или овулацията е била на 22-ри ден (ако пък БТ е била отново 36.5). Ако съдим по болките в корема, предполагам че овулацията е била на 21-ви ден (не изключвам възможността за овулация на 22-ри ден). Надявам се и пожелавам да сте я оползотворили.
Нормално е след овулацията БТ да се повишава, в реда на нещата е. От това не може да се каже има или не бременност. Изчакай, имай търпение.

Какво е това извънменструално кървене до 16-ти ден?

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Въпрос за температурата
« Отговор #2 -: Ноември 09, 2007, 16:29:59 pm »
И аз не знам какво е, ходих на лекар, изказаха само предположения. При следващата менструация ще ми правят изследвания на хормони, ТАТ и МАТ. На прегледа 22 ден - имаше спукан фоликул. Само това ми каза лекарката.
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Въпрос за температурата
« Отговор #3 -: Ноември 09, 2007, 18:01:16 pm »
 не знам дали въпроса ми е за тази тема(ако не е ме извинете),но след имплантирането което става след 7/10 ден след О.,какво става с Т?пада ли малко или се поддържа някаква граница? мерси за отговора и се извинявам ако не е бил за тази тема въпроса ми  :oops:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Въпрос за температурата
« Отговор #4 -: Ноември 10, 2007, 08:16:41 am »
не знам дали въпроса ми е за тази тема(ако не е ме извинете),но след имплантирането което става след 7/10 ден след О.,какво става с Т?пада ли малко или се поддържа някаква граница? мерси за отговора и се извинявам ако не е бил за тази тема въпроса ми  :oops:
БТ остава непроменена - висока, но няма определена граница.
По БТ не може да се разбере дали си бременна.
Ако БТ се задържи висока 16 дена след О. се предполага че може да е станало, а ако станат 20 дена - почти е сигурно.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Въпрос за температурата
« Отговор #5 -: Ноември 10, 2007, 18:54:32 pm »

[/quote]
БТ остава непроменена - висока, но няма определена граница.
По БТ не може да се разбере дали си бременна.
Ако БТ се задържи висока 16 дена след О. се предполага че може да е станало, а ако станат 20 дена - почти е сигурно.
[/quote]

в моя случай Т е непроменима(с малки изключения де)около 19 дена..поддържам около 36.80-36.90..това "достатъчно висока" ли е?или всяка жена е индивидуално?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Въпрос за температурата
« Отговор #6 -: Ноември 11, 2007, 10:26:07 am »
За да е имало О. разликата в БТ през ФФ и ЛФ трябва да е 0,4-0,6 градуса /това показва че е имало О. и че всичко е наред с ЖТ/.
След като БТ се повиши трайно  конфигурацията на графиката трябва да е относително хоризонтална в ЛФ.

Ето общ вид на една норнална графика:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум