0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    nadia_euro

Цикъл ли е...?
« -: Октомври 30, 2007, 13:42:22 pm »
Здравейте!
Имам следния проблем: преди година и половина родих по нормален път. Кърмих до осмия месец. От 5-6 месеца насам всеки месец по едно и също време ми идва нещо като цикъл, но продължава само един ден и е  кафеникаво и почти няма кръв /тоя ден минавам с една -две превръзки, и то само с кафеникавото по тях/.Сега пък от десет дни ми закъснява. Правих тест-отрицателен е. Миналата седмица бях на гинеколог, прегледа ме с ехограф, разпитва ме, но каза, че не вижда някакъв проблем. Изписа ми вит.А и С и Утрогестан, които да пия по една схема три месеца.Взе ми цитонамазка и сега чакам резултатите от нея.
Моля, ако знаете, кажете ми какво може да ми има.
*

    nadiaeuro

  • *
  • 2
  • Мечтая да пътувам!
Re: Цикъл ли е...?
« Отговор #1 -: Октомври 30, 2007, 13:54:58 pm »
Забравих да кажа, че хормонални изследвания не са ми правени, защото доктора каза, че може би нямало нищо да покажат.

Научих...., че най-лесният начин да израстна като човек е да се обградя с хора, които са по-умни от мен.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Цикъл ли е...?
« Отговор #2 -: Октомври 30, 2007, 15:24:30 pm »
Забравих да кажа, че хормонални изследвания не са ми правени, защото доктора каза, че може би нямало нищо да покажат.

Точно те ще покажат дали има хормонален проблем или не.
Според мен, потърси друго лекарско мнение преди да пиеш хормони (утрогестана).
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    nadiaeuro

  • *
  • 2
  • Мечтая да пътувам!
Re: Цикъл ли е...?
« Отговор #3 -: Ноември 01, 2007, 09:24:07 am »
Благодаря за отговора! И на мен ми се видя съмнително да ми предписва хормон без изследвания.

Научих...., че най-лесният начин да израстна като човек е да се обградя с хора, които са по-умни от мен.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Цикъл ли е...?
« Отговор #4 -: Ноември 01, 2007, 10:06:03 am »
Твоят лекар се опитва да лекува следствието, а не причината. Явно предполага, че прогестеронът ти е нисък и иска да го нормализира чрез утрогестана. Аз също съм имала такива периоди. Пусни си хормонални изследвания на 3 ден от началото на цикъла, полагат ти се от касата.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde