0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Спермограма в Клиника Щерев
« -: Септември 19, 2007, 14:20:28 pm »
Здравейте на всички,
Днес за първи път посетих клиника Щерев за първоначален преглед.   Лекарката (д-р Юнакова) ме прегледа и назначи последващи изследвания както следва: 1. Спермограма; 2. Хормони; 3. Преглед на проходимостта на тръбите.
Обръщам се към Вас със следния въпрос: Какви са условията за провеждане на спермограма в тази клиника? Искам да подготвя мъжа ми и да му опиша какво може да очаква. Прочетох някъде доста стряскащи описания - от сорта в тоалетна или в накакви мръсни помещения... Имате ли опит? Как Вие подготвихте полвинките си затова?
Re: Спермограма в Клиника Щерев
« Отговор #1 -: Септември 19, 2007, 14:27:14 pm »
Не съм чувала мъж, който да не се оплаче, но при тях има отделна стаичка,която е в дъното, след лабораторията, където взимат кръв. От мъж ми знам, че има списания, май и телевизор с филми. Има и къде да се седне - изобщо доста добре си е, но ... си е даване на материал, а на тях това хич не им харесва.
А, и мисля, че трябва предварително записване.
Хайде, успех с половинката и скоро да се похвалиш.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Спермограма в Клиника Щерев
« Отговор #2 -: Септември 19, 2007, 14:35:34 pm »
Там условията за спермограма са отлични! Да добавя към това, което е написала Фоксче, че към въпросната стая има баня и тоалетна. Мъжът ми никога не се е чувствал притеснен от нещо, а много пъти е правил спермограми там. Осигурява се спокойствие и дискретност.
Спермограмите са с предварително записване.
Трябва да е спазвал 3-4 дни полово въздържание, да не е пил антибиотици горе долу 1 месец преди това, да не е прекалявал с алкохол.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Спермограма в Клиника Щерев
« Отговор #3 -: Септември 19, 2007, 14:56:35 pm »
Как Вие подготвихте полвинките си затова?

Герита, твоят мъж как те подготви за прегледа при д-р Юнакова? :lol:

Добре дошла при нас.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Спермограма в Клиника Щерев
« Отговор #4 -: Септември 19, 2007, 15:07:18 pm »
Здравейте на всички,
Днес за първи път посетих клиника Щерев за първоначален преглед.   Лекарката (д-р Юнакова) ме прегледа и назначи последващи изследвания както следва: 1. Спермограма; 2. Хормони; 3. Преглед на проходимостта на тръбите.
Обръщам се към Вас със следния въпрос: Какви са условията за провеждане на спермограма в тази клиника? Искам да подготвя мъжа ми и да му опиша какво може да очаква. Прочетох някъде доста стряскащи описания - от сорта в тоалетна или в накакви мръсни помещения... Имате ли опит? Как Вие подготвихте полвинките си затова?

Здравей, аз и съпруга ми сме пациенти на клиника Щерев и вече имаме зад гърба си един  неуспешен опит ИКСИ , но след 10-ина дни започваме - втори опит...що се отнася до спермограмите - условията са повече от отлични , като се има в предвид че моя съпруг е от много капризните и в началото беше много трудно,  :oops:  но след това вече нямаше нищо против да влиза в стаичката ....условията били много добри ...успех   , стискам ви палци  ....
Re: Спермограма в Клиника Щерев
« Отговор #5 -: Септември 19, 2007, 15:21:13 pm »
Благодаря за отговорите на всички!
Мели, готин въпрос - отговорът го знаеш, щом питаш:)
По повод на мъжете и жените има хубав коментар-разказ в августкия брой на Космополитан, затова как една жена и един мъж преживяват един и същи вид стомашно разтройство по време на ваканция. За мъжа вирусът задължително е по-тежък  и е от най-страшните видове на света, а мъките му нямат равни на никои други:)
Все пак моят мъж сам поиска изследванията и е готов да търсим вариант за бебе - познавам доста мъже, които си мислят и на 40 години, че им е рано и че ще живеят поне 100.
*
Re: Спермограма в Клиника Щерев
« Отговор #6 -: Септември 19, 2007, 15:58:48 pm »
Geritta здравей
Да споделя и моя опит с клиниката. Бях при д-р Юнакова в началото когато тръгнахме по изследвания. Вярно, много е внимателна и отделя време на пациентите, но преди проходимостта на тръбите направи си изследвания за хламидия и микоплазма с антибиограма, защото няма да ти назначи! Ако попрочетеш тук ще се информираш повече за това.

А за спермограмата - казали са ти вече че е с предварително записване, 3-5 дни въздържание, без консумация на алкохол предната вечер. От мъжа ми знам че там е хубаво, отделения материал се оставя в стаята и от там го вземат за изследване, резултата става за около 30мин според-зависи.

Успех  :)
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Слдваща стъпка - хидротубация
« Отговор #7 -: Октомври 02, 2007, 18:52:44 pm »
Здравейте отново,
Ще споделя още няколко преживявания от клиниката.
Мъжът ми премина спермограмата - излезе нормална, а той ,както сам сподели, имал чувството, че когато излиза от клиниката всички само него гледали и знаели от коя стаичка излиза . Това разбира се го каза с голяма доза самоирония :)
Хормоналните изследвания - също са в граници, но с гранично висока стойност на FSH хормон. Лекарката ми обясни, че това ( разликата в нивата на двата хормона) би могло да е признак за намаляващ яйчников резерв.Аз съм на 33 (34 навършвам скоро) и не очаквам и друго да ме сполети, но въпреки това тази вест ме притесни.
Направих и тест за хламиди - както ме посъветва Титката тук ( благодаря за което), отрицателен, а лекарката наистина въпреки, че не беше го назначила се зарадва като видя, че е  направен.
Хидротубация - аз се бях доста притеснила и стегнала вследствие на което си усложних сама прегледа - направих спазъм, но въпреки това завършихме изследването - засега няма данни за запушени тръби. Лекарката се отнесе с разбиране към проблема със спазъма, както и сестрата, която и асистираше,изчакаха ме да се успокоя, за което съм им много благодарна, дори сестрата ми разтри ръцете, тъй като бяха изтръпнали и схванати. При тази натовареност в клиниката можеха просто да прекъснат изследването и да назначат друг час.
Следва редовна фоликуметрия и проследяване на овулацията...
*
Re: Спермограма в Клиника Щерев
« Отговор #8 -: Октомври 03, 2007, 08:55:58 am »
Geritta радвам се, че всичко е минало добре. Хайде все така напред да вървят нещата :)  :bighug: :goodluck:
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: Спермограма в Клиника Щерев
« Отговор #9 -: Октомври 13, 2007, 20:14:18 pm »
Аз също съм пациентка на тази клиника, но лекуващият ми лекар е д-р Андреева. Много съм доволна. Моят съпруг има назначен час за спермограма за 15.10.2007. Не смятам да го подготвям по никакъв начин, пък и като му казах че трябва да се направи изследването, веднага каза добре и повече не се е оплаквал. Притеснявам се само, че няма да мога да отида с него, а той не говори български, та се чудя как ще му обяснят всичко. Но съм сигурна че ще се справи някак.
Ще пиша после как е минало.