0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Кои болки в корема са нормални
« -: Октомври 09, 2007, 09:09:09 am »
Здравейте момичета,
порових се из нета, но никъде не намерих точен отговор на това кои болки в корема трябва да ме притесняват в 5 месец. От няколко дена имам неприятно усещане - болка е силно казано, но все пак е достатъчно досадно и постоянно, за да ме притесни. Тези които се водят разтягане на матката сякаш са друг тип - за ден-два минаваха. А сега ту от ляво, ту отдясно ме боли и се чудя дали е нормално за този период. Преди 4 дена бях на ехограф, нямаше проблеми, но тревогата си остава. Мнения?  :?
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Кои болки в корема са нормални
« Отговор #1 -: Октомври 09, 2007, 09:36:03 am »
доста е относителен отговорът.
то сега там се притискат и избутват органи. има си разни болежки от време на време. но какво е, що е може само лекар да ти каже. отиди пак и ходи винаги, когато те притеснява нещо.
*
Re: Кои болки в корема са нормални
« Отговор #2 -: Октомври 09, 2007, 09:41:00 am »
При всяко нещо, което те притеснява - звъниш на лекаря си. И аз съм имала много притеснения, най - различни - нормално е, звъняла съм му за всичко.
*
Re: Кои болки в корема са нормални
« Отговор #3 -: Октомври 09, 2007, 11:07:33 am »
Да, ясно ми е, че се избутват разни органи, може би по-лесно ще получа отговор на въпроса: кой болки са опасни? Ясно е, че е необходим преглед, щом нещо ме притеснява, но нали все пак трябва да различавам параноята от реалното оплакване. Чета, че много момичета пият но шпа, но при мен никоа не е имало такава необходимост...
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Кои болки в корема са нормални
« Отговор #4 -: Октомври 09, 2007, 11:32:17 am »
Ани и аз имам този проблем-не мога да преценя коя болка е нормална.А не мога и да звъня за най-малкото на лекаря.Някак си не съм от този тип хора.Събота и Неделя имах силни болки в кръста и яйчниците-мислех,че е от запека,защото тогава обикновено съм с такива болки.Вчера обаче бях на преглед и се оказа,че съм с контракции,а точно пък тогава нямах никакви болки.
<br />
*
Re: Кои болки в корема са нормални
« Отговор #5 -: Октомври 09, 2007, 11:40:25 am »
Аничка, аз също влизам в 5 месец и от няколко дена имам странни усещания, които не наподобяват болките досега. Установих, че ме боли и не мога да мръдна направо, когато бебокът се обръща. Първо ме заболява, после лягам и като си погледна корема - една твърда топка в единия край, а останалата част от корема е мекичка. Не пия но-шпа, а си го галя да се успокои и след време и на мен ми преминава болката. След ехографа установиха, че сега е със седалищно прилежание, а преди беше с главичка надолу. Разбира се, при теб може да е нещо друго - разтягане на връзки, притискане на дебелото черво и т.н., така че ако те притеснява много - отиди на лекар. Успех!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Кои болки в корема са нормални
« Отговор #6 -: Октомври 09, 2007, 11:47:28 am »
аз пък четох,че не е хубаво да си пипаме много корема,особено при контракции.
<br />
*
Re: Кои болки в корема са нормални
« Отговор #7 -: Октомври 09, 2007, 11:52:35 am »
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/1094/87/
виж това може да ти помогне

иначе и аз имах болки в корема и в 5 и в 6 месец, без втвърдявания, само болки ниско долу - не много силни. и сега ми се случва, по-рядко.

*
Re: Кои болки в корема са нормални
« Отговор #8 -: Октомври 09, 2007, 13:49:04 pm »
Това, че и при вас има подобни болки ме успокоява. От всички видове болежки обаче най-много ме притеснява тази в дясно, около яйчника. Казвам около, защото усещането е по-различно и болката е тъпа, но постоянна. През няколко дена се появява, после изчезва, пак се появява... Не виждам смисъл да звъня на лекарката си, защото бях при нея в четвъртък и да чукна на дърво-всичко беше наред. Все си казвам, че е нещо от червата и се надявам да съм права  :oops:
*
Re: Кои болки в корема са нормални
« Отговор #9 -: Октомври 09, 2007, 14:48:07 pm »
А ако е апандесит!!!
Иди на лекар
*
Re: Кои болки в корема са нормални
« Отговор #10 -: Октомври 09, 2007, 14:58:10 pm »
Болките при апандесита са съвсем различни - остри и пробождащи.
http://www.standartnews.com/archive/2003/08/06/health/s3804_6.htm
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Кои болки в корема са нормални
« Отговор #11 -: Октомври 09, 2007, 22:02:34 pm »
Аз съм с такава болка около яйчника от самото начало. Разбира се не е постоянна, но досега Док не е видял нищо обезпокоително...

*
Re: Кои болки в корема са нормални
« Отговор #12 -: Октомври 10, 2007, 09:08:24 am »
Мен ме притеснява да не е някой орган, който има нужда от лечение. Болките нека си ги има, не ме притеснява да ме боли, а това, че не знам дали не е нещо опасно. И най-вече - как ще разбера ако е, за да реагирам своевременно  :? А икак така все на едно и също място...
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Кои болки в корема са нормални
« Отговор #13 -: Октомври 10, 2007, 14:30:48 pm »
Ани4ка,мила, като ти гледам ленти4ката е нормално да имаШ такива болки за съжаление.От сега нататък запо4ва ка4ването на матката по _нагоре и избутването на органите, притискането на нерви, придърпването на мускулните връзки и т.н
Щом си ходила на лекар и вси4ко е ок с теб и бебето зна4и няма да се притесняваШ, ами Ще търпим мили4ка :wink:
И аз съм с постоянна болка много ниско долу, но от ляво и от време на време и от дясно.
Важното е, 4е док ти е казал 4е сте добре, ако все пак не ти спира болката или се усилва върви при друг специалист за по сигурно.
Късмет  :balk_21:



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Кои болки в корема са нормални
« Отговор #14 -: Октомври 10, 2007, 14:42:15 pm »
 Аз затова писах, че не ме притеснява самото  болене, понеже знам, че сега всичко се разтяга, притиска… Но тази болка е толкова слаба, постоянна и досадна, че само ми създава излишни притеснения. А и е по-скоро е в корема, от страна на вътрешната част на бедрото, отколкото до десния яйчник. Мога да я оприлича на премигването на морски фар. По същия начин усещам и болката. А и mpia  като спомена апандисит - сутринта имах втрисане, вече цял ден имам разстройство - как да разбера дали не е това, за да действам светкавично  :?
« Последна редакция: Октомври 10, 2007, 14:44:56 pm от ani4ka »