0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ванина

Бременност след ЕНДОМЕТРИОЗА?
« -: Юли 14, 2005, 17:44:38 pm »
Здравейте всички

явно има много хора, които са с доказана ендометриоза. А аз си мислех, че съм една от малкото. А съм на 26, не съм и мислила някога, че ще имам такива проблеми или че ще се случи точно на мен.

2004 година ми откриха киста, 8 - 9 см, беше се пропукала, изтекло вещество.....и ме оперираха. Отстраниха кистата, но с нея отстраниха и левия яйчник. Беше много тежко, най - вече психически, как ще имам деца, ще мога ли някога изобщо да забременея, как ще се оправя. Казаха ми, че Золадексът е най - доброто, най - безопасното. Бях на Золадекс 6 месеца, до януари тази година.
Последваха редица прегледи, защото останах с един яйчник, а той след отстраняването на другия, образуваше непрекъснато кисти - фоликулярни, но естествено неможех да забременея.
До юни месец беше така, подтискаме кистата, след това опити да забременея.
Юни месец решихме да ми направят втора интервенция. Откриха пак ендометриозни кисти на другия яйчник. Запазиха каквото можаха. Сега яйчникът е възстановен, но няма овулация.
Ще опитваме до края на тази година и ако не стане ще пробваме инвитро.
Споделете с мен вашия опит.
*

    Ani4ka78

  • ***
  • 220
  • Моята принцеса
Ще се радвам да споделите с нас!
« Отговор #1 -: Юли 20, 2005, 13:22:15 pm »
Ще се радвам ако има момичета забременяли след ендометриоза да споделят, за да ни вдъхнат кураж и да разкажат как са протекли нещата при тях.
Много благодаря предварително!
*

    ilianabebo

  • *
  • 8
  • [url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphic
Re: Ще се радвам да споделите с нас!
« Отговор #2 -: Август 20, 2007, 14:39:34 pm »
zdraveite na men mi otkrixa endometrioza v na4aloto na godinata zapo4nax le4enie -xormonalno s primalut vzemax go 6 meseca i ot edna sedmica ve4e ne go pij no za sajalenie lekuvashtijt mi lekar go xvana skreloza zapisax 4as v bolnica tokyda na 27 pri profesor karagiozov neznam kakvo ste stane njkoi da e xodil pri nego daite mi kyra6 :(
№ 22572 - Сватби и годишнини
Re: Бременност след ЕНДОМЕТРИОЗА?
« Отговор #3 -: Август 20, 2007, 15:05:12 pm »
при мен още не е доказана ендометриозата, чакам си хистологията, но бихте ли споделили освен кисти имахте ли някакви други признаци като болезнена менструация или нещо по специфично което да показва че нещо може би не е наред, аз вече взех да си търся симптоми във всичко което ме заболи в корема
Неуспеха не означава, че никога няма да успееш, просто ще ти отнеме повече време.
Re: Бременност след ЕНДОМЕТРИОЗА?
« Отговор #4 -: Август 20, 2007, 16:12:39 pm »
при мен още не е доказана ендометриозата, чакам си хистологията, но бихте ли споделили освен кисти имахте ли някакви други признаци като болезнена менструация или нещо по специфично което да показва че нещо може би не е наред, аз вече взех да си търся симптоми във всичко което ме заболи в корема
Освен болезнена, менструацията ми беше твърде обилна, имах невероятни кръвоизливи. При полов акт изпитвах болки, имунитета ми беше много слаб, разболявах се често. Естествено имах и кисти, сраствания на някои органи...От време на време изпитвах болки в кръста или ниско в корема. Общо зето това беше, но има жени, които нямат никакви признаци, но се пак страдат от такова заболяване. Моята хистология беше готова оше докато бях на операционната маса. Нали все пак трябва да знаят от какво да ме оперират. Не се притеснявай, всичко ще бъде наред. Ще трябва да потърпиш известно време, ако лекуваш ендометриоза. Желая ти късмет!
*
Re: Бременност след ЕНДОМЕТРИОЗА?
« Отговор #5 -: Август 22, 2007, 21:07:31 pm »
За съжаление не знам детайли, но съпругата на мой колега имаше ендометриоза, беше оперирана от д-р Начев от МД-София, след това 6 мес Золадекс и сега имат едно момченце на около 3 годинки. Така че кураж, момичета!


Re: Бременност след ЕНДОМЕТРИОЗА?
« Отговор #6 -: Август 24, 2007, 23:10:37 pm »
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=2967.0;viewResults
ето тук има доста инфо какви са били симптомите, колко от момичетата са забременели.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Бременност след ЕНДОМЕТРИОЗА?
« Отговор #7 -: Август 28, 2007, 15:01:02 pm »
Здравейте, мили момичета!

Аз съм писала само веднъж или два пъти във форума, но редовно го преглеждам и това което искам да споделя с вас е че след операция от киста, при която ми беше отстранен половината от единия яйчник, намалено либидо, болки при полов акт, болезнени менструации, каквито симптоми чета в почето съобщения - вече съм бременна. Не съм пила никакви лекарства каквито вие сте вземали, нито са ми били инджекции и резултата е налице. Ще ви кажа как се лекувах - с хомеопатия. Прочетете в интернет за тази наука, знам че повечето от вас са скептично настроени към нея, но все пак това е вариант, които аз силно препоръчвам, защото съм преживяла всичко което пишете тук. Дано с мен всичко да е наред и стискам палци на всички ви. Поздрави