0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Искам да попитам възможно ли е да варират нивата на тези хормони?
За информация преди 1 год. Инхибин Б беше 93 а този месец е 28.3.
Два поредни месеца измервам LH и FSH - миналият месец (3 ден от цикъл) в референтни граници (не са пред мен) а този мецес правени на 4 ден от цикъла - LH e 13.87 (реф. 1 - 18) и FSH 27.9 (реф. 4 - 13). Вярно е, че съм възрастна но досега съм изследвала няколкократно тези хормони и винаги са били в норма!?! Сега съм много смутена, кажете има ли шанс да не е толкова зле? Щяхме да правим инсеминация този месец, но май ще е добре да послушам док и да отложим?
« Последна редакция: Септември 03, 2007, 13:50:14 pm от symphony* »
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*
Re: За нивата на инхибин, LH и FSH
« Отговор #1 -: Август 08, 2007, 16:53:20 pm »
Отложете инсето този месец, а следващия повтори отново хормоните на 3-ти ден.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    MALENA*

  • ***
  • 176
  • Смисълът на живота придава онова, което му липсва.
Re: За нивата на инхибин, LH и FSH
« Отговор #2 -: Август 08, 2007, 17:59:03 pm »
A аз искам да попитам някои знае ли ТОЧНО какво трябва да е нормалното съотношението ЛХ ФСХ?
Някои казват 1, някои 1,5  :ask:

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: За нивата на инхибин, LH и FSH
« Отговор #3 -: Август 08, 2007, 18:16:13 pm »
A аз искам да попитам някои знае ли ТОЧНО какво трябва да е нормалното съотношението ЛХ ФСХ?
Някои казват 1, някои 1,5  :ask:
аз също се балтах известно време за това съотношение, така и не намерих формулата за чисто математическото уравнение, защото според мен не е ЛХ делено на ФСХ.

symphony*, разбира се че не е толкова зле положението. Къде изследваш инхибина?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: За нивата на инхибин, LH и FSH
« Отговор #4 -: Август 09, 2007, 11:13:46 am »
Eвро, аз съм от Пловдив и го изследвах в Писанец. Те са започнали от около 10-на месеца, защото миналата година през юли, като ги питах все още не го правеха.
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: За нивата на инхибин, LH и FSH
« Отговор #5 -: Август 09, 2007, 11:23:05 am »
symphony*, и аз съм от Пловдив.  :D
Да ти кажа в последно време много недобри отзиви се чуват за Писанец. Инхибина започнаха да го изследват от мин. месец, ако не се лъжа.

Успех следващия месец за инсето!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: За нивата на инхибин, LH и FSH
« Отговор #6 -: Август 09, 2007, 12:20:55 pm »
Хмм, вече не знам на кого да вярвам и на кого не. То, май, взех да ставам подозрителна и недоверчива за всичко що се отнася за нашите проблеми. Но, не мога да си позволя да ходя в София. А и имам съмнения, че изпращайки кръвен серум в Плевен, може качеството на материала да се поврежда по някакъв начин и да се отрази на резултата. Аз, миналата година, когато изследвах Инхибин Б в Плевен, изобщо не очаквах резултат близо до 100, и хем се радвах, хем имах съмнения за лаб. грешка.
Що се отнася до съотношението LH:FSH на мен лекар ми е казвал, че FSH трябва да е около 2.5 пъти по-голям от LH, а тук във форума съм чувала други неща, не знам!?! 
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*
Re: За нивата на инхибин, LH и FSH
« Отговор #7 -: Август 09, 2007, 13:12:16 pm »
И аз си правих миналата година в Плевен,беше 80.64 съответно LH-3.79,FSH-6.47.На 38 съм и сега ме хвърляш в размисъл, дали е възможно рязко да се променят нещата за една година.Да взема да си направя ново изследване ли? 
Re: За нивата на инхибин, LH и FSH
« Отговор #8 -: Август 09, 2007, 13:46:54 pm »
Що се отнася до съотношението LH:FSH на мен лекар ми е казвал, че FSH трябва да е около 2.5 пъти по-голям от LH, а тук във форума съм чувала други неща, не знам!?! 
докторът със сигурност е изпуснал едно не пред думата трябва ...
Re: За нивата на инхибин, LH и FSH
« Отговор #9 -: Август 09, 2007, 22:50:53 pm »
иаз съм изпращала серум за Инхабин.резултат-33,така че ...аз не мисля,чена серума ще му стане нещо.
Re: За нивата на инхибин, LH и FSH
« Отговор #10 -: Септември 03, 2007, 11:12:39 am »
Мили момичета,

Да повдигна пак моята тема за нивата на хормоните ми.
Ако си спомняте, LH и особено FSН ми бяха доста високи миналият месец, за първи път от няколкократните им изследвания. Отложихме инсе заради тях. Док каза този месец да проверя само тях, нямало нужда от инхибин, те сами по-себе си ще потвърдят изчерпан яйчников резерва ако са отново високи.
Но, искам да се похваля, че отново са си същите стойности, както съм изследвала в предишните пъти (преди завишените)и са в референтни граници. Правени са в същата лаборатория.
Ето ги:

LH 2.90
 mlU/ml Ж(фолик.1-18, лутеална-0.40-20, менопауза-15-62), М(2-12)
 
 FSH 5.96
 mlU/ml Ж(фолик.:4 - 13; лутеална:2 - 13; менопауза:20 -138), М(1 - 8 )
 
Малко ме притеснява съотношението, което се коментира, че трябва да е 1:1 а аз, честно казано, при различни референтни, не мога да го изчисля колко е.

Моля Ви, кажете, добре ли стойностите за инсе?
« Последна редакция: Септември 03, 2007, 11:18:33 am от symphony* »
Дано слънчо огрее и моят дом ...
Re: За нивата на инхибин, LH и FSH
« Отговор #11 -: Септември 03, 2007, 16:37:44 pm »
Здравейте момичета и аз да се включа по въпроса за хормоните. Многа съм отчаяна  лоши стойности на фсх-30, естрад.-850, лх-11,21, пролак-18,50/ от 3 ден/ след това пурегон по 250 Е и липса на яйцеклетка а днес 17 от менз/ предизвикан с регулон/ и аз получявам кръвотечение.След пурегона не съм пила нищо. Лекарите казват с тия резултати да не се надявам на нищо незнам какво  да правя. Д-р Стаменов иска да изследвам антимюлеров хормон доколкото разбрах не се работи в бълг. а се изпраща в Германия.не съм изследвала инхибин и каквото там е необходимо за ячников резерв. На доста години съм 37 имим едно неуспешно инвитро преди година и нещо.От учебник на проф. Малеева чета , че съотношението лх/фсх трябва да е равно на 0,75/ранна фоликуларна фаза/.
Re: За нивата на инхибин, LH и FSH
« Отговор #12 -: Септември 03, 2007, 20:16:11 pm »
Мили момичета,

Да повдигна пак моята тема за нивата на хормоните ми.
Ако си спомняте, LH и особено FSН ми бяха доста високи миналият месец, за първи път от няколкократните им изследвания. Отложихме инсе заради тях. Док каза този месец да проверя само тях, нямало нужда от инхибин, те сами по-себе си ще потвърдят изчерпан яйчников резерва ако са отново високи.
Но, искам да се похваля, че отново са си същите стойности, както съм изследвала в предишните пъти (преди завишените)и са в референтни граници. Правени са в същата лаборатория.
Ето ги:

LH 2.90
 mlU/ml Ж(фолик.1-18, лутеална-0.40-20, менопауза-15-62), М(2-12)
 
 FSH 5.96
 mlU/ml Ж(фолик.:4 - 13; лутеална:2 - 13; менопауза:20 -138), М(1 - 8 )
 
Малко ме притеснява съотношението, което се коментира, че трябва да е 1:1 а аз, честно казано, при различни референтни, не мога да го изчисля колко е.

Моля Ви, кажете, добре ли стойностите за инсе?
Добре са ти хормоните, даже супер,предполагам и инсето ще се състои този месец, успех!
а това са дъотношението от 1:1 до 1:2 са ок, от там нагоре почва да става притеснително.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: За нивата на инхибин, LH и FSH
« Отговор #13 -: Септември 04, 2007, 11:51:15 am »

 [/quote]Добре са ти хормоните, даже супер,предполагам и инсето ще се състои този месец, успех!
а това са дъотношението от 1:1 до 1:2 са ок, от там нагоре почва да става притеснително.

[/quote]

Да, този месец ще е, затова са вълненията ми. Благодаря ти много за отговора.
Дано слънчо огрее и моят дом ...