0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Колко време след трансфера?
« -: Ноември 11, 2005, 13:03:07 pm »
Извинявам се ако темата е дискутирана вече, но имам няколко въпроса:
Предистория: от Варна съм, ще правя инвитро след няколко седмици в клиниката на Щерев.

1. След трансфера има някакво наблюдение от страна на лекарите в клиниката или само се пият хапчета и се слагат глобули?
2. Разумно ли е да пътувам на 5-ти ден след трансфера за Варна или трябва да изчакам след теста евентуално?
3. На колко дена след трансфера се прави тест и това време при всеки ли е индивидуално?
4. До кога се пият поддържащите лекарства след трансфера - до времето на теста или евентуално при успех до кой месец и какви препарати се вземат?
 
Станах доста досадна, но много се вълнувам!
Благодаря предварително!
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Колко време след трансфера?
« Отговор #1 -: Ноември 11, 2005, 14:36:48 pm »
С моят скромен опит ще се опитам да ти отговоря:
1. След трансфера няма лекарско наблюдение, освен в случаите на проблем. Слагат се глобули Утрогестан и се бие Прегнил през няколко дни. При мен второто липсва поради хиперстимулацията.
2. Ако си с лека кола, мисля че няма проблем. Но ако имаш възможност, остани за по-дълго в София. Ще направим срещичка.
3. На 12-ия дни след трансфера. При бластоцист, може и по-рано да се пробваш.
4. Със сигурност до времето на теста. За по-нататък още не съм стигнала да се образовам.

Успех Лилия! И не се шашкай. Гот е. Знаеш, че си правиш бебчето.

Колко време след трансфера?
« Отговор #2 -: Ноември 11, 2005, 16:30:16 pm »
В клиниката на Щерев нещата протичат така:
1. На пети ден след трансфера (брои се и деня на трансфера) - изследване за хормон (прогестерон) и ЕКГ - гледат лигавицата на матката, дали са необходими някакви други лекарства
2. На десети ден след транфера (пак се брои и деня на трансфера) - второ изследване за хормон
3. Тест (те ти го дават) - на 14-ти ден
Казват, че може да се пътува, но и аз ти препоръчвам да не пътуваш, поне до петия ден (така или иначе ще трябва да идваш до тук).
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Колко време след трансфера?
« Отговор #3 -: Ноември 11, 2005, 18:29:49 pm »
Благодаря Ви за бързия отговор.
Излиза, че съм имала грешна представа за времето след трансфера.
Смятам доста да си поговоря с мойта лекарка з-о като я разпитвах преди 2 месеца каза, че след трансфера освен лекарствата нищо не се правело, а то и хормонални изследвания казвате, че правят.
Май като гледам ще се прибера чак след теста, ако стигнем до там.
Колкото повече наближава, толкова повече се шашкам.
Много бих искала да се запознаем.
Преди да тръгна ще Ви поискам координати.
Благодаря за подкрепата!
*
Колко време след трансфера?
« Отговор #4 -: Ноември 11, 2005, 18:34:12 pm »
Лили, споко и на двете места, където съм правила опити не са ми правили хормонални изследвания след трансфера. Възможно е да се правят при показания за това, възможно е да са рутинни само в дадени клиники. Слушай екипът си и спокойно :)
*
Колко време след трансфера?
« Отговор #5 -: Ноември 11, 2005, 19:09:57 pm »
Може и да не е от пол3а мнението ми,3ащото опитите са ми правени само в Германия,но тук сьщо 14 дни след трансфера нищо не се прави,освен лекарства или инжекции.Тест 3а бременност сьщо на 14 ден.
Даже има жени,които пре3 лятото,то4но в тоя труден момент(4акането)отиват на по4ивка.Летят сьс самолет.
Пожелавам ти успех :)
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
момичета, да се включа и аз
« Отговор #6 -: Ноември 12, 2005, 01:35:18 am »
Имам малко излишен въпрос, може би.
Но сега тъкмо почнах Гонал Ф инжекциите, но и преди това, при подтискащата фаза, проблемът е че нямам никакъв апетит.Храната няма никакъв вкус, изобщо.На някой да се е случвало нещо подобно?
Вие как се хранехте по време на процеса инвитро/икси?
някакви по специални неща?
повече белтъчна диета?
или по витаминозна/
споделете моля вашия опит

Ema_
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Колко време след трансфера?
« Отговор #7 -: Ноември 12, 2005, 10:53:14 am »
Аз също нямах апетит, но гледах да си пия витамините (матерна) и да ям три пъти на ден, макар и насила...
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"