0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Болки в гърба при бременност
« -: Май 17, 2006, 13:18:53 pm »
Пак съм аз ,дано не ви се сторя вече глезла ама имам една странна болежка.Питах всички доктори при които съм ходила ама така и не разбрах от какво е.
Боли ме гърба и по точно около кръста, моя мъж ми прави всяка вечер масаж,като ту минава ту боли отново.Работя на стол пред компютър от 9-17 ч.,незнам от неправилна стойка ли какво ли,немога да си го обясна.Принципно си ме е болял и друг път кръста, но това е доста странна болка защото е около гръбнака, а сега в момента е като изгорено едвам си пипам кожата.Дали е настинка незная, гледам да не прекалавям с масажите, да не направя беля на бебо.Знам че се получават болки в гърба,но когато вече коремчето натежи в напреднала бременност, а аз съм едва 14 г.с..Споделете вашият коментар моля ви, ще ми помогнете.
Благодаря за търпението
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Болки в гърба при бременност
« Отговор #1 -: Май 17, 2006, 13:30:50 pm »
Доколкото знам, болките ниско в кръста са предизвикани от разширяването на ставните връзки на таза, за да се поеме уголемения обем на матката. Преполагам, че може да има притиснат нерв, иначе не се сещам от какво друго да е паренето...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Болки в гърба при бременност
« Отговор #2 -: Май 17, 2006, 16:15:11 pm »
Ако наистина става въпрос за възпален нерв, доколкото аз знам, масажите може дори да влошат ситуацията, ако не се правят от специалист.
*
Болки в гърба при бременност
« Отговор #3 -: Май 17, 2006, 16:36:21 pm »
И какъв доктор да посетя за да разбера дали не трябва да си правя масаж :?:  :oops:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Болки в гърба при бременност
« Отговор #4 -: Май 17, 2006, 16:53:53 pm »
Ами това с паренето и локализирането на болката около грабначния
стълб ми напомня на моите проблеми преди 2-3 години, само че при мен се получаваше в средата на гърба. Първия път ходих на лекар невролог, който така да се каже ме "намести", а следващия път отидох на масажист, който ми направи някаква процедура много внимателно, от която направо се родих. От него знам, че в такива случаи трябва да се подхожда внимателно с масажите, както и в никакъв случай обливане с гореща вода (аз не че бях тръгнала да
се обливам, но било масова практика...)
Ама мисля, че ако е притиснат нерв, то положението е направо нетърпимо, боли си много...
*
Болки в гърба при бременност
« Отговор #5 -: Май 17, 2006, 19:54:48 pm »
Абе невярвам да е нерв, защото нямаше да мога да се сгъвам въобще.Иначе на мен ми е противопоказано да си правя топли или пък студени душове, така че и тях не правя.Ако от така наречените връзки кръст ли боли, чела съм за болки в тазовите стави или там някъде.Наиситна незная при кой да отида,на невролог ли да ходя в моето състояние съм за никъде в момента, остава да изчакам да видя дали ще отмине, дай боже да е по скоро.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Болки в гърба при бременност
« Отговор #6 -: Май 17, 2006, 21:23:52 pm »
Ами Надин аз съм 7гс и съм с болки в кръста. И десния крак ми е изтръпнал. Ходих при личния и той ме гледа тъпо 15мин. Каза ми да си мажа кръста с Волтарен. Аз търпя така 2-3 дни и явно от само себе си няма да мине. И аз се чудя да се мажа ли, какво да правя. И на мен ми е противопоказен горещия душ. Общо взето и аз мигам и гледам тъпо и се чудя какво става. :balk_160:
Ако от нещо имаш подобрение моля те пиши.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Болки в гърба при бременност
« Отговор #7 -: Май 18, 2006, 00:56:01 am »
Мацки, по въпроса за изтръпването - има си едно такова характерно за бременността. Получава се и при ръцете и при краката, т.н. тунелизъм. За това нещо лекарите предписват магнезий и калций. Така че Лидка ти можеш да пиеш магнезий и калций, положението ще се облекчи. Колкото до болките в гърба - хубаво е невролог да ги види, но може да питате и гинеколожката си. Понякога може да се дължи на самата бременност, тъй като центъра се измества. Мен още ме боли всичко - и гърба, и кръста, че и краката. Още се схващам. Но най-лесно е да почнете с магнезия и калция, пък може да облекчи положението.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Болки в гърба при бременност
« Отговор #8 -: Май 18, 2006, 09:29:36 am »
Мерси Гане, ама аз и без друго си пия бая богат коктейл, за да си самоназначавам магнезии и калции.Все пак доктор трябва да ми назначи дозата нали така.При мен още в самото начало на бременността имах болки в кръста,които отшумяха някъде 8-9 г.с,те бяха малко по различни от сегашните.
Лиде изчакай още малко и посети поне още едни лекар,но аз на твое място не бих се мазала с нищо,просто си търпях и това е.Твоите болки явно са от наместването,разширяването на тазовите връзки обичайни за началото на бременността.На по късен етап по книжките пише при болки в гърба масаж от партньораи само толкова.
Ако ми отминат с масажите ще пиша.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Болки в гърба при бременност
« Отговор #9 -: Май 18, 2006, 09:48:11 am »
Аз си пуснах преди 4 седмици исзследване за магнезий. Взима се кръв от вената, струва 3 лв. Стойностите излязоха много ниски и почнах да пия Магнерот след лекарска консултация.
Надин, на ЖК не ходиш ли - там би трябвало да обърнат внимание на тези ти оплаквания, оттам ще преценят и на какъв лекар да те пратят за консултация.
Имам травма на гръбначния стълб от едно лошо падане преди 10 години, боли когато се преуморя, настина или времето е влажно. Помагат ми упражнения за разтягане на гърба и коригиране на стойката. На моменти ме болеше толкова силно, че не можех да си поема въздух дълбоко и дишах на пресекулки и коремно. Ако твоята болка е също толкова нетърпима ти трябва консултация с невролог, но аз преди това бих минала през наблюдаващия ме гинеколог.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Болки в гърба при бременност
« Отговор #10 -: Май 18, 2006, 09:52:00 am »
Трябва да се внимава с Калция при бременност (дозата при тях е по-ниска от обикновенно). Консултирай се с лекар. :D  преди да започнеш да го пиеш.
Може да се консултираш с ортопед-травматолог.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Болки в гърба при бременност
« Отговор #11 -: Май 18, 2006, 13:48:14 pm »
Надин и аз не събрах смелост да се намажа. Ще си търпя до другия петък  
и ще говоря с гинеколожката. Дано изчезне от самосебе си.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Болки в гърба при бременност
« Отговор #12 -: Май 18, 2006, 15:56:37 pm »
Цитат на: ultra
Надин, на ЖК не ходиш ли - там би трябвало да обърнат внимание на тези ти оплаквания, оттам ще преценят и на какъв лекар да те пратят за консултация.
Имам травма на гръбначния стълб от едно лошо падане преди 10 години, боли когато се преуморя, настина или времето е влажно. Помагат ми упражнения за разтягане на гърба и коригиране на стойката. На моменти ме болеше толкова силно, че не можех да си поема въздух дълбоко и дишах на пресекулки и коремно. Ако твоята болка е също толкова нетърпима ти трябва консултация с невролог, но аз преди това бих минала през наблюдаващия ме гинеколог.


Ходя разбира са на ЖК, ходя и при четирима гинеколози.Писала съм в самото начало още, че никой не е прецинил да ме праща някъде.На всички им се струва, че това е нормално и от бременността, поради неправилна стойка или разтягане на връзки. И аз съм на мнение, че трябва акушер-гинеколог да реши да ме прати на консултация при невролог или ортопед-травматолог ако съм за  тях, тъй като пак акушер-гинеколог ме прати на консулатция при алерголог относно моите обриви.Пуснах тема, защото исках да разбера дали има и други като мен и дали наистина тези болки от гърба са нормални по време на бременност,защото на мен ми се виждат доста странни.
Имала съм предишна бременност, но тогава нямах никакви  оплаквания
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Болки в гърба при бременност
« Отговор #13 -: Май 19, 2006, 13:41:23 pm »
ами Наде боли си :( и мен ме боли кръста от време на време много гадно. разширяват се костите, особено ако си с тесен таз. не си прави експерименти с масажи, ако лекар не ти каже.